fotki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fotki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fotki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Fotoradary - maszynka do robienia pieniędzy? OPINIA

  Fotoradary - maszynka do robienia pieniędzy? OPINIA

  Jest kilka miejscowości w okolicach Koszalina, które kierowcom jawią się niczym zły sen. Samorządy w tych miejscowościach postanowiły bowiem poprawić swoją sytuację finansową, kosztem kierowców i trzeba przyznać - robią to bardzo skutecznie. Maszynką do „robienia” pieniędzy są tam fotoradary.

  czytaj więcej

 • Ryszard Horowitz: Nie czuję się spełniony. Stale poszukuję

  Ryszard Horowitz: Nie czuję się spełniony. Stale poszukuję

  W najśmielszych snach nie mogłem przewidzieć, że życie tak mną pokieruje. Ale jedyny wniosek, jaki z tego wyciągnąłem, to że utalentowani ludzie, którzy mają coś wartościowego do pokazania, okazują się zupełnie normalni – mówi wybitny fotograf Ryszard Horowitz

  czytaj więcej

 • Co zostawisz w internecie, pozostanie tam na zawsze

  Co zostawisz w internecie, pozostanie tam na zawsze

  Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym – tak brzmi art. 47 naszej konstytucji. Zatem problemem nie są przepisy. My sami nader chętnie rezygnujemy z ochrony prywatności. Dobrowolnie udostępniamy mnóstwo informacji o sobie, nie myśląc o konsekwencjach

  czytaj więcej

 • Kto ma pocztę, ma konto, a nawet o tym nie wie

  Kto ma pocztę, ma konto, a nawet o tym nie wie

  Firma Google swój serwis społecznościowy zorganizowała stosunkowo późno, ale za to skorzystała z pozycji lidera na rynku poczty elektronicznej. Przypisała konta na Google+ wszystkim, którzy mają pocztę Gmail, zakładają konta na YouTube, wrzucają fotki do Picassy. A zatem wiele jest osób, które o tym nawet nie wiedzą. Tyle że te założone z automatu profile są martwe i puste. Choć zawierają dane osobowe, przekazane Google przy okazji korzystania z innych usług

  czytaj więcej

 • BMW i8: Przyszłość jest już teraz

   Nieco ponad tydzień temu, w tym właśnie miejscu, doszedłem do wniosku, że samochody przyszłości będą tak emocjonujące i porywające jak partia szachów z niemowlakiem. Szczególnie mocno oberwało się BMW, które według mnie już jakiś czas temu zaczęło tracić swój sportowy charakter na rzecz poprawności politycznej i ekologicznej. Uznałem, że w przyszłości prowadzenie najnowszych modeli tej marki przypominało będzie granie na Xbox albo Sony PlayStation. Fani marki poczują się zaś, jakby ktoś z Monachium dźgnął ich nożem prosto w serce.

  czytaj więcej

 • Nie będzie unijnego zakazu robienia zdjęć na tle znanych budowli

  Nie będzie unijnego zakazu robienia zdjęć na tle znanych budowli

  Informacja o tym, że niebawem UE może zakazać w przepisach prawa autorskiego robienia wakacyjnych zdjęć słynnym budowlom i dziełom sztuki oraz publikowania ich w sieci obiegła pod koniec czerwca niektóre europejskie media. "Unijna propozycja może oznaczać, że fotki z wakacji będą łamać prawo autorskie" - pisał brytyjski "Telegraph".

  czytaj więcej

 • Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

  Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

  Sztukmistrze powracają do Lublina. Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się po raz szósty, a na mieszkańców miasta już od kilku dni czekało kilka niespodzianek.

  czytaj więcej

 • Lubisz fotografować? Dowiedz się, czy robisz to zgodnie z prawem

  Lubisz fotografować? Dowiedz się, czy robisz to zgodnie z prawem

  Lubię fotografować różne obiekty – zabytki, ale także np. mosty lub dworce kolejowe i zwykle nie zastanawiam się, czy mogę to robić czy nie. Zresztą zdjęcia zatrzymuję głównie dla siebie, czasem tylko wrzucam coś na FB. Ostatnio jednak usłyszałem, że nie wolno np. robić fotek oświetlonej i iluminowanej wieży Eiffla, nawet jeśli jest ona tylko tłem. Podobnie jest z obiektami kolejowymi w Polsce (sam taki zakaz widziałem), bo grozi to nieprzyjemnościami ze strony ochrony kolei – żali się pan Filip. – Chciałbym wiedzieć, jakie są regulacje prawne odnośnie fotografowania.

  czytaj więcej

 • Czy już możemy ogłosić koniec demokracji?

  Czy już możemy ogłosić koniec demokracji?

  O tym, że funkcjonować obywatelsko w przestrzeni wirtualnej to stępić swoją energię do prawdziwego działania. Bo jeśli przestrzeń prywatna ma być naszą jedyną przestrzenią publiczną, to możemy już dziś odtrąbić koniec demokracji

  czytaj więcej

 • Polskie kopalnie: Kolejne starcie. Powstanie plan ratowania branży?

  Polskie kopalnie: Kolejne starcie. Powstanie plan ratowania branży?

  W decydującą fazę wchodzą rozmowy ze związkowcami. Pilne jest przedstawienie realistycznego planu ratowania branży.

  czytaj więcej

 • Małgorzata Zaleska po roku pracy w GPW musi zrobić miejsce dla następcy

  Małgorzata Zaleska po roku pracy w GPW musi zrobić miejsce dla następcy

  Jakub Papierski i Witold Słowik to często powtarzane nazwiska na giełdzie. I jeszcze Rafał Antczak. Szanse obecnej prezes na utrzymanie posady są minimalne.

  czytaj więcej

 • Facebook dla e-emerytów? Młodzi wybierają Snapchat i Instagram

  Facebook dla e-emerytów? Młodzi wybierają Snapchat i Instagram

  "Wideo rządzi. Nie bez powodu w tę formułę idą wszyscy dostawcy treści. Na wideo oparty jest sukces Snapchata, gdzie zamiast pisać, pokazuje się wszystko na nagraniu, i do tego transmitowanym na żywo. I właśnie inspirując się tym rozwiązaniem, transmisje w czasie rzeczywistym zaczął oferować Facebook" Jednak Facebook kojarzy się z pisanym słowem. A kto ma dziś czas czytać? Dlatego młodzi wolą Snapchata i Instagram.

  czytaj więcej

 • Ciche walki w PiS, głośne bezkrólewie na giełdzie

  Ciche walki w PiS, głośne bezkrólewie na giełdzie

  Dziś rada nadzorcza GPW ma delegować Wojciecha Nagela do zarządu i powierzyć mu pełnienie funkcji prezesa.

  czytaj więcej

 • Jarosław Grzywiński czasowo oddelegowany na stanowisko prezesa GPW

  Jarosław Grzywiński czasowo oddelegowany na stanowisko prezesa GPW

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oddelegowała członka rady nadzorczej Jarosława Grzywińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki - poinformował giełda w środowym komunikacie.

  czytaj więcej

 • Ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę

  Ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę

  Mimo zapewnień o tym, że wspomnienia mają dla nich większą wartość niż jakikolwiek inny rodzaj danych przechowywanych na urządzeniach cyfrowych, ludzie nie zawahają się sprzedać je za niewielkie pieniądze — tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab.

  czytaj więcej

 • Jóźwik: Komisja gospodarki, czyli nudy na parkiecie

  Jóźwik: Komisja gospodarki, czyli nudy na parkiecie

  Po raz pierwszy posiedzenie sejmowej komisji gospodarki odbyło się na wyjeździe – w siedzibie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Miało przybliżyć posłom problemy, z jakimi boryka się krajowy rynek kapitałowy. Zostało niemal w całości zmarnowane. Niemal, bo jednak było kilka pozytywów. Na przykład nikt podczas zeszłotygodniowego spotkania nie nazwał giełdy kasynem. A jak wiadomo, miejsca te lubili mylić przedstawiciele poprzedniej koalicji PO–PSL, bezmyślnie powtarzali to porównanie także przedstawiciele rządu PiS.

  czytaj więcej

 • Waszkiewicz: Sprawca i tak jest w pierwszym tomie

  Waszkiewicz: Sprawca i tak jest w pierwszym tomie

  - W ramach zajęć z cold case’ów pokazujemy, jakie są konsekwencje nawet najdrobniejszych na pozór zaniedbań podczas dokonywania pierwszych czynności na miejscu zdarzenia. Wiele spraw pozostaje nierozwiązanych, bo na początku ktoś poszedł na skróty - mówi Paweł Waszkiewicz.

  czytaj więcej

 • GPW może uaktualnić lub opracować nową strategię po uzupełnieniu składu zarządu

  GPW może uaktualnić lub opracować nową strategię po uzupełnieniu składu zarządu

  - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dokona przeglądu strategii i zdecyduje o ewentualnym przygotowaniu nowego planu po finalnym uzupełnieniu składu osobowego zarządu, poinformował wiceprezes Jacek Fotek. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne