Alior Bank

Alior Bank – bank w Polsce, który rozpoczął oficjalną działalność operacyjną 17 listopada 2008 roku.


 • Skarb Państwa obciął dywidendy, budżet weźmie mniej

  Skarb Państwa obciął dywidendy, budżet weźmie mniej

  W tym roku z tytułu wypłat z zysku spółek do kasy państwa trafić miało 4,5 mld zł. Ostatecznie jednak kwota ta może być nawet o 2 mld zł niższa.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Fuzje banków korzystne, ale nie dla klientów

  Eksperci: Fuzje banków korzystne, ale nie dla klientów

  Fuzje i konsolidacje banków najkorzystniejsze są dla akcjonariuszy, natomiast klienci mogą zapłacić wyższymi cenami usług bankowych - przyznają analitycy i ekonomiści, pytani o konsekwencje ewentualnych zapowiadanych fuzji na polskim rynku bankowym.

  czytaj więcej

 • FM Bank chce mieć oddziały wszędzie

  FM Bank chce mieć oddziały wszędzie

  Jedną z najmniejszych działających na naszym rynku instytucji czeka nowe otwarcie. Będzie również nowa nazwa. Do niedawna FM Bank PBP dla klientów znany był pod dwiema markami: BizBanku – pod tym szyldem skupiał się na obsłudze (głównie kredytowaniu) niewielkich przedsiębiorstw i prowadzących działalność gospodarczą specjalistów i Banku Smart – to oferta detaliczna, która służyła przede wszystkim do pozyskiwania depozytów od klientów.

  czytaj więcej

 • Pekao SA: Misja repolonizacja PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju

  Pekao SA: Misja repolonizacja PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju

  W czwartek szefowie PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju spotkają się z przedstawicielami UniCredit. Temat rozmów: warunki odkupu akcji Pekao sprzedanych Włochom w ubiegłym stuleciu.

  czytaj więcej

 • PZU stawia na bankowość

  PZU stawia na bankowość

  FINANSE W 2020 r. rentowność ubezpieczyciela ma być taka sama jak przed rokiem, ale będzie to wymagało wejścia w bardziej ryzykowne inwestycje

  czytaj więcej

 • Repolonizacja banków: PZU walczy na kilku frontach - chce kupować i od Włochów, i od Austriaków

  Repolonizacja banków: PZU walczy na kilku frontach - chce kupować i od Włochów, i od Austriaków

  BANKI Repolonizacja ma być skoordynowana: składając ofertę na Raiffeisena w konsorcjum, PZU i PKO BP unikną podbijania ceny

  czytaj więcej

 • Executive MBA warto czy nie?

  Executive MBA warto czy nie?

  Studia MBA są dziś postrzegane niemal jako wymóg dla menedżerów, którzy aspirują do najwyższych szczebli w hierarchii zawodowej, w szczególności w przypadku rozwijania kariery w środowisku międzynarodowym. Nie da się jednak ukryć, że są również bardzo poważną inwestycją finansową, wymagającą ogromnej mobilizacji energii i czasu. Co możesz zyskać podejmując studia Executive MBA?

  czytaj więcej

 • Nacjonalizacja banków? Normalne. Dla naszych dziadków

  Nacjonalizacja banków? Normalne. Dla naszych dziadków

  Zmienia się krajobraz naszej bankowości. Do niedawna główną siłą były u nas banki zagraniczne. Były – bo teraz do głosu dochodzi kapitał krajowy. A konkretnie państwowy.

  czytaj więcej

 • Kartą kredytową możesz nie zapłacić. Dlatego musi być oznaczona

  Kartą kredytową możesz nie zapłacić. Dlatego musi być oznaczona

  Zasada ta wynika z obowiązującego już w pełni rozporządzenia regulującego opłatę interchange. Na plastiku powinna znaleźć się informacja o tym, czy posługujemy się debetową lub kredytową formą płatności.

  czytaj więcej

 • Premier Beata Szydło - pierwsza kadrowa państwowych firm

  Premier Beata Szydło - pierwsza kadrowa państwowych firm

  Premier Beata Szydło zastrzegła sobie wpływ na obsadę kluczowych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Za nominacje będzie odpowiadała powoływana przez nią rada ekspertów. Ministrowie dostaną nadzór nad większą liczbą spółek. Ale sporo do powiedzenia będzie mieć kancelaria premiera. Rynek liczy, że polityka właścicielska się ustabilizuje.

  czytaj więcej

 • GPW: Mocny wzrost spółek paliwowych w ślad za drożejącą ropą

  GPW: Mocny wzrost spółek paliwowych w ślad za drożejącą ropą

  Poniedziałkowa sesja na warszawskiej giełdzie przyniosła wzrosty wszystkich głównych indeksów. Najmocniej zyskał WIG 20, którego notowania do góry ciągnęły PKN Orlen oraz Lotos, zyskujące w ślad za drożejącą ropą naftową.

  czytaj więcej

 • PZU bliżej kupna Pekao

  PZU bliżej kupna Pekao

  Rozmowy polskiego ubezpieczyciela i Państwowego Funduszu Rozwoju z UniCredit powinny zakończyć się w listopadzie. Powszechny Zakład Ubezpieczeń potwierdził, że w konsorcjum z Polskim Funduszem Rozwoju prowadzi negocjacje w sprawie odkupienia akcji Banku Pekao od włoskiej grupy UniCredit. „Rozpoczęcie negocjacji nie oznacza, iż transakcja nabycia akcji Banku Pekao zostanie zrealizowana. Ponadto organy PZU nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji potencjalnej transakcji” – zastrzega polski ubezpieczyciel.

  czytaj więcej

 • Skutecznie wydając pieniądze na know-how

  Skutecznie wydając pieniądze na know-how

  W polityce gospodarczej obecnego rządu istotne znaczenie ma repolonizacja, tzn. wzmacnianie rodzimego kapitału (pojęcie kojarzone z bankami, jednak odnoszące się również do innych sektorów, w których niektóre decyzje prywatyzacyjne mogły budzić merytoryczne wątpliwości co do ich zasadności i zgodności z polską racją stanu). Te elementy w ubiegłych latach przez poprzednie ekipy rządzące traktowane były z przymrużeniem oka lub nawet jako przejaw zaściankowego myślenia ich promotorów.

  czytaj więcej

 • Po połączeniu banków pozostanie tylko jedna gwarancja

  Po połączeniu banków pozostanie tylko jedna gwarancja

  Połączenie dwóch instytucji finansowych, np. poprzez przejęcie jednej przez drugą, wpływa na sytuację konsumentów. Zmieniają się tabele opłat i prowizji oraz system obsługi. Konsekwencje zmian dotyczą również ochrony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) środków finansowych zdeponowanych w bankach objętych fuzją. W tym zakresie są to efekty niewątpliwie niekorzystne dla osób dysponujących dużymi zasobami pieniężnymi.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne