statystyki

Przy ocenie umowy najmu istotna jest treść, a nie przebieg negocjacji

autor: Leszek Jaworski05.01.2016, 08:51; Aktualizacja: 05.01.2016, 09:49
umowa-kontrakt

Sąd Apelacyjny w Białymstoku uznał apelację za zasadną i zasądził od spółki kwotę żądaną przez A.C.źródło: ShutterStock

TEZA: Sam fakt, że przedmiotem umowy najmu jest nieruchomość stanowiąca współwłasność najemcy i pełnomocnika spółki, nie świadczy jeszcze o jej nieważności jako sprzecznej z zasadami współżycia społecznego.

Sygn. akt I ACa 596/15, WYROK SĄDU APELACYJNEGO W BIAŁYMSTOKU z 13 listopada 2015 r.

STAN FAKTYCZNY

Na mocy umowy z 30 listopada 2012 r. trzy osoby o inicjałach A.C. oraz A.K. i K.K. stały się współwłaścicielami (na zasadzie wspólności ustawowej) nieruchomości gruntu i budynku biurowo-handlowo-magazynowego. 10 stycznia 2013 r. jedna z tych osób, A.K., wynajęła należącą do niego część nieruchomości drugiemu ze współwłaścicieli – A.C., prowadzącemu działalność gospodarczą. Ten, jeszcze tego samego dnia, zawarł umowę najmu powierzchni biurowej, magazynowej i socjalnej znajdującej się we wspomnianym budynku ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z tej samej miejscowości. Umowa została zawarta na 42 miesiące.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • lilka(2016-01-13 17:30) Zgłoś naruszenie 20

    Można z powodzeniem uniknąć tych wszystkich problemów i formalności jeśli zdecydujemy się na zakup apartamentu Wola Invest, tam operator zajmuje się najmem, konserwacją i obsługą naszego apartamentu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie