piosenkarz

Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach.


 • Najczęstsze błędy w umowach o dzieło

  Najczęstsze błędy w umowach o dzieło

  Umowa o dzieło, obok umowy-zlecenia, jest powszechnie stosowaną w Polsce cywilnoprawną formą zatrudniania. Zaletami opartego na niej stosunku prawnego są elastyczność oraz atrakcyjność finansowa. Umowy o dzieło co do zasady nie podlegają bowiem składkom ZUS. Wykonawca dzieła zwyczajowo zarabia więcej na rękę, z drugiej jednak strony nie ma zabezpieczenia na wypadek choroby oraz nie odkłada na przyszłą emeryturę. Na braku składek traci też ZUS.

  czytaj więcej

 • "Sami swoi" - polska komedia wszechczasów - ma już 50 lat

  "Sami swoi" - polska komedia wszechczasów - ma już 50 lat

  15 września 1967 roku, dokładnie 50 lat temu, w nieistniejącym już warszawskim kinie Moskwa odbyła się premiera "Samych swoich" - filmu Sylwestra Chęcińskiego o konflikcie rodów Karguli i Pawlaków, określanego jako "polska komedia wszechczasów".

  czytaj więcej

 • KFPP w Opolu: Premiery i benefis Pietrzaka

  KFPP w Opolu: Premiery i benefis Pietrzaka

  Drugi dzień 54. KFPP odbywał się pod znakiem premier. O tytuł wykonawcy najlepszej premiery roku walczyło kilkunastu wykonawców. Do finałowej trójki awansował Pectus z "Iluzją", Katarzyna Cerekwicka ("Bez Ciebie") i Izabela Trojanowska ("Skos"). Nagrodę im Karola Musioła 54 KFPP po głosowaniu sms-owym otrzymała Katarzyna Cerekwicka.

  czytaj więcej

 • Festiwal twórczości Grechuty wkrótce w Krakowie

  Festiwal twórczości Grechuty wkrótce w Krakowie

  Koncerty, spektakle, spotkanie autorskie - znalazły się w programie festiwalu poświęconego twórczości Marka Grechuty, który odbędzie się w dniach 24-29 października w Krakowie. W poniedziałek przypada 11. rocznica śmierci artysty.

  czytaj więcej

 • Gregory Porter koncertuje w Polsce

  Gregory Porter koncertuje w Polsce

  Amerykański wokalista jazzowy Gregory Porter wystąpi 16 października w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wcześniej -12 października artysta wystąpi w katowickiej siedzibie NOSPR, natomiast 15 października zagra w hali Gdynia Arena.

  czytaj więcej

 • Cohen, Wodecki, Reynolds. Artyści, którzy odeszli w ostatnim roku [LISTA]

  Cohen, Wodecki, Reynolds. Artyści, którzy odeszli w ostatnim roku [LISTA]

  Leonard Cohen, George Michael, Debbie Reynolds, Danuta Szaflarska, Wojciech Młynarski, Chuck Berry, Magdalena Abakanowicz, Chris Cornell, Zbigniew Wodecki, Roger Moore, Liu Xiaobo, Jeanne Moreau, Tom Petty. Aktorki i aktorzy, gwiazdy scen i teatrów, pisarze. W ostatnich 12 miesiącach odeszło wielu cenionych artystów światowego formatu.

  czytaj więcej

 • Elżbieta II, Bono, Madonna zamieszani w skandal "Paradise Papers"

  Elżbieta II, Bono, Madonna zamieszani w skandal "Paradise Papers"

  Brytyjska królowa Elżbieta II, prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i piosenkarze Bono oraz Madonna są wśród 127 znanych osobistości zamieszanych w skandal związany z rajami podatkowymi - wynika ze śledztwa dziennikarskiego "Paradise Papers".

  czytaj więcej

 • Tadeusz Woźniak: Coraz trudniej zaakceptować inność

  Tadeusz Woźniak: Coraz trudniej zaakceptować inność

  Osoby z zespołem Downa patrzą na życie wprost. Zauważają rzeczy, które nam umykają. Są jak papierek lakmusowy, reagując na każde napięcie.

  czytaj więcej

 • "Czuję się Katalończykiem, a mam hiszpański paszport"

  "Czuję się Katalończykiem, a mam hiszpański paszport"

  Naszej kultury nie akceptuje państwo hiszpańskie. Właśnie przez to nie czujemy się już jego częścią.

  czytaj więcej

 • Mauritius - religijny eden na końcu świata

  Mauritius - religijny eden na końcu świata

  Zło przychodzi z zewnątrz. Ale wciąż panuje u nas spokój, bo szanujemy każdą religię – mówi Dima, mieszkaniec Mauritiusu.

  czytaj więcej

 • Amerykańska piosenkarka Lady Gaga anuluje tournee po Europie

  Amerykańska piosenkarka Lady Gaga anuluje tournee po Europie

  Amerykańska piosenkarka Lady Gaga anulowała 10 ostatnich koncertów w ramach tournee po Europie z powodu "ostrego bólu". W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze gwiazda muzyki pop przeprosiła fanów i napisała, że musi myśleć o stanie swego zdrowia.

  czytaj więcej

 • James Blunt zaśpiewa w Warszawie. Muzyk promuje album „The Afterlove”

  James Blunt zaśpiewa w Warszawie. Muzyk promuje album „The Afterlove”

  Brytyjski piosenkarz James Blunt w czwartek 22 lutego, a więc w dniu swoich 44. urodzin, rozpoczyna trasę koncertową, promującą jego najnowszy album „The Afterlove”. Wyrusza do Ameryki Południowej, a następnie do Australii, Nowej Zelandii i do Azji. Pierwszy koncert w ramach tournee odbędzie się w stolicy Urugwaju - Montevideo. A już w ramach następnej planowanej trasy - po Europie - 12 maja piosenkarz zaśpiewa w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Wiosenna ramówka programów TVP: Kontynuacje i kilka nowości

  Wiosenna ramówka programów TVP: Kontynuacje i kilka nowości

  Dwa nowe seriale „Za marzenia” i „Leśniczówka” oraz niezwykłe show „Big Music Quiz” ze Sławomirem w roli prowadzącego, a także nowe sezony ulubionych seriali czekają na widzów już od 26 lutego na antenach Telewizji Polskiej. Wiosenna oferta to także premiery Teatru Telewizji, programów publicystycznych i rozrywkowych.

  czytaj więcej

 • Co jest kluczem do piękna? „Król marionetek" przenosi w świat marzeń

  Co jest kluczem do piękna? „Król marionetek" przenosi w świat marzeń

  W przestrzeni zainspirowanej malarstwem Tadeusza Makowskiego, choreografka, Izadora Weiss, przy pomocy aktorów, tancerzy i muzyki uruchamia teatr marionetek. Wiedzione dźwiękami skrzypiec wędrują w poszukiwaniu szczęścia. Czy odkryją, kto kieruje ich życiem, kim jest niewidzialny władca? W poetyckiej scenerii, na pograniczu jawy i snu, wraz z tańczącymi bohaterami spektaklu, poznajemy tajemnicę lalkowego istnienia. Przedstawienie jest współprodukcją Teatru Lalka i Festiwalu Nowe Epifanie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne