sportowcy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sportowcy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sportowcy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szczepłek: Maradona był prymitywem, chamem, ale i genialnym piłkarzem

  Szczepłek: Maradona był prymitywem, chamem, ale i genialnym piłkarzem

  Najlepszy piłkarz? Dla mnie to Pelé. Potem Maradona i Messi. Tak, wiem, że w tej trójce nie ma żadnego Europejczyka - w rozmowie z Robertem Mazurkiem przyznaje Stefan Szczepłek.

  czytaj więcej

 • Zmiany w najmie prywatnym nie zakończą sporów

  Zmiany w najmie prywatnym nie zakończą sporów

  Wprowadzenie limitu kwotowego dla ryczałtowców w wysokości 100 tys. zł nie oznacza, że osoby, które zarobią więcej, będą miały automatycznie prawo do 19-proc. podatku liniowego.

  czytaj więcej

 • Roettke: Dlaczego Neymar jest wart 222 mln euro?

  Roettke: Dlaczego Neymar jest wart 222 mln euro?

  Tego lata media nie ustawały w spekulacjach o wartości transferu Neymara z Barcelony do PSG. Cena, która pojawiała się w doniesieniach, to 222 mln euro. Rok temu Paul Pogba przeszedł z Juventusu do Manchesteru za 105 mln euro. Komentatorzy, jak co roku, zastanawiają się, czy te kwoty mają jakiekolwiek uzasadnienie. Innym głośnym przejawem tego zjawiska w przestrzeni medialnej było wykupienie w pół godziny biletów na warszawski koncert Eda Sheerana. Koncert odbędzie się za rok.

  czytaj więcej

 • Ojciec Dody wygrał proces z TVN i przegrał z Agnieszką Woźniak-Starak. "Rabczewski to nie osoba publiczna"

  Ojciec Dody wygrał proces z TVN i przegrał z Agnieszką Woźniak-Starak. "Rabczewski to nie osoba publiczna"

  Fakt, że ktoś był sportowcem przed 40 laty i radnym Ciechanowa, nie uprawnia do opowiadania o nim w ogólnopolskiej telewizji z uwzględnieniem najintymniejszych szczegółów z życia rodzinnego.

  czytaj więcej

 • Bodnar: Wykluczam skierowanie ustawy dezubekizacyjnej do TK

  Bodnar: Wykluczam skierowanie ustawy dezubekizacyjnej do TK

  - Niestety, nie mamy obecnie mechanizmu do rzetelnej oceny tego aktu. To była zresztą pierwsza ustawa, w odniesieniu do której osoby zwracające się do mojego biura pisały wprost: „Drogi rzeczniku, proszę tego nie kierować do trybunału” - mówi Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich

  czytaj więcej

 • Nie tylko o medale chodzi, czyli ile państwa w sporcie

  Nie tylko o medale chodzi, czyli ile państwa w sporcie

  Chcemy, by nasi sportowcy byli najlepsi na świecie. Tylko kto ma płacić za ich pracę na treningach?

  czytaj więcej

 • Adwokaci o prawie sportowym

  Adwokaci o prawie sportowym

  - Temat umów i praw do nazw stadionów będzie jednym z wielu podczas konferencji. W ramach pięciu paneli tematycznych zaplanowano wszechstronne omówienie licznych aspektów prawnych związanych ze sportem wyczynowym, jak i masowym - mówi adwokat Dariusz Strzelecki, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

  czytaj więcej

 • Celebryta w reklamie banku, czyli poproszę tę pożyczkę, co pan Adamczyk

  Celebryta w reklamie banku, czyli poproszę tę pożyczkę, co pan Adamczyk

  Pamiętacie żubra? Właśnie wraca. Usunięty, znacznym kosztem, symbol Banku Pekao zostaje właśnie, znacznym kosztem, przywrócony. Reżubryzacja ma przynajmniej tę zaletę, że nie trzeba płacić samemu żubrowi, a jedynie za reprodukcje jego sylwetki. Inaczej w przypadku niezliczonych gwiazd kina, sportu czy estrady eksponowanych w reklamach banków w telewizji i na billboardach. W ekonomiście zachowującym resztki wiary w racjonalność konsumentów ta parada celebrytów musi budzić zdumienie. Dlaczego ktoś miałby korzystać akurat z usług tego banku, który za ciężkie pieniądze poleca kierowca rajdowy czy wokalistka? Czy Szymon Majewski naprawdę przeanalizował starannie rynek kredytów hipotecznych, zanim polecił ofertę jednego z banków? Czy Chuck Norris zna się na faktoringu, a Piotr Adamczyk na pożyczkach gotówkowych?

  czytaj więcej

 • Ochotnicze Hufce Pracy nie zniknęły razem z Polską Ludową. To wciąż wielka państwowa instytucja, która cały czas pomaga młodzieży

  Ochotnicze Hufce Pracy nie zniknęły razem z Polską Ludową. To wciąż wielka państwowa instytucja, która cały czas pomaga młodzieży

  Co jakiś czas ktoś wpada na pomysł, że te hufce to może głupi pomysł, że za dużo na nie idzie pieniędzy, które można by przeznaczyć na coś innego. W tym roku OHP będą kosztowały budżet państwa 297,2 mln zł. Za podobną kwotę swojego czasu została sprzedana na aukcji najdroższa rzeźba świata – „Idący człowiek” Alberta Giacomettiego. Tyle że „Człowiek” jest jeden (w sześciu odlewach), a ich tysiące. I wciąż idą. 

  czytaj więcej

 • Woś: Biznes ma być wdzięczny pracownikowi. A nie odwrotnie

  Woś: Biznes ma być wdzięczny pracownikowi. A nie odwrotnie

  Prezydent Donald Trump znowu uderzył – tym razem gospodarz Białego Domu „przejechał się” po amerykańskich sportowcach, którzy odmówili spotkania się z nim. Z przyjęcia w Białym Domu zrezygnował Stephen Curry, koszykarz Golden State Warriors, a za jego przykładem cała drużyna mistrzów NBA – napisali, że wolą się spotkać z osobami walczącymi w USA z ksenofobią. (Do akcji protestu przeciwko relatywizowaniu rasowej przemocy przez Trumpa przyłączyło się już wielu sportowców – najczęściej podczas wykonywaniu hymnu klęczą, a nie stoją).

  czytaj więcej

 • MSWiA: Ustawa dezubekizacyjna dotyczy tylko byłych funkcjonariuszy SB

  MSWiA: Ustawa dezubekizacyjna dotyczy tylko byłych funkcjonariuszy SB

  Ustawa dezubekizacyjna nie dotyczy byłych milicjantów, strażaków, sportowców na etatach milicyjnych czy lekarzy, a jedynie byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa - poinformowało w poniedziałek MSWiA. Nowe przepisy objęły 39 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • Reżyser filmu "Bogowie" i "Belfer" o nowym filmie: "Najlepszy" to terapia dla reżysera i inspiracja dla widza

  Reżyser filmu "Bogowie" i "Belfer" o nowym filmie: "Najlepszy" to terapia dla reżysera i inspiracja dla widza

  Nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie” to opowieść o człowieku, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie potrafią podnieść się z największego upadku. „Najlepszy”, film oparty na niezwykłej historii mistrza świata Jerzego Górskiego zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Gdyni. Do kin wejdzie w listopadzie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne