Rynek nieruchomości

16 stycznia 2018 r.

Czym kierują się Polacy przy wyborze mieszkania?

Ważniejsza okolica niż cena? Tak Polacy wybierają mieszkania16 stycznia 2018 r.

Najpierw szukamy na własną rękę w okolicy, w której chcemy mieszkać. Kiedy mamy już upatrzone mieszkanie, wtedy dopiero kalkulujemy, czy mieści się ono w naszym budżecie. Takie wnioski dotyczące planujących kupno mieszkania Polaków płyną z międzynarodowego badania "Finansowy Barometr ING". W Europie kolejność częściej bywa odwrotna, a większą rolę niż u nas odgrywają agenci nieruchomości, którzy zbierają dane z rynku i prezentują je zainteresowanym.

6 stycznia 2018 r.

Zakup własnego M to jedno, jego urządzenie – to zupełnie inna historia.

Zakup mieszkania w 2018 roku. Czego mogą spodziewać się kupujący?6 stycznia 2018 r.

Kredyty hipoteczne są obecnie tak tanie, jak nigdy wcześniej. Jednocześnie na horyzoncie widać sygnały sugerujące, że z zakupem mieszkania nie warto zwlekać zbyt długo. Co czeka nas w przeciągu najbliższych 12 miesięcy? Zdaniem ekspertów OPG Property Professionals, rynek mieszkaniowy prawdopodobnie czeka kilka interesujących zwrotów akcji.

2 stycznia 2018 r.

W przypadku zamiaru rozliczenia przychodów z najmu w formie ryczałtu, konieczne jest złożenie zawiadomienia o wyborze tej metody właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego, w terminie do 20 stycznia danego roku

Najem okazjonalny i instytucjonalny a podatki. Jak rozliczać się z fiskusem2 stycznia 2018 r.

Przy umowach najmu instytucjonalnego opodatkowanie przychodów z tytułu najmu po stronie wynajmującego jest jednoznaczne. Umowy te mogą być zawierane wyłącznie przez przedsiębiorców i to tylko tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą w zakresie wynajmowania lokali. Przedsiębiorcy ci będą rozliczać te przychody tak jak inne przychody z prowadzonej działalności gospodarczej.

30 grudnia 2017 r.

Gdańsk

Gdańsk lepszy do mieszkania niż stolica?30 grudnia 2017 r.

Warszawa wciąż pozostaje bezkonkurencyjna pod względem wielkości oferty nowych lokali, a stołeczne wynagrodzenia należą do najwyższych w całym kraju. Można przypuszczać, że taka sytuacja utrzyma się przez kolejne lata. Prymat Warszawy dotyczący np. wysokości płac nie oznacza jednak, że stołeczne miasto jest najbardziej przyjazne dla nabywców mieszkań.

2 grudnia 2017 r.

Aby określić, czy inwestor jest solidarnie zobowiązany do zapłaty, należy poczynić rozróżnienie pomiędzy zatrzymaniem części wynagrodzenia

Zatrzymane wynagrodzenie podwykonawcy można odzyskać od inwestora2 grudnia 2017 r.

W zależności od brzmienia umowy między podwykonawcą a generalnym wykonawcą może okazać się, że inwestor w procesie budowlanym również jest odpowiedzialny za wypłatę części wynagrodzenia, która została zatrzymana. W umowach o roboty budowlane standardem stało się zatrzymywanie kilku procent wynagrodzenia na poczet usuwania potencjalnych usterek w okresie gwarancji. O ich zwrocie często się zapomina. Zmienność rynku budowlanego bardzo często doprowadza do sytuacji, w której nie ma nawet od kogo dochodzić zwrotu zatrzymanych pieniędzy. Czy na pewno?

Galerie

Reklama