najtańsze domy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu najtańsze domy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące najtańsze domy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wolontariusz bez zapłaty, ale z kosztami.To dopuszczalne, choć łatwo o nadużycia

  Wolontariusz bez zapłaty, ale z kosztami.To dopuszczalne, choć łatwo o nadużycia

  PROBLEM: W lipcu 2016 r. w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży (ŚDM), przy których mają być zaangażowani wolontariusze (ponad 20 tys.). Każdy z nich będzie musiał uiścić wpisowe, w ramach którego otrzyma pakiet wolontariusza. W zależności od rodzaju pakietu zapłaci za niego 50, 100 lub 300 zł. Najtańszy obejmuje bilety komunikacji miejskiej, ubezpieczenie oraz plecak z materiałami religijno-informacyjnymi i innymi produktami; w najdroższym uwzględnia się też wyżywienie i nocleg. Pakiety – po cenach wyższych niż wolontariusze – muszą wykupić także wszyscy inni uczestnicy ŚDM. Kilka tygodni temu jeden z dzienników ogłosił, że wolontariusze, którzy będą wspomagać organizację i realizację ŚDM, będą musieli sami płacić za własną pracę. Może się wydawać kontrowersyjne, że osoby wykonujące pracę bez wynagrodzenia będą jednocześnie musiały do niej dopłacać. Powstaje więc pytanie, czy nakładanie na wolontariuszy obowiązku ponoszenia takich opłat, jakimi zostaną obciążeni wolontariusze ŚDM, jest zgodne z obowiązującymi przepisami.

  czytaj więcej

 • Wynajem mieszkania: Jak to zrobić legalnie?

  Wynajem mieszkania: Jak to zrobić legalnie?

  Chcesz wynająć mieszkanie i rozważasz, czy zrobić to legalnie, czy na czarno, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Wyjaśnimy Ci, dlaczego to pierwsze rozwiązanie jest dla Ciebie korzystniejsze.

  czytaj więcej

 • Odstąpienie od umowy zawartej na odległość – poradnik konsumenta

  Odstąpienie od umowy zawartej na odległość – poradnik konsumenta

  Zakupy w tzw. e-sklepach czy za pośrednictwem serwisów aukcyjnych cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i można ich dokonywać bez wychodzenia z domu. Kupowanie przez Internet niesie za sobą pewne ryzyko.

  czytaj więcej

 • Gdzie najtaniej zrobimy przedświąteczne zakupy?

  Gdzie najtaniej zrobimy przedświąteczne zakupy?

  Kto robi przedświąteczne zakupy, ten deflacji nie uświadczy. Sieci, by zachować rentowność, odpadają z wyścigu pt. „Kto najbardziej zetnie ceny”. Spłaszczają się różnice pomiędzy sklepami osiedlowymi a hipermarketami

  czytaj więcej

 • Kredyt lub pożyczka na święta? Sprawdź najnowszy ranking

  Kredyt lub pożyczka na święta? Sprawdź najnowszy ranking

  Przełom grudnia i stycznia to czas zwiększonych wydatków. Często by im podołać, musimy udać się do banku po pożyczkę lub kredyt gotówkowy. Warto wcześniej dokładnie porównać oferty różnych banków. Z rankingu kredytów gotówkowych przygotowanego przez ekspertów TotalMoney.pl wynika, że różnice między poszczególnymi kwotami mogą być znaczne.

  czytaj więcej

 • Nie tylko Netflix, czyli jak szybko i dobrze zarobić na widzach znad Wisły

  Nie tylko Netflix, czyli jak szybko i dobrze zarobić na widzach znad Wisły

  Duzi gracze zaczynają walczyć o polskiego widza, wprowadzając na nasz rynek nowe modele biznesowe

  czytaj więcej

 • Netflix - euforia tylko na chwilę. Zbyt mało zaoferował klientom

  Netflix - euforia tylko na chwilę. Zbyt mało zaoferował klientom

  D0bre wyniki finansowe nie pomogą serwisowi podbić polskiego rynku. Bo za mało nam zaoferował.

  czytaj więcej

 • E-sklepy: Początek roku to lawina reklamacji

  E-sklepy: Początek roku to lawina reklamacji

  Początek roku oznacza z reguły dla e-commerce konieczność rozpatrywania reklamacji lawinowo nadsyłanych przez klientów.

  czytaj więcej

 • Pozwolenie na broń. Jakie procedury trzeba przejść?

  Pozwolenie na broń. Jakie procedury trzeba przejść?

  Pozwolenie na broń wydawane jest tylko do konkretnych celów, np. sportowych. Trzeba przejść badanie lekarskie, psychologiczne i sprawdzian na strzelnicy. Koszt samych opłat za procedurę i badania to ponad 1 000 zł, a najtańsza broń bojowa to wydatek rzędu ok. 500 zł. Popularną ścieżką są pozwolenia na broń do celów sportowych.

  czytaj więcej

 • Pracownicy outsourcingu: Tyrający na śmieciówkach, tani, bez szans na podwyżkę

  Pracownicy outsourcingu: Tyrający na śmieciówkach, tani, bez szans na podwyżkę

  Tyrający od rana do nocy, na śmieciówkach lub jednej czwartej etatu. Jedni z najtańszych w Europie. Wynajęci lub przekazani. Bez szans na podwyżkę, prędzej odejdą, niż zasłużą na awans. Pracownicy z outsourcingu.

  czytaj więcej

 • 5 zasad osobistego oszczędzania

  5 zasad osobistego oszczędzania

  Domowe oszczędności to najtańszy sposób na finansowanie małych i dużych planów. Niezależnie od przeznaczenia odkładanych pieniędzy jest kilka sprawdzonych zasad, które pomagają w konsekwentnym osiąganiu zamierzonych celów.

  czytaj więcej

 • Podolak: Role się odwróciły

  Podolak: Role się odwróciły

  Tyrający od rana do nocy, na śmieciówkach lub jednej czwartej etatu. Jedni z najtańszych w Europie. Wynajęci lub przekazani. Bez szans na podwyżkę, prędzej odejdą, niż zasłużą na awans. Pracownicy outsourcingu” – tak rozpoczęła swój artykuł „Wyoutowani” (DGP 24/2016) Joanna Pasztelańska. Ja widzę to inaczej.

  czytaj więcej

 • Fidel ma umysł ostry jak żyleta. Wywiad z Polakiem, który współnegocjował spotkanie Castro z Obamą

  Fidel ma umysł ostry jak żyleta. Wywiad z Polakiem, który współnegocjował spotkanie Castro z Obamą

  W poniedziałek Barack Obama przyjeżdża do Hawany. Nie mogę powiedzieć, że to ja jeden doprowadziłem do przełomu, bo było nas kilku. Ale nikt tak dobrze z Polaków nie zna rodziny Castro, jak ja – mówi Przemysław Hauser, były ambasador Zakonu Maltańskiego na Kubie.

  czytaj więcej

 • Ranking kredytów hipotecznych: Gdzie najtaniej wziąć pieniądze na mieszkanie?

  Ranking kredytów hipotecznych: Gdzie najtaniej wziąć pieniądze na mieszkanie?

  Najtańszy kredyt na zakup 82-metrowego czteropokojowego mieszkania w Bydgoszczy oferuje Bank BPH. Atrakcyjne oferty można znaleźć także w PKO BP i BGŻ BNP Paribas. Co proponują inne banki? Można to sprawdzić w marcowym rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl

  czytaj więcej

 • Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Są za drogie, by być tanie. I za tanie, by być drogie. Jeśli firmy oferujące towary i usługi ze średniej półki nie wymyślą strategii, która wmówi konsumentom, że ich towar ma sens, nie wytrzymają konkurencji z dyskontami i sklepami z luksusem

  czytaj więcej

 • Netflix rządzi? Kochamy Franka Underwooda, ale płacić nie chcemy

  Netflix rządzi? Kochamy Franka Underwooda, ale płacić nie chcemy

  Netflix dorobił się już nad Wisłą stałych widzów. Tyle że niezbyt wielu. 155 tysięcy osób – tyle w kwietniu weszło na stronę Netflix.com z działających w Polsce komputerów (112 tys.) oraz tabletów i smartfonów (43 tys.). W marcu było ich 160 tys., a w maju – jak wynika z najnowszych danych Gemiusa zebranych dla DGP – liczba ta przekroczyła już 230 tys. użytkowników.

  czytaj więcej

 • Dzieci komentują: Czy w naszym kraju inwestycje są wystarczające?

  Dzieci komentują: Czy w naszym kraju inwestycje są wystarczające?

  Każdy z nas słyszał niejednokrotnie, że są nieterminowe, niekompletne i szczegółowo niezaplanowane. Wielu ludzi podziela taką opinię. Wielu jej też kategorycznie zaprzecza. Wszystko zależy od czytanych i oglądanych mediów i tego co mamy przed domem, na ulicy oraz w drodze do pracy, szkoły. Jedni kochają poprzedni rząd za to co zdziałał i nienawidzą obecnego, a drudzy wprost odwrotnie jeszcze inni nienawidzą obydwu. Na końcu i tak się liczą statystki. No właśnie, a może jednak na końcu liczy się człowiek? Pytanie brzmi: kto ma racje? (Adam Gniado Tutakiewicz, 17 lat)

  czytaj więcej

 • Pietraszkiewicz: Pomysły ustawy frankowej budzą wątpliwości natury prawnej [WYWIAD]

  Pietraszkiewicz: Pomysły ustawy frankowej budzą wątpliwości natury prawnej [WYWIAD]

  Z pewnych przesłanek można wnioskować, że koszty niektórych operacji, przewidywanych w ramach przygotowywanej pod auspicjami prezydenta tzw. ustawy frankowej, byłyby zbyt duże i budziłyby zasadnicze wątpliwości natury prawnej - mówi PAP prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.

  czytaj więcej

 • Amsterdam: Fun, peace, love. I bezdomni Polacy

  Amsterdam: Fun, peace, love. I bezdomni Polacy

  Kiedy pogłębiarka wybiera gnijące śmieci z kanałów, turyści odwracają głowy. To nie pasuje do Amsterdamu z pocztówki. To miasto to przecież fun, peace and love. Tu nikt nie leży na ulicach i nie żebrze w tramwajach.

  czytaj więcej

 • Co kupować w Polsce, gdy pracujesz w Wielkiej Brytanii

  Co kupować w Polsce, gdy pracujesz w Wielkiej Brytanii

  Wózki dziecięce, narzędzia ogrodnicze czy sprzęt RTV to tylko niektóre produkty, które można znacznie taniej kupić w Polsce niż w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Nie inaczej jest również z usługami prywatnych gabinetów dentystycznych i ginekologicznych. Pracujesz na Wyspach Brytyjskich? Sprawdź, jak oszczędzić, kupując i korzystając z usług w Polsce oraz czego na pewno nie warto wieźć ze sobą za granicę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej