Sellin: Dekoncentracja własności kapitałowej w mediach jest konieczna

23.08.2017, 08:54; Aktualizacja: 23.08.2017, 09:06
"Dopuściliśmy do sytuacji, w której niektóre podmioty zagraniczne - w tym konkretnie niemieckie - mają niepokojąco duży udział, jeśli chodzi o własność prasy w Polsce" - zaznaczył wiceminister.

"Dopuściliśmy do sytuacji, w której niektóre podmioty zagraniczne - w tym konkretnie niemieckie - mają niepokojąco duży udział, jeśli chodzi o własność prasy w Polsce" - zaznaczył wiceminister.źródło: ShutterStock

Dekoncentracja własności kapitałowej w mediach jest konieczna, bo w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu popełniono poważne błędy na rynku prasowym - ocenił w środę w TVP Info wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Zapowiedział, że projekt ustawy pojawi się jesienią.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • M. Jeziorski(2017-08-23 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    To jest słuszne, ale należy też zadbać o usunięcie przepisów stawiających media ponad prawem. Tak jest w przypadku abonamentu, który, nie wiadomo dlaczego, podlega egzekucji administracyjnej. Jestem pewny, że w postępowaniu sądowym większość spraw o abonament byłaby wygrana przez konsumentów. Dlaczego wybrano tak niesprawiedliwe rozwiązanie?

    Odpowiedz
  • kozak(2017-08-23 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    cała ta dekoncentracja mediów będzie polegała na przejęciu niezależnych mediów przez państwo

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane