administrator nieruchomości obowiązki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu administrator nieruchomości obowiązki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące administrator nieruchomości obowiązki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Turysto, nie musisz meldować się na pobyt w hotelu

  Turysto, nie musisz meldować się na pobyt w hotelu

  Czy to prawda, że nie trzeba już się meldować, nocując w hotelu? Jeśli tak, to czy obowiązek meldunkowy już nie istnieje – pyta pani Monika.

  czytaj więcej

 • Jak uzyskać dodatek mieszkaniowy?

  Jak uzyskać dodatek mieszkaniowy?

  Najemcy, spółdzielcy i właściciele mieszkań mogą się ubiegać o gminny dodatek do opłat czynszowych. Aby go otrzymać, muszą wykazać się niskimi dochodami i odpowiednim metrażem lokalu

  czytaj więcej

 • Jak przejąć spadek z zagranicy?

  Jak przejąć spadek z zagranicy?

  Co do zasady, dziedziczenie odbywa się zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju, w którym nastąpiła śmierć spadkodawcy. Często jednak koszty obsługi prawnej mogą okazać się bardzo wysokie i przekroczyć wartość schedy.

  czytaj więcej

 • Rząd o utrzymaniu obowiązku meldunkowego: PESEL z adresem do korespondencji

  Rząd o utrzymaniu obowiązku meldunkowego: PESEL z adresem do korespondencji

  Rekomendacje Międzyresortowego Zespołu ds. Przygotowania Administracji Rządowej do Zniesienia Obowiązku Meldunkowego w grudniu zeszłego roku przyjął Komitet Stały Rady Ministrów. W trakcie prac zespołu określono ponad 100 ustaw i rozporządzeń, które wymagałyby zmiany w przypadku zniesienia obowiązku meldunkowego.

  czytaj więcej

 • Zarządca drogi wewnętrznej odpowiada za wypadek

  Zarządca drogi wewnętrznej odpowiada za wypadek

  Moja mama niedawno przewróciła się na oblodzonej drodze tuż przy bloku, w efekcie złamała rękę i kilka żeber – pisze pan Jędrzej. – Rozmawiałem z zarządcą budynku, który należy do wspólnoty mieszkaniowej i przy którym doszło do wypadku. Kiedy powiedziałem, że będziemy ubiegać się o odszkodowanie, stwierdził, że owszem, ma obowiązek usuwać śnieg i lód, ale tylko z chodnika, bo za drogę odpowiada gmina. Tylko że jest to droga wewnętrzna, z bloku wychodzi się wprost na nią, więc wydaje mi się, że to jednak do niego należy utrzymanie jej w należytym stanie. Kto ma rację i jak uzyskać odszkodowanie – pyta czytelnik

  czytaj więcej

 • Mamy wpływ na działania spółdzielni i wspólnoty

  Mamy wpływ na działania spółdzielni i wspólnoty

  W mojej spółdzielni mieszkaniowej wciąż dochodzi do sporów w sprawie niezbędnych do wykonania prac. Wielu członków uważa, że pilnego remontu wymagają klatki schodowe, a w tej kwestii nic się nie dzieje. Jak można zmusić zarząd do przeprowadzenia napraw? Czy we wspólnocie byłoby łatwiej o takie decyzje – pyta pan Piotr

  czytaj więcej

 • Uwaga na oszustwa w sieci: Nieuczciwe serwisy nie przejęły się nową ustawą o prawach konsumenta

  Uwaga na oszustwa w sieci: Nieuczciwe serwisy nie przejęły się nową ustawą o prawach konsumenta

  Outlets-Online.pl, Oferty-Online.com, TanieAukcje.com, TanieZakupy.pl czy AleGratka.eu. Co łączy te serwisy? Sprytnie poukrywane opłaty za korzystanie z ich usług. W walce z nimi miała pomóc ustawa o ochronie konsumentów. Miała, tyle że serwisy niespecjalnie przejęły się jej zapisami.

  czytaj więcej

 • Czy każdy musi płacić za windę, co z grillowaniem na balkonie. Sprawdź, co może spółdzielnia

  Czy każdy musi płacić za windę, co z grillowaniem na balkonie. Sprawdź, co może spółdzielnia

  Spółdzielnie były i są tworzone dla mieszkańców. To oni są właścicielami i pracodawcami władz oraz administracji. Dlatego też mogą żądać przestrzegania wszystkich należnych im praw. Nie oznacza to jednak, że nie mają żadnych obowiązków

  czytaj więcej

 • Zniesienie obowiązku meldunkowego dopiero od 2018 r.

  Zniesienie obowiązku meldunkowego dopiero od 2018 r.

  Zgodnie z obowiązującą ustawą o ewidencji ludności obowiązek meldunkowy ma być zniesiony od 1 stycznia 2016 roku. Jak podało we wtorek CIR przygotowywany jest projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności, w którym przewiduje się zniesienie tego obowiązku od 1 stycznia 2018 r.

  czytaj więcej

 • Kradzież energii trzeba udowodnić, a nie domniemywać

  Kradzież energii trzeba udowodnić, a nie domniemywać

  Posiadanie nielegalnej instalacji elektrycznej w nieruchomości otrzymanej w darowiźnie nie przesądza o winie odbiorcy. Należy wykazać celowe wprowadzenie w błąd sprzedawcy prądu i osiągnięcie z tego tytułu korzyści.

  czytaj więcej

 • Błędnie przelane pieniądze są nie do odzyskania. Tajemnica bankowa blokuje zwrot

  Błędnie przelane pieniądze są nie do odzyskania. Tajemnica bankowa blokuje zwrot

  Błędnie przelane pieniądze są w praktyce nie do odzyskania. Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia, a bankowcy rozkładają ręce

  czytaj więcej

 • MSW: Obowiązek meldunkowy zniknie dopiero w 2018 r.

  MSW: Obowiązek meldunkowy zniknie dopiero w 2018 r.

  Wiceszef MSW Grzegorz Karpiński, w piśmie do sekretarza Rady Ministrów Macieja Berka, zwrócił się o rozpatrzenie projektu na najbliższym posiedzeniu rządu. Dokument ma klauzulę "bardzo pilne". "Szczególna pilność podjęcia prac nad projektem wynika z konieczności odpowiednio wcześniejszego poinformowania (...) organów administracji publicznej oraz osób, których dotyczy obowiązek meldunkowy, o zmianie przepisów" - napisał Karpiński.

  czytaj więcej

 • Zniesienie obowiązku meldunkowego w 2018 r. Sejm przyjął nowelizację

  Zniesienie obowiązku meldunkowego w 2018 r. Sejm przyjął nowelizację

  Nowelizację, która teraz trafi do Senatu, poparło w głosowaniu 255 posłów, 9 było przeciw, a 145 wstrzymało się od głosu. Zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą o ewidencji ludności obowiązek meldunkowy ma być zniesiony od 1 stycznia 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Wiemy, kiedy zniknie obowiązek meldunkowy. Prezydent podpisał ustawę

  Wiemy, kiedy zniknie obowiązek meldunkowy. Prezydent podpisał ustawę

  Zgodnie z dotychczasowymi przepisami, obowiązek meldunkowy miał być zniesiony 1 stycznia 2016 roku. Potrzeba przesunięcia o 2 lata tej daty wynikała m.in. z rekomendacji międzyresortowego zespołu ds. przygotowania administracji rządowej do zniesienia obowiązku meldunkowego. Określił on ponad 100 ustaw i rozporządzeń, które wymagałyby zmiany w przypadku zniesienia obowiązku meldunkowego.

  czytaj więcej

 • Włochy wprowadzają komunalny podatek od nieruchomości

  Włochy wprowadzają komunalny podatek od nieruchomości

  We Włoszech jest siedem tysięcy zamków i warowni oraz piętnaście i pół tysiąca zabytkowych pałaców. Ich właściciele z oburzeniem przyjęli wiadomość, że i oni będą płacić komunalny podatek od nieruchomości.

  czytaj więcej

 • Wspólnota mieszkaniowa nie może terroryzować swoich członków

  Wspólnota mieszkaniowa nie może terroryzować swoich członków

  Mieszkam od kilku lat w tym samym mieszkaniu, należę do wspólnoty mieszkaniowej. Dotychczas żyliśmy zgodnie, bezkonfliktowo, sympatycznie. Jakiś czas temu zmienił się zarządca i coś się wraz z nim zmieniło – opowiada pan Krzysztof. – Najpierw na klatkach pojawiły się kartki o zakazie dokarmiania bezdomnych kotów. Zaraz potem, skoro nikt nie zareagował, zakaz wyprowadzania zwierząt na terenie należącym do wspólnoty. Trzepać dywany wolno jedynie w godzinach 10–14. Grać w piłkę (mamy malutkie boisko do kosza) – tylko do 16. Papierosów nie wolno palić nie tylko na skwerku przed domem, ale i na własnym balkonie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej