statystyki

Nieruchomości: Wkrótce może zabraknąć pieniędzy na Mieszkanie dla młodych

05.01.2016, 15:09
kredyt hipoteczny-nieruchomości

W 2014 roku większość pieniędzy wróciła do budżetu państwa. W zeszłym roku prawie cała pula została wykorzystana.źródło: ShutterStock

Wiosną może zabraknąć pieniędzy na program Mieszkanie dla młodych. Takie ostrzeżenie pojawiło się najnowszym raporcie Lion's Banku. Od września zeszłego roku program jednorazowej dopłaty do kredytu mieszkaniowego cieszy się coraz większą popularnością.

Reklama


Reklama


W 2014 roku większość pieniędzy wróciła do budżetu państwa. W zeszłym roku prawie cała pula została wykorzystana. W tym roku ponad połowa pieniędzy jest już rozdysponowana.
Autor opracowania Bartosz Turek wyjaśnia, że zasady programu na to pozwalają. Pula na ten rok to 760 milionów złotych. Już w zeszłym roku Bank Gospodarstwa Krajowego, podpisał umowy na 240 milionów. Patrząc na to, ile w ciągu miesiąca wpływa wniosków, można przypuszczać, że w kwietniu, lub w maju pieniądze na ten rok mogą się skończyć.

Jest jednak sposób, by skorzystać z dopłaty do kredytu mieszkaniowego, nawet, jeśli tegoroczna pula zostanie wyczerpana. Trzeba znaleźć lokal, którego budowa zakończy się w roku 2017. Wtedy wypłata nastąpi z przyszłorocznej puli, która nie została jeszcze naruszona. Jeśli kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym, trzeba się umówić z deweloperem, by zgodził się na przelanie części pieniędzy w 2017 roku.

By skorzystać z programu mieszkanie dla młodych, trzeba spełnić szereg warunków. Obowiązuje limit wiekowy, a mieszkanie nie może być ani za duże, ani za drogie. Wysokość dopłaty jest uzależniona między innymi od liczby posiadanych dzieci.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • kika(2016-01-06 19:57) Odpowiedz 41

    Jeśli takie osiedla jak Arkadia Łomianki się mieszczą w limitach to nie ma się co dziwić że pomysł w końcu się sprawdza, każdy chce mieszkać na ładnych, nowoczesnych osiedlach.

  • A(2016-01-08 15:56) Odpowiedz 11

    Kolejny przekręt a mianowicie zabezpieczenie interesów deweloperów kosztem społeczeństwa.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama