Masz samochód? Zapłacisz abonament RTV

autor: Barbara Sowa11.04.2017, 07:40; Aktualizacja: 11.04.2017, 07:52
Samochód kierowca

Nowelizacja ustawy abonamentowej zakłada uszczelnienie systemu poboru dzięki danym o klientach płatnych telewizji.źródło: ShutterStock

Jacek Kurski krytykuje bezwarunkową abolicję dla abonamentowych dłużników. Prezes TVP proponuje za to, by opłatę wnosili właściciele aut.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (88)

  • Marek(2017-05-26 13:00) Zgłoś naruszenie 10

    Niech Pan Kurski sobie zakoduje te swoje stacje, tak jak to zrobił np. Polsat i niech pobiera pieniądze od tych co zechcą oglądać te bzdury i to badziewie.Place z Polsat i nigdy w życiu nie będę płacił za to czego nie oglądam i czego nie chce słuchać i oglądać

    Odpowiedz
  • Lesiu(2017-04-28 12:48) Zgłoś naruszenie 10

    Już widzę jak PiS wygrywa przyszłe wybory.... ta....

    Odpowiedz
  • podatek od biedy(2017-04-22 23:56) Zgłoś naruszenie 10

    mam samochod za 2500 zl czy bede placic taki sam podatek jak sasiad z bryka za 250 000 zl? nadmieniam ze nie ogladam tv i w samochodzie nie mam radia...

    Odpowiedz
  • robi(2017-04-15 14:29) Zgłoś naruszenie 20

    "Nie ma obowiązku prawnego, aby płacić abonament, ponieważ TVP jak i Radio Polskie przekształciły się w spółki akcyjne i obowiązuje ich kodeks spółek handlowych, a co się z tym wiąże żądając zapłaty abonamentu zwyczajnie wyłudzają pieniądze, ponieważ musieliby zawrzeć umowy cywilno prawne z każdym obywatelem. Niezgodne z prawem jest również utrzymywanie się i z abonamentu i z reklam. W takiej sytuacji obywatel ma prawo wystąpić z roszczeniem z tytułu emisji reklam do TVP i KRRiT. Każdy obywatel jest odbiorcą reklamy i ma prawo żądać od nadawcy reklamy udziału w zyskach " Jeżeli kurski czy jak mu tam tego nie rozumie i próbuje wyłudzać od ludzi pieniądze jest zwykłym oszustem podlegającym pod sąd.Jest też taki zapis w konstytucji o "władzy " działającej na szkodę obywateli . Niech uważają bo ludzie mają swoją cierpliwość i w końcu wywiozą ich na taczkach i skończą się miesięcznice za pieniądze podatników.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • psps(2017-04-15 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wszędzie dochodzi naziemny sygnał telewizyjny. Nie da sie odbierać. A w niektórych miejscach odbiór jest fatalny, zależy od pogody. To Ci też mają płacić za coś czego nie mogą zobaczyć? Rychły koniec PIS-u?

    Odpowiedz
  • 666(2017-04-15 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    A ja nie mam zamiaru płacić za media,,,,,WYZNANIOWE ,,,, czyli religijne

    Odpowiedz
  • Telemaniak(2017-04-15 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Publiczna TVP od kiedy kapitanem jest partia rządząca to stek bzdur wymieszanych z jeszcze większą ilością reklam. Nie ma to żadnego związku z kulturą.

    Odpowiedz
  • Autor(2017-04-13 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    To tak jakby rozdać dzieciom cukierki, a na drugi dzień żądać zapłaty.

    Odpowiedz
  • chirurg ortopeda(2017-04-13 07:53) Zgłoś naruszenie 20

    mam lepszy pomysł - abonament powinien płacić każdy, kto ma lewą nogę. Chcesz uniknąć opłat - amputuj!

    Odpowiedz
  • Ja(2017-04-12 21:43) Zgłoś naruszenie 20

    Chcecie kasy na telewizje idzcie do banku to wam dadzą a nie od ludzi brac wstyd

    Odpowiedz
  • Tomek(2017-04-12 16:11) Zgłoś naruszenie 20

    Nie oglada m tv publicznej, nie płacę. Nie interesuje mnie oferta TVP. Jedynie TVP sport, ale to juź nie jest ogólnodostępny kanał, za który płacą i mają wybrani.

    Odpowiedz
  • WYSTARCZY TEGO (2017-04-12 11:06) Zgłoś naruszenie 60

    Opłaty abonamentu Telewizji kablowej satelitarnej naliczany jest podatek 8% i 23 % internet więc państwo dostaje pieniądze nie wystarczy !!! My też nie mamy zarobków emerytur takich wygórowanych i musimy żyć i płacić za wszystko tak jak podatki i inne opłaty i nikt się o nas nie martwi chyba wystarczy rozsądnie wydawać pieniądze.

    Odpowiedz
  • Bo(2017-04-12 11:04) Zgłoś naruszenie 20

    Nie mam radia w aucie,bo mnie rozprasza!Przecież nie ma obowiązku posiadania radia w samochodzie.Bez sensu te pomysły. A do publicznej TV -gdzie ta realizacja oslawionych Waszych misji?Edukacja zdrowotna(cukrzyca,nowotwory,dietetyka itp),programy z nauką języków obcych-jak dawniej bywało? Teraz to programowe dno...

    Odpowiedz
  • chazary do Mandżurii(2017-04-12 10:54) Zgłoś naruszenie 20

    Gazeta Prawna i jej autorka podgrzewa atmosferę - to co powiedział ten w/w typ-nie ma znaczenia.Może sobie gadać.

    Odpowiedz
  • Wielkopolanka(2017-04-12 08:44) Zgłoś naruszenie 10

    Płacę abonament całe życie - tak zostałam nauczona w domu, ale zgadzam się, że produkcje są coraz gorszej jakości; a "gebbelsowskiej" propagandy nie da się oglądać, ani słuchać.

    Odpowiedz
  • 🎈🎈🎈 (2017-04-12 05:53) Zgłoś naruszenie 30

    Publiczna utrzymywana z budżetu.Bez reklam.

    Odpowiedz
  • Gghv(2017-04-12 02:13) Zgłoś naruszenie 20

    Najlepiej nievh ci co maja koty placa wiecej...wiadomo...

    Odpowiedz
  • duVitt(2017-04-12 00:08) Zgłoś naruszenie 30

    Na drzewo, banany prostowac z takimi pomyslami. Komuna nauczyla jak mozna zyc na cudzy koszt, a teraz te pomysly szlifuje sie. W USA nie ma czegos takiego jak abonament na rtv, jest to domena prywatnego businessu, oraz Public Broadcasting Service. I wszystko za oceamem dziala jak nalezy, pewnie dlatego ze kazdy amerykanim ma kilka sztuk broni pod poduszka. Politykom nie w glowie pomysly na okradanie swoich ziomkow.

    Odpowiedz
  • ja.to.nie.rozumiem(2017-04-11 23:41) Zgłoś naruszenie 20

    a moze by tak zlikwidowac te publiczne i po prostu zrobic tvp komercyjne kto chce to placi, ja to sie nie znam ale to wydaje mi sie naprawde normalne i sensowne rozwiazanie. W najgorszym razie ktos w gorszej sytuacji zamiast ogladac tv pojdzie np do pracy albo pogada z zona czy cos

    Odpowiedz