Rynek nieruchomości

2 października 2018 r.

Starosta wpuści pracowników remontujących sieci elektryczne na prywatny teren dużo szybciej niż dotychczas.

Elektrycy wejdą na działkę bez pytania2 października 2018 r.

Starosta wpuści pracowników remontujących sieci elektryczne na prywatny teren dużo szybciej niż dotychczas. Zamiast czekać na rozpatrzenie odwołania niezadowolonego gospodarza, który nie chce udostępnić swojej działki na czas prac modernizacyjnych – a w skrajnych przypadkach na rozstrzygnięcie sądu – jego decyzje będą miały z automatu rygor natychmiastowej wykonalności.

1 października 2018 r.

Jak się okazuje, lokalna władza nie ma skrupułów w dokręcaniu śruby inwestorom, którą rząd wcześniej poluzował, by tchnąć nowe życie w Mieszkanie Plus

Miasta odpalają pierwsze salwy w lex deweloper1 października 2018 r.

Żaden nowy blok w Poznaniu nie powstanie, jeżeli inwestor będzie chciał postawić go dalej niż 750 m od przedszkola, podstawówki lub zielonego terenu wypoczynku,sportu i rekreacji – podkreślali radni stolicy Wielkopolski, gdy przegłosowywali drugie w Polsce Lokalne Standardy Urbanistyczne (LSU).

22 sierpnia 2018 r.

Specustawa wprowadza kilka standardów urbanistycznych dla osiedli budowanych na uproszczonych zasadach

Specustawa mieszkaniowa. Ruszają mieszkania z lex deweloper22 sierpnia 2018 r.

Deweloperzy mogą zacząć planować budowę nowych osiedli na gruntach rolnych znajdujących się w granicach administracyjnych miast, a także niewykorzystywanych dotąd działkach poprzemysłowych i pokolejowych. Dziś wchodzi w życie specustawa mieszkaniowa (Dz.U. z 2018 r. poz. 1496), która ma przyczynić się do skrócenia czasu przygotowania inwestycji oraz ułatwić ich realizację. Docelowo ma ona obowiązywać przez 10 lat.

6 sierpnia 2018 r.

Specustawa mieszkaniowa, ze względu na chaos urbanizacyjny, który ma wprowadzić, została określona jako lex deweloper

Specustawa mieszkaniowa z podpisem prezydenta6 sierpnia 2018 r.

Prezydent nie posłuchał apeli urbanistów ani miejskich aktywistów i podpisał specustawę mieszkaniową, która ułatwi budowę nowych osiedli na terenach poprzemysłowych, powojskowych i rolnych położonych w granicach administracyjnych miast. Resort inwestycji i rozwoju szacuje, że nowe przepisy pozwolą skrócić czas przygotowania inwestycji z pięciu lat do roku.

Galerie