Telewizja

26 lipca 2017 r.

Elżbieta Rutkowska

Rutkowska: KRRiT daje i rzadko odbiera26 lipca 2017 r.

Posłanka Krystyna Pawłowicz nawołuje do odebrania koncesji mediom, które „podkręcają emocje nienawiści” i „wzywają do obalenia legalnych władz”. Wskazała nawet regulatorowi rynku radiowo-telewizyjnego, na jakiej podstawie „macki totalnej opozycji” może ukrócić.

26 czerwca 2017 r.

Nowy system opierałby się na bardziej przejrzystym, mniej skomplikowanym mechanizmie, lepiej wyważającym interesy uprawnionych, użytkowników, a także producentów i importerów sprzętu i nośników.

"Środki z opłaty audiowizualnej powinny trafiać także do artystów"26 czerwca 2017 r.

Nie tylko na publiczną telewizję i radio, ale również do twórców oraz na rozwój projektów kulturalnych. Tak – według Fundacji Republikańskiej i ZIPSEE „Cyfrowa Polska” – mogłyby być dystrybuowane środki z opłaty audiowizualnej, której wprowadzenie planuje rząd. Propozycja miałaby zreformować obecny model finansowania pracy twórców, dostosować go do cyfrowej rzeczywistości i w ten sposób poprawić sytuację ekonomiczną polskich artystów.

22 czerwca 2017 r.

Projekt zakłada, że nadawcy telewizji płatnych przekażą Poczcie Polskiej odpowiedzialnej za ściąganie abonamentu listę swoich klientów.

Abonament RTV powinien być zniesiony. Tak myślą nawet zwolennicy PiS [SONDAŻ DGP]22 czerwca 2017 r.

Niemal 60 proc. osób, które wzięły udział w sondażu DGP, uważa, że abonament radiowo-telewizyjny powinien być całkowicie zniesiony. Również wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości największa grupa ankietowanych jest za zniesieniem tej opłaty. To może być jeden z powodów, dla których prace nad projektem ustawy uszczelniającej płacenie abonamentu stanęły w legislacyjnym korku.

30 maja 2017 r.

Do Sejmu wpłynął projekt noweli dot. opłat abonamentowych

Do Sejmu wpłynął projekt noweli dot. opłat abonamentowych30 maja 2017 r.

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, który zakłada m.in. włączenie dostawców telewizji płatnej do procesu rejestracji odbiorników i identyfikacji ich użytkowników - ma to pozwolić na poprawę skuteczności poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama