Telewizja

28 marca 2017 r.

CZY KONTROLERZY MUSZĄ SPRAWDZIĆ SPRAWNOŚĆ KAŻDEGO ODBIORNIKA?

Kontrola abonamentu RTV: 10 rzeczy jakie muszą wiedzieć przedsiębiorcy28 marca 2017 r.

PROBLEM: Przedsiębiorcy, którzy posiadają w firmach odbiorniki RTV, właściwie w każdej chwili mogą się spodziewać kontroli. Podczas nich sprawdza się, czy jest wypełniany obowiązek rejestracji odbiorników, a w przypadku gdy są one już zarejestrowane – weryfikuje się, czy są uiszczane opłaty abonamentowe. O tym, że kontrolerzy pojawiają się w firmach, świadczy m.in. duża liczba spraw, jakie trafiają w ostatnim okresie do sądów administracyjnych.

16 marca 2017 r.

Paweł Lewandowski jest Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski: Niemieckie media ukrywają wiadomości. TVP pokazuje prawdę16 marca 2017 r.

- Niemieckie media ukrywały masę wiadomości. Polskie media publiczne jej nie ukrywają i mówią o tym wprost, ale w odpowiedzi słyszymy, że robią nagonkę na migrantów.Poza tym nie ma czegoś takiego jak obiektywizm. Postrzeganie świata może być co najwyżej intersubiektywne. Media powinny być bezstronne - uważa Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

2 marca 2017 r.

Polskie przepisy mają bazować na restrykcyjnych regulacjach francuskich, ale ograniczenia są w większości krajów europejskich.

Dekoncentracja mediów nabiera kształtów: Granicą ekspansji 30 proc. udziałów w rynku2 marca 2017 r.

Jeszcze tylko dwa tygodnie potrwają konsultacje strategii regulacyjnej na lata 2017–2022, które Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prowadzi z przedstawicielami branży. To pierwszy taki dokument, który zawiera konkretne propozycje dotyczące ograniczenia możliwości nadmiernej koncentracji wpływów na którymś z rynków medialnych przez jeden podmiot.

31 stycznia 2017 r.

W oświadczeniu przesłanym PAP we wtorek, datowanym na 30 stycznia, Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraził zaniepokojenie "kolejnymi dwoma incydentami", które zdaniem SDP "przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie i pod względem etycznym stanowiły nadużycie zasady wolności słowa"

SDP zaniepokojone materiałami TVP Info i "Super Expressu"31 stycznia 2017 r.

Władze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraziły zaniepokojenie publikacją smsów dwojga posłów przez "Super Express" oraz prowokacją TVP Info ws. rzekomych zarzutów szpiegostwa dla Ryszarda Petru. To dwa incydenty, które przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie - oświadczyło SDP.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama