Prasa

13 marca 2018 r.

Marek Tejchman

Tejchman: Patriotyzm dziennikarza to prawda13 marca 2018 r.

Wychudzona dziewczynka czołga się po ziemi, a parę metrów obok na jej śmierć czeka wygłodniały sęp. To zdjęcie wykonane w 1993 r. w Sudanie przez południowoafrykańskiego fotoreportera Kevina Cartera wstrząsnęło światem, pokazując prawdę o katastrofie humanitarnej w Afryce.

13 listopada 2017 r.

Sąd apelacyjny zmienił jednak częściowo wyrok i nakazał usunąć wizerunek policjantki z artykułów i z nagrania wideo oraz opublikować przeprosiny.

Gazeta musi przeprosić łamiącą prawo policjantkę13 listopada 2017 r.

Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sporze policjantki z lokalną gazetą. Uznał, że funkcjonariuszka z powiatowej komendy nie jest osobą powszechnie znaną i nie można upowszechniać materiałów z jej wizerunkiem bez jej zgody.

2 kwietnia 2017 r.

6 godzin na autoryzację tekstu dla dziennika

Wiceminister kultury: Autoryzacja tylko na prośbę rozmówcy, limity czasowe dla dzienników i tygodników2 kwietnia 2017 r.

Chcemy wprowadzić fakultatywną autoryzację z limitem czasu dla rozmówcy na jej przeprowadzenie, tak by skończyć z sytuacjami, że ktoś blokuje dziennikarzom publikacje materiałów - mówił w rozmowie z PAP wiceminister kultury Paweł Lewandowski. "Prace nad nowelą dobiegają już końca. Zakończył się etap konsultacji i w ciągu 3-4 tygodni projekt noweli może pojawić się na Radzie Ministrów. Jego procedowanie powinno zająć niewiele czasu, gdyż jest to niekontrowersyjna propozycja, która powinna przejść przez parlament bez istotnych poprawek" - ocenił.

31 stycznia 2017 r.

W oświadczeniu przesłanym PAP we wtorek, datowanym na 30 stycznia, Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraził zaniepokojenie "kolejnymi dwoma incydentami", które zdaniem SDP "przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie i pod względem etycznym stanowiły nadużycie zasady wolności słowa"

SDP zaniepokojone materiałami TVP Info i "Super Expressu"31 stycznia 2017 r.

Władze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraziły zaniepokojenie publikacją smsów dwojga posłów przez "Super Express" oraz prowokacją TVP Info ws. rzekomych zarzutów szpiegostwa dla Ryszarda Petru. To dwa incydenty, które przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie - oświadczyło SDP.

Galerie