statystyki

Obowiązkowy samorząd gospodarczy w powijakach

autor: Patryk Słowik23.08.2017, 07:33; Aktualizacja: 23.08.2017, 07:37
biznes, IT, komputer

Dyskusyjne jest także to, w jaki sposób taki samorząd miałby być finansowany.źródło: ShutterStock

Wbrew doniesieniom niektórych mediów w resorcie rozwoju nie są obecnie prowadzone prace nad projektem ustawy o powszechnym samorządzie gospodarczym. Opracowywany w tej sprawie jest jedynie dokument analityczny. Dopiero on pozwoli na odpowiedź na pytanie, czy taka regulacja byłaby w ogóle potrzebna. Takich informacji udzieliła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz w odpowiedzi na jedną z poselskich interpelacji.

Dyskusja o obowiązkowym samorządzie rozpoczęła się ponad roku temu. Wówczas przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju podczas V Forum Małopolskich Przedsiębiorców ujawnili, że rozważają modyfikację przepisów dotyczących reprezentacji przedsiębiorców.

Wkrótce po tym DGP napisał o przyczynach tych rozważań („Więcej małego biznesu w legislacji”, DGP nr 182/2016). Wskazaliśmy, że urzędnicy rozpoczęli „prace analityczne nad wypracowaniem systemowego rozwiązania sytuacji związanej z niedostateczną formą reprezentacji mikro- i małych przedsiębiorstw wobec władz centralnych i samorządowych”. Nie zadowalało ich bowiem konsultowanie projektów ustaw z Konfederacją Lewiatan czy BCC, które skupiają u siebie przede wszystkim dużych przedsiębiorców.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane