Aktualności

28 czerwca 2018 r.

W ostatnich 6 miesiącach problem płatności opóźnianych o minimum miesiąc miało 58 proc. respondentów.

MSP: Ponad połowa firm ma problemy z zatorami płatniczymi28 czerwca 2018 r.

W II kwartale wciąż ponad połowie firm (52 proc.) dokuczają trwające minimum 60 dni opóźnienia w uzyskiwaniu płatności od kontrahentów - wyliczyło Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Podało, że z zatorami płatniczymi najczęściej zmagają się średnie przedsiębiorstwa.

25 czerwca 2018 r.

Kandydaturę Abramowicza zgłosiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz

Polityk PiS został rzecznikiem małych i średnich firm25 czerwca 2018 r.

Pod koniec 2016 r. zapewniano, że wybrana zostanie apolityczna osoba, najlepiej prawnik lub doświadczony ekonomista. Dzisiaj już wiemy, że rzecznikiem polskiego drobnego i średniego biznesu będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości, magister inżynier mechaniki.

9 maja 2018 r.

Tak od 30 kwietnia włodarze kontrolują przedsiębiorców9 maja 2018 r.

Zmieniła się podstawa prawna, na której organy samorządowe mogą sprawdzać firmy. Obecnie jest nią ustawa z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz.U. poz. 646, dalej p.p.), która zastąpiła ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1268 ze zm.). Kontrolę działalności gospodarczej wszczętą i niezakończoną przed wejściem w życie prawa przedsiębiorców prowadzi się na podstawie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Czynności wykonane przed dniem wejścia w życie nowych regulacji zachowują ważność.

8 maja 2018 r.

Początkowo Antoni Kowalski lekceważył temat RODO, uznając, że ono go nie dotyczy, większość towaru sprzedaje bowiem na paragon i żadnych danych od klientów nie zbiera.

Jak mały przedsiębiorca ma się przygotować do RODO. PORADNIK8 maja 2018 r.

RODO, czyli unijne rozporządzenie regulujące zasady ochrony danych osobowych, zacznie być stosowane 25 maja 2018 r. Anna Kowalska i jej mąż Antoni, którzy są drobnymi przedsiębiorcami i prowadzą odrębne firmy, wprawdzie o nim słyszeli, ale nic do tej pory nie zrobili, aby się do zmian przygotować.

Galerie