przedsiębiorca zagraniczny

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przedsiębiorca zagraniczny. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przedsiębiorca zagraniczny.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tejchman: To nie jest XVIII-wieczny folwark

  Tejchman: To nie jest XVIII-wieczny folwark

  Polskie państwo istnieje jedynie teoretycznie, jest słabe. Dlatego ma wstać z kolan i zostać wzmocnione. Hasła PiS nie są nowe, przynajmniej od końca lat 90. krok po kroku następował ten proces „wzmacniania” państwa. Przez zmianę ordynacji na taką, która będzie gwarantowała stabilną większość. Przez wzmocnienie dyscypliny poselskiej na taką, która będzie gwarantowała spokój poprzez całą kadencję. Przez rozbudowę roli rządu – rozwijanie KPRM i wzmacnianie premiera – po to, byśmy mieli polską upragnioną wersję systemu kanclerskiego. Krok po kroku dochodziliśmy do sytuacji, w której partie stawały się coraz bardziej posłusznymi i bezwolnymi narzędziami w rękach liderów. Do sytuacji, w której władza koncentrowała się w jednym miejscu.

  czytaj więcej

 • Schetyna o polityce zagranicznej PiS: Krótkowzroczna, nieodpowiedzialna i chaotyczna

  Schetyna o polityce zagranicznej PiS: Krótkowzroczna, nieodpowiedzialna i chaotyczna

  Polityka zagraniczna PiS jest krótkowzroczna, nieodpowiedzialna i chaotyczna - mówił w czwartek w Sejmie szef PO Grzegorz Schetyna. Rządzących krytykował za "zrujnowanie" relacji z Niemcami, zły dobór partnerów strategicznych oraz brak deklaracji ws. poparcia dla Donalda Tuska.

  czytaj więcej

 • Brak rejestracji VAT-UE nie powinien decydować o odliczeniu podatku

  Brak rejestracji VAT-UE nie powinien decydować o odliczeniu podatku

  Wyrok TSUE daje nadzieję na to, że organy przestaną traktować rejestrację dla celów VAT jako warunek konieczny do skorzystania z prawa do odliczenia podatku - mówi Przemysław Antas, radca prawny w Antas Kancelaria Radców Prawnych i Doradców Podatkowych.

  czytaj więcej

 • Leki w sklepach: Przechowywane w specjalnej szafie, zakaz sprzedaży dla osób poniżej 16. roku życia

  Leki w sklepach: Przechowywane w specjalnej szafie, zakaz sprzedaży dla osób poniżej 16. roku życia

  Każda placówka ogólnospożywcza i stacja benzynowa, która sprzedaje medykamenty, będzie musiała je przechowywać w zamykanej na klucz szafie wyposażonej w sprzęt do pomiaru temperatury i wilgoci. Sprzedawca będzie musiał być przeszkolony przez farmaceutę. A osoba poniżej 16. roku życia poza apteką żadnych leków nie kupi. To wszystko pomysły samorządu aptekarskiego na zwiększenie bezpieczeństwa w obrocie pozaaptecznym. Na które przychylnie spogląda Ministerstwo Zdrowia, bo od dawna już deklaruje, że leków nie można traktować tak samo jak bułek czy batonów.

  czytaj więcej

 • Polskie przepisy podatkowe mogą być niezgodne z unijnymi

  Polskie przepisy podatkowe mogą być niezgodne z unijnymi

  Fiskus nie może uzależniać prawa do stosowania stawki 0 proc. od tego, czy kontrahent jest zarejestrowany jako podatnik VAT-UE.

  czytaj więcej

 • Trzy pytania o CETA: Europoseł Jarosław Wałęsa: Umowa musi wyważyć interesy wszystkich stron

  Trzy pytania o CETA: Europoseł Jarosław Wałęsa: Umowa musi wyważyć interesy wszystkich stron

  - W mojej ocenie, umowa CETA jest całościowo korzystna tak dla Unii Europejskiej, jak i dla Polski. Żaden z przepisów CETA nie wydał mi się na tyle kontrowersyjny, aby przeważył na niekorzyść całej umowy - mówi europoseł Jarosław Wałęsa.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Roboty w służbie Europy

  Tejchman: Roboty w służbie Europy

  261 Tyle robotów przemysłowych przypada na 10 tys. zatrudnionych w niemieckiej gospodarce. W Polsce analogiczna liczba wynosi 14. O szybką automatyzację produkcji jest szczególnie łatwo w krajach, w których społeczeństwo się starzeje. Osoby w podeszłym wieku są mniej skłonne do konsumpcji, rośnie stopa oszczędności, więcej jest taniego pieniądza koniecznego do kapitałochłonnych inwestycji w inteligentne maszyny przemysłowe. Szczególnie łatwo o takie inwestycje w środowisku niskich stóp procentowych.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Wzrost PKB w 2017 r. może przekroczyć 3,5 proc.

  Morawiecki: Wzrost PKB w 2017 r. może przekroczyć 3,5 proc.

  Wzrost PKB w 2017 r. może przekroczyć 3,5 proc. - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki we wtorek wieczorem w TVP Info.

  czytaj więcej

 • Konstytucja biznesu, czyli trochę dobrze, trochę źle

  Konstytucja biznesu, czyli trochę dobrze, trochę źle

  Opublikowany właśnie pakiet ustaw stworzony w Ministerstwie Rozwoju mógłby być przełomem dla prowadzących działalność. Rzecz w tym, że tymi samymi rękami tworzone są regulacje, które w przedsiębiorców uderzają.

  czytaj więcej

 • Fotyga: CETA ma kluczowe znaczenie dla polskich przedsiębiorców

  Fotyga: CETA ma kluczowe znaczenie dla polskich przedsiębiorców

  CETA to porozumienie o kluczowym znaczeniu dla polskich przedsiębiorców - powiedziała w środę europosłanka PiS Anna Fotyga w trakcie środowej debaty poprzedzającej głosowanie nad ratyfikacją umowy handlowo-gospodarczej między UE i Kanadą przez Parlament Europejski.

  czytaj więcej

 • Plan Mateusza Morawieckiego: Słuszne cele, trudna droga

  Plan Mateusza Morawieckiego: Słuszne cele, trudna droga

  Rok po opublikowaniu pierwszej wersji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju dokument stał się oficjalną strategią rządu. Ale jako biznesplan się nie broni. Z realizacją zadań może być problem, zwłaszcza że działania rządu idą w przeciwnym kierunku.

  czytaj więcej

 • Wychowuję bez 500+. Czy są tacy, którzy nie biorą pieniędzy od państwa?

  Wychowuję bez 500+. Czy są tacy, którzy nie biorą pieniędzy od państwa?

  Kiedy PiS obiecywał w kampanii wyborczej 500 zł na każde dziecko, krytycy tego pomysłu oburzali się, że to niemoralne rozdawnictwo zrujnuje budżet państwa. Dzisiaj kto może, korzysta z tych pieniędzy.

  czytaj więcej

 • Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

  Jóźwik: Reforma emerytalna w cieniu hossy na GPW

  Żeby proponowana przez Mateusza Morawieckiego reforma systemu emerytalnego mogła wejść w życie na początku 2018 r., tak jak zaplanował minister finansów i rozwoju, stosowne projekty ustaw powinny zostać opublikowane do końca marca. Pozostałe do końca roku. Dziewięć miesięcy to czas potrzebny powszechnym towarzystwom emerytalnym, żeby przygotować się do przekształcenia w towarzystwa funduszy inwestycyjnych. I przejąć zarządzanie 75 proc. pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE), które te zainwestowały w akcje spółek notowanych na GPW. Według Małgorzaty Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, wszystkie najważniejsze zasady przeprowadzenia całej operacji zostały już uzgodnione. Rusewicz dziwiła się, że Ministerstwo Rozwoju nie publikuje stosownych projektów ustaw. Nie publikuje, bo jak wynika z doniesień medialnych, ostateczny kształt całej reformy nie jest jednak uzgodniony.

  czytaj więcej

 • Monopol prezentem na setne urodziny. PWPW otrzyma status Drukarni Narodowej

  Monopol prezentem na setne urodziny. PWPW otrzyma status Drukarni Narodowej

  Nowa ustawa o dokumentach publicznych zagwarantuje Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych niezwykle silną pozycję na rynku. Ma być bezpieczniej. Ale eksperci i konkurenci mówią o licznych zagrożeniach.

  czytaj więcej

 • Goździkowski: Na rynku mięsa przetrwają najwięksi gracze [WYWIAD]

  Goździkowski: Na rynku mięsa przetrwają najwięksi gracze [WYWIAD]

  - W przyszłości na rynku mięsa przetrwają tylko najwięksi gracze i małe gospodarstwa rodzinne - mówi Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej