Chcesz, by twoje produkty były bardziej designerskie? Możesz uzyskać dofinansowanie

Audyt, strategia, wdrożenie. Tak w trzech słowach można opisać przeznaczenie dotacji Wzór na konkurencję z programu Polska Wschodnia. Wsparcie przyznawane jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w dwóch etapach. Najpierw należy złożyć wniosek o dofinansowanie audytu i przygotowanie strategii wzorniczej. Później można ubiegać się o pokrycie części kosztów inwestycji związanych z realizacją przyjętych założeń.

design 1

żródło: ShutterStock

Aby uniknąć błędów, warto dokładnie zapoznać się z dokumentacją konkursową. Wybór odpowiedniego wykonawcy audytu i strategii ma kluczowe znaczenie dla uzyskania dotacji. Jego kompetencje i doświadczenie są jednym z aspektów oceny wniosku. Firmy, które z sukcesem zrealizowały projekty w pierwszym etapie dofinansowania, tj. przygotowały strategię wzorniczą, mogą ubiegać się o kolejną pulę wsparcia – na jej wdrożenie. Tutaj maksymalna wartość dotacji sięga nawet 3 mln zł i może stanowić do 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wsparcie obejmie: usługi doradcze niezbędne do realizacji projektu wzorniczego oraz zakup urządzeń i maszyn oraz wartości niematerialnych i prawnych (wyłącznie w przypadku innowacji produktowych).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!