pit 8c jak rozliczyć

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pit 8c jak rozliczyć. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pit 8c jak rozliczyć.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Pani Helena zamierza w tym roku przesłać po raz pierwszy zeznanie roczne PIT przez internet. Ponieważ nie robiła tego nigdy wcześniej, nie zna procedury. Obawia się również, że może nie dopilnować wszystkich wymogów związanych z e-PIT-ami i będzie miała problem. – Co zrobić, jeśli nie uda mi się wysłać zeznania przez internet – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Sukcesja podatkowa: Nie można przejąć prawa, gdy zmarły go nie nabył

  Sukcesja podatkowa: Nie można przejąć prawa, gdy zmarły go nie nabył

  Sukcesja podatkowa jest możliwa, jeśli spadkodawca spełnił za życia wszystkie przesłanki wymagane do zastosowania preferencji – orzekł WSA w Warszawie

  czytaj więcej

 • Nagrody za punkty są bez PIT

  Nagrody za punkty są bez PIT

  Świadczenia przyznawane w programach lojalnościowych są zwolnione z podatku dochodowego na tej samej zasadzie, co promocyjne próbki – orzekł NSA

  czytaj więcej

 • Niespłacone pożyczki i zwrot telefonu: Zobacz, jakie zatargi z pracodawcą możesz mieć po odejściu z pracy

  Niespłacone pożyczki i zwrot telefonu: Zobacz, jakie zatargi z pracodawcą możesz mieć po odejściu z pracy

  Często pracodawcy wypłacają pensje w ogólnie przyjętym terminie, zamiast rozliczyć się w dniu zakończenia zatrudnienia. Z kolei podwładni unikają odpowiedzialności za szkody wykryte po ustaniu stosunku pracy. To tylko przykładowe sytuacje, które utrudniają ostateczne rozstanie i mogą prowadzić do sporów sądowych.

  czytaj więcej

 • Fiskus widzi zarobek tam, gdzie podatnik go nie dostrzega: Sprawdź, od czego musisz zapłacić PIT

  Fiskus widzi zarobek tam, gdzie podatnik go nie dostrzega: Sprawdź, od czego musisz zapłacić PIT

  Często nawet nie podejrzewamy, że w związku z sytuacją, która miała miejsce, osiągnęliśmy przychód, od którego należy zapłacić podatek dochodowy (PIT). Nie oznacza to jednak, że tak samo myślą organy podatkowe, bo te rozumieją „realną korzyść majątkową” znacznie szerzej niż zwykli zjadacze chleba

  czytaj więcej

 • PIT: Płatnicy przesłali formularze elektronicznie

  PIT: Płatnicy przesłali formularze elektronicznie

  Aż 96 proc. informacji PIT-11 złożonych za ubiegły rok trafiło do urzędów skarbowych przez internet – wynika z danych Ministerstwa Finansów.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Czy trzeba opodatkować odsetki od odszkodowania?

  Czy trzeba opodatkować odsetki od odszkodowania?

  Uległem wypadkowi samochodowemu, co nie dość, że spowodowało niezdolność do pracy zarobkowej, to również do samodzielnego życia – pisze pan Jan w e-mailu do redakcji. – Sąd zasądził mi więc odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Czy od wypłaconych odsetek muszę zapłacić podatek, jeżeli są integralną częścią odszkodowania, które nie podlega PIT – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Jak inwestor wykaże prowizję za usługi pośrednictwa

  Jak inwestor wykaże prowizję za usługi pośrednictwa

  Podatnik jest właścicielem akcji i udziałów spółek kapitałowych, które zamierza sprzedać. W tym celu skorzysta z usług pośrednika specjalizującego się w obrocie instrumentami finansowymi na rynku giełdowym oraz pozagiełdowym. Czy prowizję dla pośrednika w związku ze zbyciem akcji można rozliczyć w kosztach przy ustalaniu dochodu uzyskanego z tej transakcji w PIT w ramach przychodów z kapitałów pieniężnych?

  czytaj więcej

 • Uregulowanie zaległych składek ZUS jest z PIT

  Uregulowanie zaległych składek ZUS jest z PIT

  Opłacenie zaległych składek to przychód z innych źródeł – wyjaśnił minister finansów w interpretacji zmieniającej.

  czytaj więcej

 • Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Deklaracje, informacje i roczne obliczenie podatku za osoby fizyczne trzeba przesyłać do urzędów skarbowych elektronicznie. Zwolnione z tego są tylko podmioty rozliczające nie więcej niż pięć osób fizycznych.

  czytaj więcej

 • Tylko niektóre rekompensaty za szkody bobrów i żubrów bez PIT

  Tylko niektóre rekompensaty za szkody bobrów i żubrów bez PIT

  Odszkodowania wypłacane rolnikom indywidualnym za zniszczenia wyrządzone przez zwierzęta chronione nie są opodatkowane. Jeśli jednak świadczenie otrzyma ktoś inny, kto nie prowadzi działalności gospodarczej, będzie musiał zapłacić daninę – orzekł WSA w Białymstoku

  czytaj więcej

 • Najważniejsze tegoroczne orzeczenia podatkowe

  Najważniejsze tegoroczne orzeczenia podatkowe

  Wyższa kwota wolna od PIT, dwie kary za puste faktury oraz nieopodatkowane możliwości restrukturyzacji spółek komandytowo-akcyjnych. To najistotniejsze rozstrzygnięcia z minionych 12 miesięcy, kończące wieloletnie spory

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  W pierwszym miesiącu roku istotne są dwa terminy, których muszą dotrzymać podatnicy i płatnicy – 20 stycznia oraz 31 stycznia (a w 2016 r. 1 lutego – ze względu na to, że 31 stycznia wypada w niedzielę).

  czytaj więcej

 • PIT: Jakie są skutki przekazania mieszkańcom gminy kompostowników

  PIT: Jakie są skutki przekazania mieszkańcom gminy kompostowników

  TEZA: Na gminie nie ciąży obowiązek wystawienia informacji PIT-8C w związku z wykorzystywaniem przez mieszkańców kompostowników na podstawie umowy bezpłatnego użyczenia, a następnie przekazania ich na własność.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej