statystyki

Wydawca lub wideobloger mogą zostać uznani za nadawców audycji online

autor: Elżbieta Dominik03.11.2015, 09:14; Aktualizacja: 03.11.2015, 09:25
Wyrok wzbudził zainteresowanie przedsiębiorców, którzy na swoich portalach internetowych umieszczają wszelkiego rodzaju przekazy audiowizualne (wideo), w tym w szczególności wydawców prasy elektronicznej, blogerów.

Wyrok wzbudził zainteresowanie przedsiębiorców, którzy na swoich portalach internetowych umieszczają wszelkiego rodzaju przekazy audiowizualne (wideo), w tym w szczególności wydawców prasy elektronicznej, blogerów.źródło: ShutterStock

Wyrok TSUE może mieć istotne znaczenie dla tych przedsiębiorców, którzy na portalach internetowych umieszczają wszelkiego rodzaju przekazy audiowizualne (wideo), w tym w szczególności dla wydawców prasy elektronicznej.

Udostępnianie krótkich plików wideo na stronie internetowej gazety może być uznane za oferowanie audiowizualnych usług medialnych na żądanie w rozumieniu dyrektywy Parlamentu i Rady 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych (Dz.Urz. UE z 2010 r. L 95, s. 1). Wynika to z niedawnego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie o sygn. akt C-347/14. Stanie się tak, jeżeli ów materiał wideo nie jest częścią tekstu, lecz może istnieć samodzielnie w stosunku do treści i funkcji witryny.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane