administrator nieruchomości obowiązki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu administrator nieruchomości obowiązki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące administrator nieruchomości obowiązki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zarządca drogi wewnętrznej odpowiada za wypadek

  Zarządca drogi wewnętrznej odpowiada za wypadek

  Moja mama niedawno przewróciła się na oblodzonej drodze tuż przy bloku, w efekcie złamała rękę i kilka żeber – pisze pan Jędrzej. – Rozmawiałem z zarządcą budynku, który należy do wspólnoty mieszkaniowej i przy którym doszło do wypadku. Kiedy powiedziałem, że będziemy ubiegać się o odszkodowanie, stwierdził, że owszem, ma obowiązek usuwać śnieg i lód, ale tylko z chodnika, bo za drogę odpowiada gmina. Tylko że jest to droga wewnętrzna, z bloku wychodzi się wprost na nią, więc wydaje mi się, że to jednak do niego należy utrzymanie jej w należytym stanie. Kto ma rację i jak uzyskać odszkodowanie – pyta czytelnik

  czytaj więcej

 • Mamy wpływ na działania spółdzielni i wspólnoty

  Mamy wpływ na działania spółdzielni i wspólnoty

  W mojej spółdzielni mieszkaniowej wciąż dochodzi do sporów w sprawie niezbędnych do wykonania prac. Wielu członków uważa, że pilnego remontu wymagają klatki schodowe, a w tej kwestii nic się nie dzieje. Jak można zmusić zarząd do przeprowadzenia napraw? Czy we wspólnocie byłoby łatwiej o takie decyzje – pyta pan Piotr

  czytaj więcej

 • Uwaga na oszustwa w sieci: Nieuczciwe serwisy nie przejęły się nową ustawą o prawach konsumenta

  Uwaga na oszustwa w sieci: Nieuczciwe serwisy nie przejęły się nową ustawą o prawach konsumenta

  Outlets-Online.pl, Oferty-Online.com, TanieAukcje.com, TanieZakupy.pl czy AleGratka.eu. Co łączy te serwisy? Sprytnie poukrywane opłaty za korzystanie z ich usług. W walce z nimi miała pomóc ustawa o ochronie konsumentów. Miała, tyle że serwisy niespecjalnie przejęły się jej zapisami.

  czytaj więcej

 • Czy każdy musi płacić za windę, co z grillowaniem na balkonie. Sprawdź, co może spółdzielnia

  Czy każdy musi płacić za windę, co z grillowaniem na balkonie. Sprawdź, co może spółdzielnia

  Spółdzielnie były i są tworzone dla mieszkańców. To oni są właścicielami i pracodawcami władz oraz administracji. Dlatego też mogą żądać przestrzegania wszystkich należnych im praw. Nie oznacza to jednak, że nie mają żadnych obowiązków

  czytaj więcej

 • Zniesienie obowiązku meldunkowego dopiero od 2018 r.

  Zniesienie obowiązku meldunkowego dopiero od 2018 r.

  Zgodnie z obowiązującą ustawą o ewidencji ludności obowiązek meldunkowy ma być zniesiony od 1 stycznia 2016 roku. Jak podało we wtorek CIR przygotowywany jest projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności, w którym przewiduje się zniesienie tego obowiązku od 1 stycznia 2018 r.

  czytaj więcej

 • Kradzież energii trzeba udowodnić, a nie domniemywać

  Kradzież energii trzeba udowodnić, a nie domniemywać

  Posiadanie nielegalnej instalacji elektrycznej w nieruchomości otrzymanej w darowiźnie nie przesądza o winie odbiorcy. Należy wykazać celowe wprowadzenie w błąd sprzedawcy prądu i osiągnięcie z tego tytułu korzyści.

  czytaj więcej

 • Błędnie przelane pieniądze są nie do odzyskania. Tajemnica bankowa blokuje zwrot

  Błędnie przelane pieniądze są nie do odzyskania. Tajemnica bankowa blokuje zwrot

  Błędnie przelane pieniądze są w praktyce nie do odzyskania. Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia, a bankowcy rozkładają ręce

  czytaj więcej

 • MSW: Obowiązek meldunkowy zniknie dopiero w 2018 r.

  MSW: Obowiązek meldunkowy zniknie dopiero w 2018 r.

  Wiceszef MSW Grzegorz Karpiński, w piśmie do sekretarza Rady Ministrów Macieja Berka, zwrócił się o rozpatrzenie projektu na najbliższym posiedzeniu rządu. Dokument ma klauzulę "bardzo pilne". "Szczególna pilność podjęcia prac nad projektem wynika z konieczności odpowiednio wcześniejszego poinformowania (...) organów administracji publicznej oraz osób, których dotyczy obowiązek meldunkowy, o zmianie przepisów" - napisał Karpiński.

  czytaj więcej

 • Zniesienie obowiązku meldunkowego w 2018 r. Sejm przyjął nowelizację

  Zniesienie obowiązku meldunkowego w 2018 r. Sejm przyjął nowelizację

  Nowelizację, która teraz trafi do Senatu, poparło w głosowaniu 255 posłów, 9 było przeciw, a 145 wstrzymało się od głosu. Zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą o ewidencji ludności obowiązek meldunkowy ma być zniesiony od 1 stycznia 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Wiemy, kiedy zniknie obowiązek meldunkowy. Prezydent podpisał ustawę

  Wiemy, kiedy zniknie obowiązek meldunkowy. Prezydent podpisał ustawę

  Zgodnie z dotychczasowymi przepisami, obowiązek meldunkowy miał być zniesiony 1 stycznia 2016 roku. Potrzeba przesunięcia o 2 lata tej daty wynikała m.in. z rekomendacji międzyresortowego zespołu ds. przygotowania administracji rządowej do zniesienia obowiązku meldunkowego. Określił on ponad 100 ustaw i rozporządzeń, które wymagałyby zmiany w przypadku zniesienia obowiązku meldunkowego.

  czytaj więcej

 • Włochy wprowadzają komunalny podatek od nieruchomości

  Włochy wprowadzają komunalny podatek od nieruchomości

  We Włoszech jest siedem tysięcy zamków i warowni oraz piętnaście i pół tysiąca zabytkowych pałaców. Ich właściciele z oburzeniem przyjęli wiadomość, że i oni będą płacić komunalny podatek od nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Wspólnota mieszkaniowa nie może terroryzować swoich członków

  Wspólnota mieszkaniowa nie może terroryzować swoich członków

  Mieszkam od kilku lat w tym samym mieszkaniu, należę do wspólnoty mieszkaniowej. Dotychczas żyliśmy zgodnie, bezkonfliktowo, sympatycznie. Jakiś czas temu zmienił się zarządca i coś się wraz z nim zmieniło – opowiada pan Krzysztof. – Najpierw na klatkach pojawiły się kartki o zakazie dokarmiania bezdomnych kotów. Zaraz potem, skoro nikt nie zareagował, zakaz wyprowadzania zwierząt na terenie należącym do wspólnoty. Trzepać dywany wolno jedynie w godzinach 10–14. Grać w piłkę (mamy malutkie boisko do kosza) – tylko do 16. Papierosów nie wolno palić nie tylko na skwerku przed domem, ale i na własnym balkonie.

  czytaj więcej

 • Opłaty za odbiór i wywóz śmieci: Styczniowe zmiany do przemyślenia

  Opłaty za odbiór i wywóz śmieci: Styczniowe zmiany do przemyślenia

  Od 1 stycznia 2016 r. poszerzył się krąg gospodarstw domowych, które władze gminy mogą zwolnić z opłat za odbiór i wywóz śmieci. Dołączyły do niego rodziny wielodzietne.

  czytaj więcej

 • Po wyroku ETPC: Kiedy portal odpowiada za komentarze internautów

  Po wyroku ETPC: Kiedy portal odpowiada za komentarze internautów

  Serwis internetowy co do zasady nie ponosi odpowiedzialności za niezgodne z prawem krajowym komentarze internautów – taką tezę w sprawie Index.hu postawił ETPC. W 2013 r. w wyroku w sprawie Delfi trybunał uznał, że dopuszczalne jest przypisanie odpowiedzialności portalowi za pojawienie się nienawistnych wpisów pod tekstem

  czytaj więcej

 • Nieruchomości: Nie ma tabliczki z numerem będzie kara

  Nieruchomości: Nie ma tabliczki z numerem będzie kara

  Pan Mikołaj niedawno wprowadził się do własnego domu. Pyta, czy to prawda, że ma obowiązek powiesić na nim własnym sumptem tabliczkę z numerem. – Podobno powinna być podświetlana, bo inaczej straż miejska ukarze mnie mandatem. Na jakiej podstawie ma do tego prawo – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Opuszczenie lokalu to zwrot kluczy, nie wyprowadzka

  Opuszczenie lokalu to zwrot kluczy, nie wyprowadzka

  Właścicielowi należy się odszkodowanie za bezumowne korzystanie z mieszkania. Fakt, że lokator wyjechał nie oznacza końca relacji - uznał Sąd Rejonowy dla Łodzi - Widzewa.

  czytaj więcej

 • Za co działkowiec może zostać ukarany?

  Za co działkowiec może zostać ukarany?

  Wypoczywający w swoich ogrodach działkowych zobowiązani są dbać o ich wygląd, porządek i nie naruszać spokoju sąsiadów. Za śmiecenie, uporczywe hałasowanie czy inne wykroczenia grożą mandaty. Uciążliwy działkowiec może być także pozbawiony prawa do użytkowania danej działki.

  czytaj więcej

 • Absurdalne problemy samorządów: Ile prawa, a ile zdrowego rozsądku

  Absurdalne problemy samorządów: Ile prawa, a ile zdrowego rozsądku

  PROBLEM: Jak głośno ma szumieć fontanna, o której godzinie może piać kogut i czy rozwieszania prania na zewnątrz należy zakazać? Także na takie pytania muszą czasem odpowiedzieć lokalne władze. Czy ewentualne kontrowersje wynikają z nadmiaru miejscowych regulacji, czy raczej z niezrozumienia prawa przez mieszkańców i nadużywania go do własnych, partykularnych celów? A może to straż miejska lub policja przesadzają, karząc w zbyt wielu sytuacjach? Gdzie są granice między prawem a absurdem? Eksperci twierdzą, że nie ma żadnego aktu dotyczącego racjonalnego tworzenia prawa. Zatem złotym środkiem może być tylko zdrowy rozsądek. Nie zawsze jednak go starcza, więc śmiesznych sytuacji nie brakuje.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej