statystyki

Sylwester jak lokowanie produktu. Najdroższe imprezy w Warszawie i Katowicach

autor: Barbara Sowa06.12.2016, 06:59; Aktualizacja: 06.12.2016, 07:58
W zeszłym roku w Krakowie była wielka impreza sylwestrowa. W tym będzie skromna prywatka

W zeszłym roku w Krakowie była wielka impreza sylwestrowa. W tym będzie skromna prywatkaźródło: ShutterStock

W tym roku najdroższe imprezy w noc z 31 grudnia na 1 stycznia zorganizują Katowice i Warszawa. Budżet rekordzisty sięgnie 5 mln zł.

– Kto ma w ręku umowy z wykonawcami, ten decyduje o lokalizacji imprezy. Może w Zakopanem z uwagi na śnieg będą mieli ładniejszą scenerię – tak Michał Zaleski, prezydent Torunia, mówi o rozmowach z telewizją publiczną na temat zabawy sylwestrowej. Miasto negocjowało warunki zorganizowania wspólnej imprezy od wakacji. Wtedy TVP zerwała umowę z Wrocławiem. – W listopadzie niespodziewanie usłyszeliśmy, że telewizja dziękuje za nasze zaangażowanie, ale impreza odbędzie się w innym mieście. A my już mieliśmy od strony organizacyjnej wszystko ustalone – nową lokalizację, dodatkowe kursy autobusów i tramwajów, no i budżet – wylicza prezydent Torunia. W zeszły weekend telewizja podpisała umowę z Zakopanem. Skąd ta zmiana? TVP nie odpowiedziała na nasze pytania.

Toruń miał dołożyć do imprezy 1,6 mln zł, ostatecznie wyda 200 tys. Wystąpią m.in. Kasia Kowalska i Dawid Kwiatkowski. – Tylko promocji żal, bo taki sylwester jest jak lokowanie produktu – mówi Zaleski. Samorządy traktują telewizyjne imprezy jak doskonałą okazję do promocji, dlatego z chęcią wykładają na to grube miliony.

Budżet dużej imprezy z gwiazdami może sięgnąć nawet 5 mln zł. Tyle ostatecznie będzie kosztowała tegoroczna impreza w stolicy. Samo miasto wyda na ten cel 3,2 mln zł. Wystąpią m.in. Agnieszka Chylińska, Anna Wyszkoni i Lady Pank, a imprezę pokaże TVN, który jeszcze rok temu współpracował z Krakowem (ile dokładnie wyniesie wkład TVN, tego miasto nie ujawnia). Przez sześć godzin imprezy przez plac Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki przewinie się ok. 100 tys. ludzi. Więcej będzie oglądać ją w telewizji.

W zeszłym roku Sylwestra w Polsacie – najpopularniejszą z telewizyjnych imprez – tylko na głównej antenie oglądało 3,1 mln osób (ale Kraków mógł też liczyć na promocję w Polsat 2, Polsat News i Polsat News 2, gdzie równocześnie transmitowano koncerty). Wrocławska impreza TVP 2 przyciągnęła 2,3 mln widzów, a TVN – 1,14 mln.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane