ceny drewna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ceny drewna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ceny drewna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zapłata w naturze jest także objęta VAT

  Zapłata w naturze jest także objęta VAT

  Podstawą opodatkowania jest całość wynagrodzenia otrzymanego za wykonane usługi, nie tylko wartość pieniężna – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Kto płaci podatek leśny?

  Kto płaci podatek leśny?

  Podatek leśny płacą właściciele, posiadacze i użytkownicy wieczyści lasów. Daninę uiszcza się kwartalnie (osoby fizyczne) lub comiesięcznie (osoby prawne, spółki) na konto właściwej gminy. Każdy moment powstania lub wygaśnięcia podatku (np. po kupnie lub sprzedaży lasu) należy zgłosić w gminie na odpowiednim miejscowo formularzu. Stawka podstawowa za rok podatkowy 2016 wynosi 42,19 zł od 1 hektara (gminy mogą tę stawkę obniżyć uchwałą).

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Chińczycy ekspresem wjeżdżają do Polski

  Chińczycy ekspresem wjeżdżają do Polski

  Państwo Środka wysyła sygnał, że chce naszej obecności na jedwabnym szlaku. To ważne z powodów biznesowych i geopolitycznych.

  czytaj więcej

 • Przejęcie kontraktów przedsiębiorcy może nastąpić jeszcze za jego życia

  Przejęcie kontraktów przedsiębiorcy może nastąpić jeszcze za jego życia

  Wymaga to dwóch odrębnych czynności prawnych: przeniesienia praw i osobno – obowiązków. Niezbędne są zachowanie właściwej formy i zgoda kontrahenta.

  czytaj więcej

 • Jakość, synergia i przejrzyste zasady

  Jakość, synergia i przejrzyste zasady

  Rozmowa z Jerzym Smolarczykiem, właścicielem PPUH Pinus S. J.

  czytaj więcej

 • Inwestycje: Z ziemią rolną łatwo już było

  Inwestycje: Z ziemią rolną łatwo już było

  Koniec łatwych i szybkich zysków z inwestycji w ziemię uprawną. Zmiany w przepisach radykalnie ograniczyły krąg kupców, przekształcania takich gruntów i potencjał wzrostu ich cen

  czytaj więcej

 • Francja potrafi być brutalna, ale tego nie pokazuje

  Francja potrafi być brutalna, ale tego nie pokazuje

  Kadry z „marszów jedności” po ataku na redakcję „Charlie Hebdo” okraszone ironicznym komentarzem, przypominanie przezwiska prezydenta Hollande’a – Pan Budyń. Trudno o większe nieporozumienie. Paryż potrafi grać na arenie międzynarodowej nie mniej brutalnie niż Amerykanie i Rosjanie, co najwyżej ma subtelniejszy PR.

  czytaj więcej

 • Autostrady jak od Prady. "Unia dawała, to budowaliśmy"

  Autostrady jak od Prady. "Unia dawała, to budowaliśmy"

  Pylony wysokości drapaczy chmur, malowane wiadukty, oko Saurona nad obwodnicą. Projektanci w Polsce mieli okazję się wyszaleć. A teraz mają już przestać stawiać sobie pomniki za życia.

  czytaj więcej

 • Biopaliwowa poprzeczka podniesiona wysoko

  Biopaliwowa poprzeczka podniesiona wysoko

  Po dekadzie funkcjonowania paliw bio w polskiej gospodarce branża staje przed nowym wyzwaniem. Nowa dyrektywa UE wprowadza limit dla produkowanych obecnie biopaliw pierwszej generacji i zachęca do poszukiwania nowych rozwiązań. To skok na głęboką wodę.

  czytaj więcej

 • Kończy się węgiel w Bełchatowie. Za tą dziurą w ziemi wielu będzie tęsknić

  Kończy się węgiel w Bełchatowie. Za tą dziurą w ziemi wielu będzie tęsknić

  Jest tak wielka, że podobno widać ją z kosmosu. Większość Polaków na pewno nie chciałaby jej mieć w swoim sąsiedztwie. A są tacy, którzy już dziś zastanawiają się, co będzie, gdy jej zabraknie. Za kilka lat skończy się wydobycie na największej odkrywce Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów należącej do PGE.

  czytaj więcej

 • Trujące piece znikną z polskich sklepów. Za nowy kocioł zapłacisz kilkanaście tysięcy złotych

  Trujące piece znikną z polskich sklepów. Za nowy kocioł zapłacisz kilkanaście tysięcy złotych

  Rząd ma pomysł, jak zmusić Polaków do tego, aby nie kupowali najtańszych pieców, w który można palić szkodliwymi substancjami. Plan jest prosty. Zakaże ich sprzedaży.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  Jak rozliczyć przekazanie materiałów informacyjnych dotyczących prowadzonej działalności

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się produkcją mebli (kuchennych, do sypialni, do salonu, dziecięcych). Spółka poniosła 3 października 2016 r. wydatki na nabycie katalogów, broszur i ulotek o charakterze informacyjnym w łącznej wysokości 6150 zł. Wydatki te zostały udokumentowane fakturą wystawioną przez kontrahenta i otrzymaną przez spółkę 3 października 2016 r. VAT od ich nabycia zostanie odliczony w deklaracji VAT-7 za październik 2016 r., a kwota netto zaliczona we wrześniu 2016 r. do kosztów podatkowych. Większość katalogów oraz broszur i ulotek została w połowie października 2016 r. nieodpłatnie przekazana (przesłana za pomocą firm kurierskich) do kontrahentów (sklepy meblowe). Pozostałe katalogi, broszury i ulotki zostały przekazane w połowie października 2016 r. do własnego sklepu firmowego w celu udostępnienia klientom indywidualnym. Jak spółka powinna rozliczyć na gruncie VAT i CIT nieodpłatne przekazanie tych katalogów, broszur i ulotek informacyjnych kontrahentom (sklepy meblowe) oraz nieodpłatne przekazanie ich do własnego sklepu firmowego? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza za okresy miesięczne.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Pochłanianie CO2 przez lasy nie zrekompensuje emisji z przemysłu

  Eksperci: Pochłanianie CO2 przez lasy nie zrekompensuje emisji z przemysłu

  W ramach ochrony klimatu Polska nie może ograniczać się do pochłaniania emisji CO2 przez lasy, potrzeba kompleksowego programu dot. gospodarki niskoemisyjnej - przekonują eksperci Koalicji Klimatycznej. Dodają, że pochłanianie CO2 przez las nie zrekompensuje emisji np. z przemysłu.

  czytaj więcej

 • Węgiel, czyli zielona energia. Strategia (niekoniecznie) ekologiczna

  Węgiel, czyli zielona energia. Strategia (niekoniecznie) ekologiczna

  ENERGETYKA Ekolodzy straszą paleniem drewna z Puszczy Białowieskiej, eksperci ostrzegają przed wyższymi cenami prądu. Powód: rząd ma zamiar dofinansowywać energię ze współspalania kopaliny z biomasą

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej