mieszkania komunalne warszawa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu mieszkania komunalne warszawa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące mieszkania komunalne warszawa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Na jakie świadczenia może liczyć biedna rodzina w Polsce

  Na jakie świadczenia może liczyć biedna rodzina w Polsce

  Rodziny o niskich dochodach mogą liczyć na pomoc od państwa, między innymi w postaci świadczeń pieniężnych, jak zasiłek rodzinny z licznymi dodatkami.

  czytaj więcej

 • Dolewanie oliwy do reprywatyzacyjnego ognia

  Dolewanie oliwy do reprywatyzacyjnego ognia

   „Brak jest podstaw do obaw wyrażanych w mediach i smutku Pana Ministra, jakoby lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mieszkali w nich w dobrej wierze i wynajmowali lokal od miasta, byli zmuszani przez czyścicieli kamienic do tego, żeby płacić zaległe, wieloletnie zobowiązania za okres, gdy zajmowali oni lokal w zwracanej prywatnej osobie nieruchomości” – napisał sędzia Michał Laskowski, rzecznik prasowy Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej

 • Debata: Przepisy o podatkach lokalnych trzeba napisać na nowo

  Debata: Przepisy o podatkach lokalnych trzeba napisać na nowo

  Na funkcjonującą od ponad 25 lat ustawę o podatkach i opłatach lokalnych spada krytyka ze wszystkich stron. Mają z nią problem prywatni właściciele, przedsiębiorcy, gminy, samorządowe kolegia odwoławcze i sądy. W opublikowanym miesiąc temu wywiadzie dla DGP, sędzia NSA Stefan Babiarz przyznał, że ustawę o podatkach i opłatach lokalnych trzeba napisać na nowo i to jak najszybciej. Ministerstwo Finansów informuje, że obecnie toczą się prace jedynie nad nową definicją budowli.

  czytaj więcej

 • Rząd wtrąca się w finanse gmin: Koniec z dalszym zadłużaniem

  Rząd wtrąca się w finanse gmin: Koniec z dalszym zadłużaniem

   Lokalne władze pozbywają się majątku i sztucznie zawyżają swoje wyniki finansowe. Robią to, by zaciągać nowe długi. Pora z tym skończyć – zdecydował resort finansów.

  czytaj więcej

 • Alternatywa dla niezamożnych? Bon na wynajem lokalu

  Alternatywa dla niezamożnych? Bon na wynajem lokalu

  Zamiast wydawać miliony złotych na nieruchomości z zasobu komunalnego praski burmistrz chce zaproponować rodzinom oczekującym na takie lokale bony mieszkaniowe

  czytaj więcej

 • Warszawskie kryminały reprywatyzacyjne

  Warszawskie kryminały reprywatyzacyjne

  Akt podpisał notariusz, który nie był notariuszem, w mieszkaniu, które nie istniało. Dokument pochodzi z 1947 r., a stał się podstawą do zwrotu budynku, który został wybudowany lata później.

  czytaj więcej

 • Afera reprywatyzacyjna: Adwokat, który wessał czerń

  Afera reprywatyzacyjna: Adwokat, który wessał czerń

  Zaczynał od obrony lokatorów, by przejść na ciemną stronę skupujących roszczenia. Oszust? A może ofiara?

  czytaj więcej

 • Jan Śpiewak: Nie mam na kogo głosować, dlatego chcę być prezydentem Warszawy [WYWIAD]

  Jan Śpiewak: Nie mam na kogo głosować, dlatego chcę być prezydentem Warszawy [WYWIAD]

  Przez ten rok układ warszawski przestał traktować mnie jak natrętnego młokosa, a zobaczył we mnie poważnego przeciwnika i zaatakował bez pardonu. Z Janem Śpiewakiem rozmawia Robert Mazurek.

  czytaj więcej

 • Polska wciąż szacuje skalę ludzkich i materialnych strat po II wojnie

  Polska wciąż szacuje skalę ludzkich i materialnych strat po II wojnie

  Ponad 70 lat od zakończenia II wojny światowej Polska wciąż próbuje oszacować skalę ludzkich i materialnych strat oraz należnych odszkodowań wojennych.

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Przedłużone śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

  Przedłużone śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

  Śledztwo ws. śmierci działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów Jolanty Brzeskiej zostało przedłużone do końca marca 2018 r. Przesłuchano dotąd ok. 150 świadków, uzyskano wiele opinii m.in. z zakresu psychologii, daktyloskopii i DNA - poinformowała Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

  czytaj więcej

 • Wójcik: Sprawa Jolanty Brzeskiej to dla nas kwestia honoru

  Wójcik: Sprawa Jolanty Brzeskiej to dla nas kwestia honoru

  Wyjaśnienie sprawy śmierci warszawskiej działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej, to dla nas kwestia honoru - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Komisja weryfikacyjna zajmuje się reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Nabielaka, w której mieszkała Brzeska.

  czytaj więcej

 • PK o śledztwie ws. Jolanty Brzeskiej. 26 tomów akt, będą kolejni biegli

  PK o śledztwie ws. Jolanty Brzeskiej. 26 tomów akt, będą kolejni biegli

  W śledztwie ws. śmierci działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej prokuratura otrzymała już kilkadziesiąt opinii, planowane jest powołanie kolejnych biegłych. Śledczy wystąpili też m.in. o dokumentacje fotograficzną z miejsca zdarzenia; akta obejmują już 26 tomów - informuje PK.

  czytaj więcej

 • Praprzyczyna wszystkich patologii reprywatyzacyjnych

  Praprzyczyna wszystkich patologii reprywatyzacyjnych

   Prezydent Warszawy, profesor prawa, od wielu tygodni nie stawia się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji warszawskiej, za co karana jest kolejnymi grzywnami. Tłumaczy to tym, że w jej przekonaniu działanie komisji niezgodne jest z konstytucją - wyjaśnia Juliusz Bennich-Zalewski, prawnik, specjalista ds. dekretowych w Kancelarii Reprywatyzacyjnej, współzałożyciel Zrzeszenia Dekretowiec.

  czytaj więcej

 • Trzaskowski: Nie będę zabiegał o poparcie pani prezydent. Domyślam się, że ona nie zagłosuje na PiS [WYWIAD]

  Trzaskowski: Nie będę zabiegał o poparcie pani prezydent. Domyślam się, że ona nie zagłosuje na PiS [WYWIAD]

  Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest dokleić mi łatkę urodzonego w czepku, więc tym bardziej wiem, że moim obowiązkiem jest zająć się ludźmi, którym żyje się ciężej - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Rafał Trzaskowski, poseł PO i kandydat tej partii na następcę Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy.

  czytaj więcej

 • "Drugi Budapeszt w Warszawie". Czy w Polsce powstanie odpowiednik Jobbiku?

  "Drugi Budapeszt w Warszawie". Czy w Polsce powstanie odpowiednik Jobbiku?

  W znanej zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o tym, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt, niemal wszystko wydaje się na razie sprawdzać. Wszystko, oprócz polskiego odpowiednika Jobbiku. Nad Dunajem nacjonaliści urośli do rangi głównej partii opozycyjnej. Czy w Polsce jest to możliwe? Ostatnio coraz mocniej iskrzy między PiS a częścią prawicowego ludu, który mogą zagospodarować narodowcy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej