PHN jest w trakcie uzyskiwania decyzji administracyjnych w sprawie inwestycji. Nakłady inwestycyjne konieczne do przeprowadzenia projektu wyniosłyby około 270 mln złotych – informuje portal propertynews.pl.

Inwestycja rozbita na dwa etapy

Nowa inwestycja miałaby powstać w dwóch etapach. W pierwszym powstanie 6-8 kondygnacyjny biurowiec w miejscu obecnego parkingu przy Intraco. Znajdzie się w nim 8,8 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 1,4 tys. mkw. usługowej. Ten etap inwestycji miałby rozpocząć się pod koniec bieżącego roku. Biurowiec miałby powstać do końca 2015 roku.

Druga faza inwestycji będzie związana z rozbiórką Intraco oraz budową nowego obiektu. Łączna powierzchnia użytkowa wieżowca wyniesie około 28 tys. mkw. (w tym 25,6 tys. mkw. powierzchni biurowej). Początek rozbiórki zaplanowano na II kwartał 2016 roku. Zakończenie inwestycji to początek 2019 roku.

Intraco jest jednym z pierwszych wybudowanych w Warszawie typowych drapaczy chmur. Został zbudowany w 1975 roku przez szwedzką firmę Byggnadsproduktion AB. Intraco mierzy 138 metrów i 39 kondygnacji.

Wygląd zewnętrzny budynku jest bardzo prosty, ma on pryzmatyczną bryłę ściany i ciemnozieloną lustrzaną ścianę kurtynową, która zastąpiła w 1998 oryginalną, wykonaną w innej technologii, ze względu na zużycie.

Wieżowiec jest typowym biurowcem o powierzchni ok. 31,5 tys. metrów kwadratowych z podziemnym parkingiem na 200 samochodów.