Hollywood

Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii.


 • Klimat ma znaczenie. Jak prognozy pogody wpływają na politykę

  Klimat ma znaczenie. Jak prognozy pogody wpływają na politykę

  O tym, że pogoda ma znaczenie, przekonali się nie tylko niemieccy żołnierze pod Moskwą. Jednak upłynęło wiele zim, nim prognozy zaczęły wywierać ogromny wpływ na politykę, ekonomię oraz zachowania całych społeczeństw.

  czytaj więcej

 • Polsko-brytyjski "Twój Vincent" nominowany do Oscara

  Polsko-brytyjski "Twój Vincent" nominowany do Oscara

  Stworzony w całości techniką animacji malarskiej polsko-brytyjski "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana powalczy o Oscara dla najlepszej pełnometrażowej animacji. Na statuetki mają szansę także twórcy "Kształtu wody" (13) i "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri" (8).

  czytaj więcej

 • Teatr WARSawy wznawia „Hollywood” Siegoczyńskiego

  Teatr WARSawy wznawia „Hollywood” Siegoczyńskiego

  Po niespełna rocznej przerwie Teatr WARSawy wznawia spektakl w reżyserii Michała Siegoczyńskiego „Hollywood”. Wznowione spektakle zostaną zagrane 10 i 11 lutego i znowu znajdą się w repertuarze teatru WARSawy.

  czytaj więcej

 • Rozpoczął się 68. Festiwal Filmowy w Berlinie

  Rozpoczął się 68. Festiwal Filmowy w Berlinie

  68. Festiwal Filmowy w Berlinie rozpoczął się w czwartek pokazem animowanego filmu Wesa Andersona "Wyspa psów". O nagrody główne zawalczy łącznie 19 obrazów, wśród nich polski film "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej i koprodukowany przez Polaków "Dowłatow" Aleksieja Germana jr.

  czytaj więcej

 • Zniszczona miłość wymaga zemsty. „W ułamku sekundy" w kinach

  Zniszczona miłość wymaga zemsty. „W ułamku sekundy" w kinach

  KINO | W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Produkowane seryjnie ustawy poza walorami rozrywkowymi do niczego innego się nie nadają

  Krajewski: Produkowane seryjnie ustawy poza walorami rozrywkowymi do niczego innego się nie nadają

  Na pytanie, po co się tworzy dziś w Polsce prawo, odpowiedź jest bardzo prosta. Natomiast kwestii, jak się to robi, chyba nikt nie potrafiłby jasno wytłumaczyć. Zagadnienie pierwsze to rzecz banalna do zrozumienia. Nowe ustawy powstają przede wszystkim w celach rozrywkowych. Każda kolejna daje politykom i narodowi preteksty do niekończącego się karnawału, którego nie jest w stanie przerwać nawet środa popielcowa. Widać też stały progres. Do zabawy, a przy okazji reformowania polskiego wymiaru sprawiedliwości, udało się wciągnąć całą unijną biurokrację, sporą liczbę organizacji międzynarodowych oraz państw. Nowelizacja ustawy o IPN zaangażowała w polskie sprawy już niemal cały świat. Wprawdzie ten rekord trudno będzie przebić, ale obóz władzy nieraz udowadniał, że błędem jest niedocenianie jego inwencji.

  czytaj więcej

 • Kurosawa, Szumowska i polski design. Wiosna 2018 w TVP Kultura

  Kurosawa, Szumowska i polski design. Wiosna 2018 w TVP Kultura

  Nowa oprawa, premierowe produkcje dokumentalne i reportażowe, więcej o sztuce użytkowej, nowości filmowe i muzyczne – wiosną 2018 roku TVP Kultura świętuje stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości odświeżoną szatą graficzną i bogatą ofertą programową.

  czytaj więcej

 • Oscary 2018: Nocne rozdanie nagród. Poznaj nominowanych

  Oscary 2018: Nocne rozdanie nagród. Poznaj nominowanych

  "Kształt wody" Guillermo del Toro, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha czy może "Lady Bird" Grety Gerwig - o tym, który z filmów dostanie Oscara za najlepszy film, a także, czy otrzyma go polsko-brytyjski "Twój Vincent", dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

  czytaj więcej

 • Oscary 2018: "Kształt wody" z Oscarem za najlepszy film. "Twój Vincent" bez statuetki

  Oscary 2018: "Kształt wody" z Oscarem za najlepszy film. "Twój Vincent" bez statuetki

  "Kształt wody" w reż. Guillermo del Toro, tegoroczny faworyt, został w nocy z niedzieli na poniedziałek nagrodzony czterema Oscarami - w tym dla najlepszego filmu i za reżyserię. Statuetki nie otrzymała polsko-brytyjska animacja "Twój Vincent".

  czytaj więcej

 • Zaborski: Oscar dla "Kształtu wody" to chybiony wybór

  Zaborski: Oscar dla "Kształtu wody" to chybiony wybór

  Oscar dla obrazu "Kształt wody" Guillermo del Toro w kategorii najlepszy film jest chybionym wyborem, albowiem w stawce znalazły się filmy lepsze, ciekawsze, odważniejsze, a przede wszystkim - śmielej poprowadzone - powiedział PAP krytyk filmowy Artur Zaborski.

  czytaj więcej

 • Maciejewski: Oscar dla "Kształtu wody" nie był zaskoczeniem

  Maciejewski: Oscar dla "Kształtu wody" nie był zaskoczeniem

  Oscar dla "Kształtu wody" nie był zaskoczeniem. To film kompletny, który jest ekwiwalentem bardzo określonego stylu reżyserskiego Guillermo del Toro - powiedział PAP krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

  czytaj więcej

 • Raczek o Oscarze dla "Kształtu wody": Nie jestem do końca usatysfakcjonowany

  Raczek o Oscarze dla "Kształtu wody": Nie jestem do końca usatysfakcjonowany

  "Kształt wody" nie jest ani najwybitniejszym filmem Guillermo del Toro ani produkcją, która proponowałaby cokolwiek nowego. Nie jestem do końca usatysfakcjonowany takim przydziałem Oscara - powiedział PAP krytyk filmowy Tomasz Raczek.

  czytaj więcej

 • Oscary 2018: Zobacz zwycięzców tegorocznej gali! [ZDJĘCIA]

  Oscary 2018: Zobacz zwycięzców tegorocznej gali! [ZDJĘCIA]

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła podczas uroczystej gali w Los Angeles tegorocznych laureatów najbardziej prestiżowych nagród w świcie kina. Oscarowa statuetka dla najlepszego filmu trafiła do twórców filmu "Kształt wody" w reż. Guillermo del Toro. Za najlepsze zdjęcia hollywoodzkie jury uznało te wykonane do „Blade Runner 2049". Najlepszym aktorem okazał się Gary Oldman („Czas mroku"), zaś aktorką - Frances McDormand („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"). Pełną listę zwycięzców znajdziecie TUTAJ

  czytaj więcej

 • Maksimiuk: Jestem rozczarowana Oscarem za najlepszy film dla "Kształtu wody"

  Maksimiuk: Jestem rozczarowana Oscarem za najlepszy film dla "Kształtu wody"

  Jestem rozczarowana Oscarem za najlepszy film dla „Kształtu wody". To nie jest film, który powinien był dostać tę statuetkę. Wśród nominowanych było dużo lepszych obrazów - powiedziała PAP krytyczka Magda Maksimiuk komentując tegoroczne werdykty Amerykańskiej Akademii Filmowej.

  czytaj więcej

 • Podróż do Kalifornii: 7 miejsc, które znasz i musisz zobaczyć na własne oczy

  Podróż do Kalifornii: 7 miejsc, które znasz i musisz zobaczyć na własne oczy

  Podróżowanie z Polski do Kalifornii jest teraz jeszcze tańsze i łatwiejsze. Jeśli odpowiednio wcześniej kupisz bilet, za bezprzesiadkową podróż LOT-em do Los Angeles możesz zapłacić nawet niecałe 2 tys. zł w obydwie strony. Sprawdź najważniejsze atrakcje w Kalifornii i zacznij planować swoją podróż po USA!

  czytaj więcej

 • Sędzia to nie „jeden z zawodów prawniczych”. Sędzia to prawnik, który ma być mędrcem

  Sędzia to nie „jeden z zawodów prawniczych”. Sędzia to prawnik, który ma być mędrcem

  Trzeba zrozumieć, jak różnie zachowuje się człowiek w różnych okolicznościach. I jak bardzo się mylimy w ocenie tego, jakbyśmy się sami zachowali w danej sytuacji

  czytaj więcej

 • Polskę zalewa kicz. Ale państwowy mecenat nie jest lekarstwem na niego

  Polskę zalewa kicz. Ale państwowy mecenat nie jest lekarstwem na niego

  Jak artyści uprawiający „sztukę wysoką” radzą sobie na wolnym rynku? Na pierwszy rzut oka nie radzą sobie wcale. Oto stan naszego podwórka – w muzyce palmę pierwszeństwa wyrywają sobie napakowany raper z wytatuowanymi gałkami ocznymi, którego ulubioną tematyką jest seks, oraz wąsaty aktor piosenkarz uprawiający kunktatorski mariaż rocka i disco polo; w kinie rekordy biją filmy wulgarnie karykaturujące służbę zdrowia i gloryfikujące szumowiny, a w telewizji coraz mocniej okopują się formaty reality show i paradokumentu, których siłą przyciągania jest podglądactwo; teatr komercyjny oferuje niezbyt mądre komedie o zdradach małżeńskich, a pisarze najlepiej czują się w oklepanych formułach kryminału i powieści fantasy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne