Telewizja

31 stycznia 2017 r.

W oświadczeniu przesłanym PAP we wtorek, datowanym na 30 stycznia, Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraził zaniepokojenie "kolejnymi dwoma incydentami", które zdaniem SDP "przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie i pod względem etycznym stanowiły nadużycie zasady wolności słowa"

SDP zaniepokojone materiałami TVP Info i "Super Expressu"31 stycznia 2017 r.

Władze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraziły zaniepokojenie publikacją smsów dwojga posłów przez "Super Express" oraz prowokacją TVP Info ws. rzekomych zarzutów szpiegostwa dla Ryszarda Petru. To dwa incydenty, które przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie - oświadczyło SDP.

4 stycznia 2017 r.

Wartość ta ma jednak stopniowo wzrastać, tak by w 2022 r. osiągnąć poziom 50 proc. Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się senatorowie w projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (druk senacki nr 366).

Więcej udogodnień dla niepełnosprawnych telewidzów4 stycznia 2017 r.

W świetle obowiązującego art. 18a ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 639 ze zm.) nadawcy programów telewizyjnych są zobowiązani dostosować swoje programy do osób z dysfunkcjami narządów wzroku i słuchu. Audiodeskrypcja, napisy oraz tłumaczenie na język migowy powinny towarzyszyć programom stanowiącym co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu antenowego – z wyłączeniem reklam i telesprzedaży.

29 grudnia 2016 r.

Prezes nc+: Internet nie skanibalizuje telewizji

Prezes nc+: Internet nie skanibalizuje telewizji29 grudnia 2016 r.

- Chciałbym, żeby nowi gracze konkurowali z nami wedle tych samych reguł. Taki Netflix nie kupuje serialu tylko na polski rynek, ale dla 200 krajów, a do tego nie musi płacić na Polski Instytut Sztuki Filmowej - mówi Rougeron w rozmowie z DGP.

24 grudnia 2016 r.

"The Night Of", HBO

Współczesny Nowy Jork. Naz Khan (Riz Ahmed), pochodzący z Pakistanu student, zostaje zaproszony na imprezę. Bez pozwolenia ojca zabiera jego samochód - żółtą taksówkę - i wyrusza z Queens na Manhattan. Gdy piękna młoda kobieta wsiada do auta, Naz nie wie, że to początek gehenny. Wkrótce zostaje oskarżony o morderstwo i musi stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości. Po jego stronie staje adwokat Jack Stone (John Turturro).

Najlepsze seriale 2016: Jest tu miejsce dla polskich produkcji [TOP 10]24 grudnia 2016 r.

Czas na kolejne podsumowanie. Tym razem przedstawiamy wam wybrane przez nas najlepsze seriale, które miały swoje premiery w 2016 roku. W zestawieniu znalazły się też polskie produkcje. Niestety. Starania samozwańczych detektywów - głównych bohaterów polskich produkcji ("Pakt" i "Belfer") i tak przyćmione zostały przez grupę dzieciaków ze "Stranger Things" (Netlifx), które przypomniały nam magiczny klimat lat 70. i 80. i pokazały, jak bardzo tęsknimy za dzieciństwem.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama