Telewizja

8 maja 2017 r.

– Na razie zajmujemy się ustawą abonamentową. Temat ograniczania koncentracji w mediach będzie następny w kolejce – mówi nam Paweł Lewandowski, wiceminister kultury. Przyznaje, że członkowie KRRiT są istotnym partnerem w dyskusji. Projekt ma być gotowy do połowy roku.

Media: TVN i Polsat nie chcą dekoncentracji8 maja 2017 r.

Przepisy zaostrzające regulacje antymonopolowe przygotowuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako pierwsza propozycje zmian ogłosiła publicznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w swojej strategii na lata 2017–2022. Na zmianie prawa skorzystają internetowi giganci zza oceanu.

28 marca 2017 r.

CZY KONTROLERZY MUSZĄ SPRAWDZIĆ SPRAWNOŚĆ KAŻDEGO ODBIORNIKA?

Kontrola abonamentu RTV: 10 rzeczy jakie muszą wiedzieć przedsiębiorcy28 marca 2017 r.

PROBLEM: Przedsiębiorcy, którzy posiadają w firmach odbiorniki RTV, właściwie w każdej chwili mogą się spodziewać kontroli. Podczas nich sprawdza się, czy jest wypełniany obowiązek rejestracji odbiorników, a w przypadku gdy są one już zarejestrowane – weryfikuje się, czy są uiszczane opłaty abonamentowe. O tym, że kontrolerzy pojawiają się w firmach, świadczy m.in. duża liczba spraw, jakie trafiają w ostatnim okresie do sądów administracyjnych.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama