przedsiębiorca zagraniczny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przedsiębiorca zagraniczny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przedsiębiorca zagraniczny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Proletariusze są zmęczeni, czyli awans społeczny po transformacji ustrojowej w Polsce

  Zastanawiam się, co się stało z tą przewodnią siłą narodu, proletariacką, chłoporobotniczą, która całkiem poważnie mówiąc, była przed paroma dekadami napędem polskiego społeczeństwa. Jeśli jej już nie ma, gdzie się podziała? W którą stronę skręciły jej dzieci? Pokończyły wyższe szkoły i awansowały? Potworzyły firmy, zatrudniły mniej zaradnych od siebie, przechodząc na wrogą stronę kapitalistycznych wyzyskiwaczy? A może odpłynęły w stronę Wysp Brytyjskich razem z falą akcesyjnej emigracji? Wszystko to prawda, ale nie do końca. Błądzimy, szukając odpowiedzi, podobnie jak – jako społeczeństwo – wciąż szukamy swojej drogi.

  czytaj więcej

 • Pracownik za granicą ma liczne przywileje

  Pracownik za granicą ma liczne przywileje

  Jestem zarejestrowany jako bezrobotny i mam ofertę pracy w krajowym przedsiębiorstwie, które wysyła zatrudnionych do Niemiec – mówi pan Wojciech. – Jakie przepisy będą wobec mnie stosowane? Co z deklaracjami podatkowymi i składkami na ubezpieczenia społeczne? Słyszałem, że po dwóch latach pracy za granicą większość zatrudnionych wraca do kraju. Dlaczego tak się dzieje – zastanawia się czytelnik.

  czytaj więcej

 • Opłacanie składek za granicą: Ucieczka przed ZUS na Słowację nie zawsze się uda

  Opłacanie składek za granicą: Ucieczka przed ZUS na Słowację nie zawsze się uda

  Czy zgoda organu rentowego na opłacanie składek za granicą jest ostateczna? Większość przedsiębiorców sądzi, że tak. A potem się dziwią, że zakład ich kontroluje i sprawdza, czy etat bądź firma faktycznie poza Polską istnieje.

  czytaj więcej

 • Prezes zarządu ARP: Musimy zacząć handlować sami ze sobą. Tak robią wszystkie dobrze rozwijające się kraje

  Prezes zarządu ARP: Musimy zacząć handlować sami ze sobą. Tak robią wszystkie dobrze rozwijające się kraje

  - Musimy zacząć handlować sami ze sobą, wzajemnie się wspierać i grać do jednej bramki. Tak robią wszystkie dobrze rozwijające się kraje - uważa Marcin Chludziński, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

  czytaj więcej

 • Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Poprosiłem moich studentów o posłuchanie/obejrzenie dowolnej prezentacji wideo związanej z zagadnieniami ekonomii lub psychologii ekonomicznej oraz napisanie jej streszczenia. Bardzo mnie ciekawiło, co wybiorą, bo przecież ci młodzi ludzie należą do pokolenia, które w 2050 r. będzie zajmowało kluczowe stanowiska kierownicze. Dlatego starałem się im ani nie podpowiadać, ani niczego im nie sugerować (choć każdy nauczyciel akademicki przyzna, że bezwzględny obiektywizm jest równie możliwy co istnienie jednorożców i rusałek).

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Zachwycać się uberyzacją gospodarki to jak świętować własną śmierć. Przedsiębiorcę wymiecie z rynku firma z minimalnymi kosztami, pracownik bez umowy skończy z nosem wlepionym w smartfon, oczekując jakiegokolwiek, choćby najmniejszego, zlecenia. Co gorsza, uberyzacja to naturalna konsekwencja zglobalizowanego wolnego rynku. Może więc trzeba spojrzeć na ten problem inaczej: czy musimy się do tych zasad dostosować, czy je zanegować i zmienić? Innymi słowy: system jest dla ludzi czy ludzie dla systemu?

  czytaj więcej

 • Jeden poważny kłopot ominie polskie firmy transportowe we Francji. Podatkowy

  Jeden poważny kłopot ominie polskie firmy transportowe we Francji. Podatkowy

  Od lipca wejdzie w życie dekret wykonawczy do francuskiej ustawy Macrona, która utrudni działalność zagranicznych firm transportowych na tamtejszym rynku. Przedsiębiorcy się obawiają, że oznacza to kłopoty nie tylko biznesowe.

  czytaj więcej

 • Rząd uderza w paliwowych oszustów. Do budżetu trafią miliardy złotych

  Rząd uderza w paliwowych oszustów. Do budżetu trafią miliardy złotych

  Nie może być tak, że aut przybywa, a sprzedaż benzyny i ropy maleje. Już za miesiąc uderzymy w oszustów – deklaruje Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • Kolejna agencja obniża wiarygodność kredytową Polski: Ten rating zaboli także przedsiębiorców

  Kolejna agencja obniża wiarygodność kredytową Polski: Ten rating zaboli także przedsiębiorców

  W najbliższy piątek Moody’s pójdzie w ślady Standard & Poor’s i obniży Polsce ocenę wiarygodności kredytowej – coraz więcej uczestników rynku podziela taką opinię. Wcześniej głosy tych, którzy uważali, że Moody’s będzie zwlekał z taką decyzją, i zakładających pogorszenie oceny wiarygodności kredytowej Polski, rozkładały się mniej więcej po równo. Na to wskazywały konsensusy rynkowe, np. ten sporządzony przez Agencję Reutera. Jednak list ministra finansów Pawła Szałamachy do prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego z prośbą, by ten powstrzymał się od wypowiedzi do czasu publikacji ratingu, dały podstawę do przypuszczeń, że Ministerstwo Finansów „coś wie” w sprawie ratingu i nie jest to nic dobrego.

  czytaj więcej

 • Gowin: 50 mln na innowacyjne drony, które mogą być polską specjalnością (WIDEO)

  Gowin: 50 mln na innowacyjne drony, które mogą być polską specjalnością (WIDEO)

  Rusza nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z budżetem 50 mln zł, który będzie wspierać innowacyjne rozwiązania w polskim przemyśle systemów bezzałogowych (SBZ). "Przemysł lotniczy, w tym zwłaszcza produkcja dronów, może stać się polską specjalnością" - powiedział PAP wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

  czytaj więcej

 • Warszawa: Protest branży śmieciowej przeciwko zmianom ws. odbioru odpadów

  Warszawa: Protest branży śmieciowej przeciwko zmianom ws. odbioru odpadów

  Przeciwko możliwości bezprzetargowego zlecania spółkom komunalnym przez gminy m.in. odbioru śmieci protestowała we wtorek w Warszawie branża odpadowa. Uważa ona, że proponowane zmiany w prawie doprowadzą do upadku 200 polskich firm i utraty pracy przez 18 tys. osób.

  czytaj więcej

 • Amazon bardziej otwarty na Polskę

  Amazon bardziej otwarty na Polskę

  Polscy sprzedawcy mogą teraz oferować swoje towary we wszystkich pięciu europejskich sklepach tej firmy – brytyjskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim. Towar mogą dostarczyć do jednego z 29 centrów dystrybucyjnych giganta. Wysyłką do klienta zajmują się już zatrudnieni w nich pracownicy Amazona.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Naszym towarem eksportowym byli Polacy. To porażka

  Morawiecki: Naszym towarem eksportowym byli Polacy. To porażka

  Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki skrytykował sposób wydawania środków unijnych przez rząd PO-PSL. 9 miliardów euro było zagrożonych, a 7-8 miliardów euro to były środki niewydane - poinformował w środę w Sejmie, przedstawiając bilans poprzednich rządów w dziedzinie gospodarki.

  czytaj więcej

 • Silna marka to potęga

  Silna marka to potęga

  Zbudowanie silnej marki Polski jest jednym z priorytetów wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Kierowany przez niego resort zapowiedział prace nad ustawą, która powoła do życia Agencję Promocji Gospodarki. Wykorzystując branding narodowy, Polska mogłaby zrobić duży krok w stronę globalnej ekstraklasy gospodarczej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej