tablet

Tabletka (łac. Tabuletta Compressi, Comprimata) – stała postać leku, przeznaczona do stosowania doustnego (z możliwością uwalniania substancji leczniczej w różnych odcinkach przewodu pokarmowego), podjęzykowego lub podpoliczkowego.


 • Jak zaoszczędzić minimum 30 procent na druku w firmie?

  Jak zaoszczędzić minimum 30 procent na druku w firmie?

  Jednym z kluczowych elementów zarządzania firmą jest optymalizacja kosztów prowadzenia działalności. To nie oznacza jednak tylko redukcji kosztów poprzez zmiany struktury przedsiębiorstwa czy poszukiwanie oszczędności w systemie pracy. W szczególności, jeśli chodzi o wysokie koszty wydruku w firmach. Bardzo ważne jest wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi, jakie niesie rewolucja technologiczna.

  czytaj więcej

 • Monitoring floty pojazdów: Powody, dla których warto go wprowadzić

  Monitoring floty pojazdów: Powody, dla których warto go wprowadzić

  W branży logistycznej utarło się twierdzenie, że zarządzanie flotą samochodową to bezkresne pole minowe, po którym trzeba umieć stąpać. Do tego jeszcze monitorowanie służbowych aut kojarzy się często z formą inwigilacji przez pracodawcę. Zupełnie niesłusznie, bo dzięki takim rozwiązaniom oszczędności dla firm mogą być naprawdę spore. Dodatkowo, jakość pracy i bezpieczeństwo pracowników znacznie wzrasta.

  czytaj więcej

 • Uwaga na aplikacje „duchy”! Nowy raport o zagrożeniach mobilnych

  Uwaga na aplikacje „duchy”! Nowy raport o zagrożeniach mobilnych

  Dane pochodzące z najnowszego raportu Mobile Threat Report 2017 opublikowanego przez Intel Security nie pozostawiają złudzeń – liczba zagrożeń mobilnych stabilnie wzrasta! Co więcej, aż pół miliona użytkowników Androida może być narażonych na włamania, phishing i inne zagrożenia, ponieważ nadal używa tzw. aplikacji duchów, czyli pobranych z Google Play programów, które z powodu naruszenia bezpieczeństwa i prywatności zostały już z niego dawno usunięte.

  czytaj więcej

 • Komisja sprawdzi, czy zabawki internetowe spełniają standardy UE

  Komisja sprawdzi, czy zabawki internetowe spełniają standardy UE

  Komisja Europejska powołała grupę ekspertów, która sprawdzi, czy internetowe zabawki dla dzieci i aplikacje są zgodne z wymogami prawa UE, w tym przepisów o ochronie danych osobowych i bezpieczeństwie zabawek.

  czytaj więcej

 • Lech Poznań chce być jak FC Barcelona. Dzięki beaconom

  Lech Poznań chce być jak FC Barcelona. Dzięki beaconom

  PROBLEM: Ulubiony klub piłkarski strzela właśnie bramkę drużynie przeciwnej, emocje kibiców sięgają zenitu i... To idealny moment, by zaoferować im zakup koszulki klubowej po promocyjnej cenie. Tak będzie już nie tylko na meczu FC Barcelony, lecz także Lecha Poznań. A to dlatego, że wprowadza on na swoim stadionie technologię beaconów (z ang. sygnał naprowadzający). Klub rozmieścił w różnych punktach obiektu 54 małe nadajniki, które pozwalają się komunikować ze smartfonami kibiców. W momencie wejścia na stadion przesyłają powiadomienia powitalne z informacjami o drużynie, w czasie meczu – komunikat o rabacie na koszulki, w przerwie – zachętę do skorzystania z promocji w lokalu gastronomicznym, a na koniec – prośbę o wystawienie opinii o rozgrywce. Klub liczy na zwiększenie obrotów i zysków. Podobne urządzenia wykorzystują coraz częściej inni przedsiębiorcy. Z najnowszego raportu „Deloitte TMT Predictions 2017” wynika, że obecnie stosuje się beacony w ok. 5 proc. wszystkich budynków na świecie, do 2022 r. ma to być już 25 proc. Niestety dziś przedsiębiorcy zapominają w praktyce o obowiązkach prawnych, m.in. o uzyskiwaniu zgody klientów na przetwarzanie danych osobowych i na wyświetlanie reklam czy o zakazie przesyłania spamu. A od 25 maja 2018 r., kiedy stosowane będą przepisy unijnego rozporządzenia RODO, liczba ograniczeń i obowiązków wzrośnie. Jak zatem poinformować konsumentów o chęci zbierania danych? Jakie informacje można im przesyłać? Co się zmieni w przyszłości? Odpowiadamy na te i inne pytania.

  czytaj więcej

 • Po raz pierwszy od czterech lat czas, jaki spędziliśmy przed telewizorami, się skrócił

  Po raz pierwszy od czterech lat czas, jaki spędziliśmy przed telewizorami, się skrócił

  Po raz pierwszy od czterech lat czas, jaki spędziliśmy przed telewizorami się skrócił. Nieznacznie, ale jednak. Z „Informacji o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2016 roku”, opublikowanej właśnie przez KRRiT wynika, że średnio dziennie oglądaliśmy telewizję przez 4 godziny i 22 minuty.

  czytaj więcej

 • Firmy energetyczne "łapią" klientów na loterie i zniżki

  Firmy energetyczne "łapią" klientów na loterie i zniżki

  Loterie, zniżki na produkty, fachowcy w pakiecie. Firmy energetyczne rozszerzają programy lojalnościowe.

  czytaj więcej

 • Utrata danych? Użytkownicy sami są sobie winni

  Utrata danych? Użytkownicy sami są sobie winni

  Ludzie uwielbiają swoje urządzenia cyfrowe. Mimo to narażają ich bezpieczeństwo poprzez własne ryzykowne zachowanie. Nowe badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab ujawnia sprzeczność w stosunku do danych — pomimo świadomości zagrożenia ze strony cyberprzestępców ludzie nie zapewniają im odpowiedniej ochrony: około połowa z nich nie stosuje nawet podstawowych środków bezpieczeństwa, takich jak hasła czy PIN-y.

  czytaj więcej

 • Bąk: Księgowy Hyundaia upadł na głowę. Z 30. piętra [FELIETON]

  Bąk: Księgowy Hyundaia upadł na głowę. Z 30. piętra [FELIETON]

  Po powrocie z weekendu majowego, który spędziliśmy na słonecznym Korfu, zaczęliśmy wspólnie z żoną poważnie rozważać sprzedanie domu, rezygnację z dotychczasowych zajęć, porzucenie przyjaciół, znajomych i rodziny oraz kupienie jakiejś niewielkiej chatki gdzieś na południu Europy.

  czytaj więcej

 • Wielki powrót Nokii 3310 na polski rynek. Czy odniesie sukces?

  Wielki powrót Nokii 3310 na polski rynek. Czy odniesie sukces?

  HMD Global ogłosiło wprowadzenie do sprzedaży odświeżonej wersji kultowego modelu – Nokia 3310. Na początek pojawi się w sieci Play.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne