przedsiębiorca zagraniczny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przedsiębiorca zagraniczny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przedsiębiorca zagraniczny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Morawiecki: Tym mocniejsza gospodarka, im mocniejsi polscy przedsiębiorcy

  Morawiecki: Tym mocniejsza gospodarka, im mocniejsi polscy przedsiębiorcy

  Tym mocniejsza będzie polska gospodarka, im mocniejsi będą polscy przedsiębiorcy - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Starorypinie Rządowym (Kujawsko-Pomorskie) podczas spotkania z przedstawicielami lokalnego biznesu.

  czytaj więcej

 • TSUE: Zagraniczne firmy mogły odzyskiwać VAT w Polsce

  TSUE: Zagraniczne firmy mogły odzyskiwać VAT w Polsce

  TSUE wydał w tej sprawie postanowienie zamiast wyroku, co oznacza, że jej rozstrzygnięcie nie budziło żadnych wątpliwości. Powinno też położyć kres rozbieżnościom w orzecznictwie polskich sądów administracyjnych

  czytaj więcej

 • Ostrożnie z funduszami nieruchomościowymi

  Ostrożnie z funduszami nieruchomościowymi

  Z wieloetapowego planu wicepremiera Mateusza Morawieckiego jedno przeszło zupełnie poza radarem: REIT. To popularne w wielu krajach Real Estate Investment Trusts, czyli typ funduszy inwestycyjnych inwestujących w nieruchomości pośrednio i bezpośrednio – choćby przez nabywanie akcji firm mających w swym portfolio udziały w nieruchomościach.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Większość polskiego długu w rękach zagranicznych. Musimy to zmienić

  Eksperci: Większość polskiego długu w rękach zagranicznych. Musimy to zmienić

  Choć zadłużenie Japonii przekracza 200 proc. PKB, a Polski nieco ponad 50 proc., to Japonia jest prawie całkowicie zadłużona u swoich obywateli, a nie za granicą. W Polsce większość długu jest w rękach zagranicznych inwestorów. Musimy to zmienić - uważają eksperci.

  czytaj więcej

 • Polski fiskus domaga się podatku od zagranicznych inwestycji

  Polski fiskus domaga się podatku od zagranicznych inwestycji

  Od wielu lat trwa spór co do tego, kiedy należy potrącić podatek u źródła. Co więcej, nie ma zgodności również w sądach administracyjnych. Najnowszym jego przykładem są wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego z 7 lipca br. (sygn. akt II FSK 554/16, II FSK 227/16, II FSK 254/16, II FSK 49/16) i sprzeczne z nimi – orzeczenie z 5 lipca br. (sygn. akt II FSK 137/15).

  czytaj więcej

 • Fiskus może już korzystać z klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania

  Fiskus może już korzystać z klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania

  W piątek zaczyna obowiązywać budząca obawy firm klauzula przeciw unikaniu opodatkowania. Resort finansów zapewnia, że nie stanowi ona żadnego zagrożenia dla małych i średnich firm, będzie miała zastosowanie do dużych podmiotów i osób fizycznych z dużymi dochodami.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Potrzeba więcej polskiej gospodarki w gospodarce

  Morawiecki: Potrzeba więcej polskiej gospodarki w gospodarce

  Zadłużenie Polski powoduje, że znaczna część dochodu wypracowanego przez polskich przedsiębiorców jest transferowana za granicę - mówił w piątek w Łodzi wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem korzystną zmianę da wprowadzenie zasady "więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce".

  czytaj więcej

 • Uszczelnianie VAT: Prezydent podpisał pakiet paliwowy

  Uszczelnianie VAT: Prezydent podpisał pakiet paliwowy

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację kilku ustaw, stanowiącą tzw. pakiet paliwowy, który ma uszczelnić pobór VAT - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Pakiet zakłada m.in., że importer paliwa z innego kraju UE będzie musiał zapłacić od niego podatek VAT w ciągu 5 dni od momentu sprowadzenia go do Polski.

  czytaj więcej

 • "Nowoczesna" upraszcza procedury podatkowe. Projekty ustaw trafiły do Sejmu

  "Nowoczesna" upraszcza procedury podatkowe. Projekty ustaw trafiły do Sejmu

  Termin przedawnienia zobowiązań podatkowych nie będzie zawieszany w nieskończoność, jednoosobowi przedsiębiorcy zapłacą tylko 15 proc. PIT, stratę podatkową będzie można rozliczać nie przez 5, a przez 15 lat – tego chce Nowoczesna.

  czytaj więcej

 • Ile cukru w cukrze, czyli jak zwiększać udział krajowej produkcji w eksporcie Polski

  Ile cukru w cukrze, czyli jak zwiększać udział krajowej produkcji w eksporcie Polski

  Wraz z postępującą globalizacją coraz rzadsza jest sytuacja, w której złożone produkty przemysłowe w całości lub nawet w znacznej większości od początku do końca są tworzone przez przedsiębiorstwa z jednego kraju. W poszukiwaniu efektywności, rosnącej specjalizacji i korzyści skali poszczególne komponenty są produkowane w różnych częściach świata, a łańcuchy produkcji stają się coraz dłuższe.

  czytaj więcej

 • Paweł Borys: Finansowy wehikuł pomoże rozpędzić gospodarkę [WYWIAD]

  Paweł Borys: Finansowy wehikuł pomoże rozpędzić gospodarkę [WYWIAD]

  Polski Fundusz Rozwoju jest de facto polskim bankiem rozwoju. W przyszłym roku planujemy pierwszą emisję obligacji - zapewnia Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

  czytaj więcej

 • Jednolity e-podpis: unijne prawo już jest, a polska ustawa - w powijakach

  Jednolity e-podpis: unijne prawo już jest, a polska ustawa - w powijakach

  Kolejny krok do znoszenia barier między państwami Unii Europejskiej poczyniony, ale polscy przedsiębiorcy wciąż nie mogą w pełni korzystać ze wszystkich udogodnień. Tym razem w wirtualnej przestrzeni. Chodzi o to, że od 1 lipca br. elektroniczny podpis wydany w jednym kraju Wspólnoty jest honorowany w pozostałych. Tego dnia weszły bowiem w życie zapisy rozporządzenia eIDAS (czyli rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nr 910/2014 z 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE; Dz.Urz. UE z 2014 r. L 257, s. 73, dalej: rozporządzenie). – Dzięki przepisom przejściowym eIDAS, podpis elektroniczny i usługi wydawania certyfikatów kwalifikowanych działają bez zakłóceń – mówi Elżbieta Włodarczyk z Krajowej Izby Rozliczeniowej.

  czytaj więcej

 • Podatek od marketów bez poprawek Senatu

  Podatek od marketów bez poprawek Senatu

  Wprowadzenie dwóch stawek podatku od sprzedaży detalicznej - 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie - zakłada ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej, do której Senat w piątek nie wniósł poprawek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej