statystyki

PARTNERZY dla biznesu, SYSTEMY do wody

29.01.2016, 08:04; Aktualizacja: 29.02.2016, 11:25
 • Wyślij
 • Drukuj
Partner Systems

źródło: InnePartner Systems

Woda – niezbędna do istnienia życia. Aby mogła być zastosowana, poddaje się ją procesowi filtrowania, oczyszczania i dostosowania do wymagań ustawowych. W tym zakresie od ponad 15 lat specjalizuje się Partner Systems, który od początku istnienia dostarcza urządzenia do uzdatniania wody polskim żołnierzom. Z prezesem zarządu Dariuszem Zabrowarnym, na temat głównej działalności spółki, rozmawia Aleksander Kluba.

- Jak to się stało, że od początku funkcjonowania firmy Państwa systemy znalazły odbiorcę w postaci Wojska Polskiego?

– Od początku istotą naszej działalności jest dostarczanie produktów najwyższej jakości. Wszystkich, z którymi pracujemy, traktujemy po partnersku i z szacunkiem. Jesteśmy Partnerem, któremu można ufać i mamy Systemy, na których można polegać.

– Dorosła osoba potrzebuje dziennie przynajmniej 2,5 litra wody. Średnia wielkość kontyngentu wojskowego to około 2 tys. żołnierzy. Potrzeba więc ogromnych ilości wody pitnej. Jaką wydajność mają Państwa urządzenia?

- W swojej ofercie posiadamy różne wersje systemów. Od najbardziej mobilnych jak Filtr Przenośny Wody – FPW zamkniętych w niewielkiej skrzyni o wydajności 50l/h, do zamontowanych na jednoosiowym podwoziu o wydajności 2000l/h. Produkujemy także duże Kontenerowe Stacje Uzdatniania Wody – KSW, o wydajności 3-12m3 na godzinę.

– To imponujący wynik, ale mało kto zużyje takie ilości. Trzeba ją gdzieś zmagazynować. Jak poradzili sobie Państwo z tym zagadnieniem?

– W 2013 roku opracowaliśmy technologię wytwarzania elastycznych zbiorników z tkanin powlekanych PVC służących do przechowywania wody pitnej, posiadających konstrukcję uniemożliwiającą powtórne skażenie wody. W zależności od zamówienia, wytwarzamy zbiorniki od 30 do 30 000 litrów.

– O jakich zaletach systemów filtracyjnych należy pamiętać?

– Miejsca, w jakich pracują nasze filtry, wymagają spełnienia dodatkowych warunków. Ich konstrukcje pozwalają na szybkie przemieszczanie i rozwijanie do stanu gotowości. Wszystkie mają własne źródło zasilania. Ważny aspekt to czas, w jakim uzyskujemy wodę zdatną do picia. W każdym urządzeniu trwa to nie dłużej niż 60 minut.

– Opracowali Państwo metodę, niezbędną do funkcjonowania obecnego systemu filtracyjnego. Jak wyglądała jej geneza?

- W związku z kłopotami w pozyskiwaniu odpowiednich złóż filtracyjnych do naszych filtrów w 2012 roku podjęliśmy działania mające na celu pozyskanie nowych źródeł dostaw. Wspólnie z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej z Wrocławia rozpoczęliśmy realizację innowacyjnego projektu ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, polegającego na opracowaniu uniwersalnego rozwiązania do oczyszczania zanieczyszczeń wodnych i powietrznych, a tym samym zwiększenia potencjału innowacyjnego oraz przewagi naszej spółki na rynku polskim i zagranicznym.

– Czy to oznacza, że jesteście zwolennikami aplikowania o fundusze w ramach programów strukturalnych?

– Oczywiście. Projekty unijne to niepowtarzalna szansa na rozwój, z której chętnie korzystamy, realizując szereg projektów oraz planując kolejne. W poprzednich latach ze wsparciem finansowym wdrożyliśmy systemy PN-EN ISO 9001:2008 oraz AQAP 2110:2009.

– Jakie znaczenie w Państwa działalności mają posiadane systemy oraz ich zastosowanie?

– Pomimo zmian, jakie zaszły w procedurach wdrażania i certyfikowania systemów jakości, nadal ich najważniejszą rolą jest zachowanie należytej jakości oraz staranności w produktach i usługach. My podążamy tą drogą, mając na względzie interes klienta – to dla nas element nadrzędny.

– Kolejny aspekt stanowi kontrola jakości w związku ze współpracą z wojskiem. Czego ona wymaga i jak przebiega?

- Podstawą jest system AQAP. To jednak niewystarczające – obowiązują nas również dodatkowe procedury. Wojsko jest niezwykle wymagającym kontrahentem. Zastrzega sobie prawo by, na każdym etapie produkcji oraz w trakcie odbiorów, mogło przeprowadzić audyt – sprawdzają min. świadectwa pochodzenia surowców oraz zachowanie standardów procedur. Kluczowe jednak są badania eksploatacyjne. W całym procesie istotna jest również komunikacja z klientem oraz kanały umożliwiające dotarcie do potencjalnych odbiorców. Nasza obecność jest dostrzegana na rynku, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia, w tym ważna dla nas nagroda: Lider Bezpieczeństwa Państwa przyznawana przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych pod auspicjami między innymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Partner Systems

Partner Systems

źródło: Inne

– Za sukcesem każdej firmy stoją ludzie. Kto zatem pracuje w Partner Systems?

– Dzisiejszej rozmowy nie byłoby, gdyby nie doświadczona załoga. Zatrudnieni u nas inżynierowie utrzymują ciągły nadzór nad procesem produkcyjnym, co zapewnia najwyższą jakość każdej partii zamówienia. Posiadamy również dział badawczy, którym kieruje dr inż. Ludwik Tarachowicz. Wszystkie działania pracowników prowadzą do tego, aby nasz produkt stawał się jeszcze lepszy.

- I tego właśnie Państwu życzę. Dziękuję za rozmowę.

Aleksander Kluba

Źródło:Inne
 • Za nami II Europejski Kongres Jakości

  Podsumowaliśmy II edycję Europejskiego Kongresu Jakości! - Blisko 600 uczestników, 10 paneli tematycznych, warsztatów i spotkań oraz 3 wystąpienia specjalne. Tak w liczbach przedstawiała się II edycja Europejskiego Kongresu Jakości, która 17 marca 2016 roku odbyła się w Warszawie. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce zgromadziło przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz samorządów, którzy przez cały dzień dyskutowali na tematy poświęcone w całości zagadnieniom związanym z jakością. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: JAKOŚĆ. Po prostu.

 • Certyfikat JAKOŚĆ ROKU® - ruszyła 11 edycja!

  Miło nam poinformować, że już można ubiegać się o certyfikat JAKOŚĆ ROKU® 2016! 11 edycja w Polsce trwa Co należy zrobić, aby zgłosić swoją firmę i odebrać certyfikat JAKOŚĆ ROKU® na Gali Finałowej organizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Jakości w Warszawie? Sprawdź!

 • Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

  Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzy Zespół Fundacji Qualitas!

 • Wywiad z Marcinem Kałużnym

  Klient oczekuje gwarancji jakości". Dlaczego? O tym przeczytacie w wywiadzie z Marcinem Kałużnym - fundatorem i przewodniczącym rady nadzorczej Fundacji Qualitas.

 • Fundacja Qualitas on tour

  W listopadzie, miesiącu jakości, Fundacja Qualitas zaangażowała się jako sponsor i patron w dwa ważne wydarzenia. Przedstawiciele FQ w dniach 20-22.11. wzięli czynny udział w XVIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Quality & Risk 2015 w Kazimierzu Dolnym, a kilka dni później, 24-25.11, dołączyli do XII Kongresu Gemba Kaizen, z gościnnym udziałem twórcy filozofii Kaizen, sympatycznym Japończykiem Masaaki Imai.

Relacja z II Europejskiego Kongresu Jakości

PARTNERZY II EUROPEJSKIEGO KONGRESU JAKOSĆI: