Fundusze unijne

22 listopada 2016 r.

Ośrodki innowacji dla biznesu

Ośrodki innowacji dla biznesu22 listopada 2016 r.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu firmy mogą lokować swoją działalność w parkach czy inkubatorach technologicznych, a także korzystać z dotacji na innowacyjne usługi.

18 listopada 2016 r.

Niepełnosprawni mile widziani

Niepełnosprawni mile widziani18 listopada 2016 r.

Osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji mogą liczyć na preferencje w niektórych projektach finansowanych z Funduszy Europejskich. Do grupy tej zaliczają się również osoby z niepełnosprawnościami.

25 października 2016 r.

Pożyczki i poręczenia unijne

Pożyczki i poręczenia unijne25 października 2016 r.

PORADNIK Brak gotówki jest istotną barierą rozwoju polskich przedsiębiorstw. Dlatego część Funduszy Europejskich od lat przeznaczana jest na tworzenie oferty uzupełniającej katalog produktów banków komercyjnych.

21 października 2016 r.

Eko-dotacje a korzyści dla zwykłych ludzi i drobnych firm

Eko-dotacje a korzyści dla zwykłych ludzi i drobnych firm21 października 2016 r.

Ocieplenie wielorodzinnych budynków mieszkalnych, wymiana pieców, okien, instalacja rolet, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a nawet zakładanie zielonych dachów i „żyjących” ścian – to przykłady inwestycji, które można sfinansować z Funduszy Europejskich.

11 października 2016 r.

Programy krajowe a regionalne

Programy krajowe a regionalne11 października 2016 r.

Właściwy wybór programu, do którego chcemy aplikować, często decyduje o sukcesie lub porażce wniosku o dofinansowanie. Trzeba pamiętać, że w różnych regionach preferowane mogą być różne dziedziny.

27 września 2016 r.

Ekspansja z unijnym wsparciem

Ekspansja z unijnym wsparciem27 września 2016 r.

PORADNIK Polski eksport ma się dobrze. Zawsze jednak może być jeszcze lepiej. Dlatego ekspansja przedsiębiorstw na inne rynki od lat jest wspierana finansowo i merytorycznie, między innymi dzięki Funduszom Europejskim.

23 września 2016 r.

Na naukę nigdy nie jest za późno

Na naukę nigdy nie jest za późno23 września 2016 r.

Kurs, szkolenie, studia, doradztwo – przedsiębiorcy i pracownicy szukający oferty najlepiej dopasowanej do swoich potrzeb powinni zajrzeć do Bazy Usług Rozwojowych.

5 sierpnia 2016 r.

Ekonomia społeczna sposobem na wykluczenie

Ekonomia społeczna sposobem na wykluczenie5 sierpnia 2016 r.

Skuteczne wsparcie dla osób z największymi problemami na rynku pracy ma szczególne znaczenie. Nie tylko poprawia ich sytuację materialną, ale również hamuje pogłębianie się patologii społecznych w kolejnych pokoleniach.

26 lipca 2016 r.

Wzornictwo źródłem innowacji

Wzornictwo źródłem innowacji26 lipca 2016 r.

PORADNIK Mądrze i ergonomicznie zaprojektowany przedmiot, atrakcyjny wygląd, nieoczywisty kształt czy przeznaczenie to czynniki, które pozwalają wyróżnić się na rynku. Firmy chcące inwestować we wzornictwo mogą liczyć na unijne wsparcie.

15 lipca 2016 r.

Inteligentne specjalizacje kluczem do dotacji

Inteligentne specjalizacje kluczem do dotacji15 lipca 2016 r.

Celem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich jest rozwój naszego kraju. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, dotacje będą kierowane przede wszystkim na przedsięwzięcia wpisujące się w tzw. inteligentne specjalizacje.

8 lipca 2016 r.

Opłacalna współpraca firm z naukowcami

Opłacalna współpraca firm z naukowcami8 lipca 2016 r.

Co prawda niezmiennie od lat zajmujemy dalsze miejsca w międzynarodowych rankingach innowacyjności, jednak polscy przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w badania i rozwój, a niektóre efekty ich współpracy z naukowcami są naprawdę imponujące.

21 czerwca 2016 r.

Wsparcie na współpracę firm z sektorem B+R

Wsparcie na współpracę firm z sektorem B+R21 czerwca 2016 r.

PORADNIK Dotacje na kooperację firm z przedstawicielami świata nauki na dobre zadomowiły się już w naszym kraju. Ich popularność stale rośnie, a efekty bywają imponujące. W aktualnej ofercie Funduszy Europejskich każdy ambitny przedsiębiorca znajdzie możliwość adekwatną do swoich potrzeb.

17 czerwca 2016 r.

Alternatywna ścieżka dla programistów

Alternatywna ścieżka dla programistów17 czerwca 2016 r.

Polscy specjaliści są cenionymi pracownikami korporacji z branży IT nie tylko w kraju, ale i na świecie. Dla tych, którzy chcą spróbować sił w biznesie, są pieniądze na projekty rozwiązujące problemy społeczne i gospodarcze poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych.

3 czerwca 2016 r.

Polska Wschodnia rajem dla startupów

Polska Wschodnia rajem dla startupów3 czerwca 2016 r.

Niech wszyscy usłyszą świetną nowinę – szukamy arystokratów kreatywności, elit innowacyjności, które zatrzęsą XXI wiekiem! Tak promuje się Hub of Talents – jedna z trzech platform startowych dla młodych przedsiębiorców z Polski Wschodniej. O co chodzi?

20 maja 2016 r.

Dlatego jednym z priorytetów wykorzystania Funduszy Europejskich na lata 2014–2020 stała się pomoc w wejściu na rynek pracy osobom między 15. a 30. rokiem życia, które nie uczą się, nie szkolą i nie pracują.

Na pomoc młodym bezrobotnym20 maja 2016 r.

Młodzież, która nie uczy się i nie pracuje, może liczyć na wsparcie z Funduszy Europejskich, które pomoże im wyjść na prostą w dorosłym życiu. Bezrobocie wśród osób młodych jest problemem całej Unii Europejskiej. Szacuje się, że w 2013 roku bez pracy pozostawało blisko 5,7 mln osób poniżej 25. roku życia.

10 maja 2016 r.

Wszystkie środki są przekazywane poprzez programy operacyjne.

Fundusze unijne: Dokąd po pieniądze na rozwój firm10 maja 2016 r.

Fundusze na infrastrukturę, wsparcie rozwoju przedsiębiorstw, technologie, szkolenia dla pracowników, osób z niepełnosprawnością. Mogą z nich zaczerpnąć również przedsiębiorcy. Ale jak się dowiedzieć, skąd i na co można dostać finansowanie?

2 lutego 2016 r.

Euro

Nie tylko trybunał. Bruksela boi się też o służbę cywilną2 lutego 2016 r.

Unijni komisarze, którzy 13 stycznia zastanawiali się nad rozpoczęciem dialogu w obronie praworządności z polskim rządem, nie dyskutowali jedynie o konflikcie wokół Trybunału Konstytucyjnego czy małej ustawie medialnej, jak mogłoby wynikać z oficjalnych komunikatów opublikowanych po zakończeniu obrad. Ze sprawozdania, które przeanalizowaliśmy, wynika, że zaniepokojenie wywołała również zmiana ustawy o służbie cywilnej.

1 września 2015 r.

Wikariak: Unijne pieniądze nie patrzą na opcję polityczną1 września 2015 r.

Jak wynika z sejmowego terminarza, do końca kadencji pozostały już tylko trzy posiedzenia. Wnoszenie dziś jakichkolwiek projektów ustaw jest więc pozbawione sensu. A jednak w rządzie wciąż trwają intensywne prace nad nowym prawem zamówień publicznych: pokaźnym aktem prawnym, który liczy sobie w tej chwili 357 artykułów, zajmujących 135 strony, i który ma zastąpić wysłużoną ustawę obowiązującą od ponad 11 lat.

9 czerwca 2015 r.

Najbliższe lata to czas kolejnych inwestycji wspieranych z Funduszy Europejskich.

Rewitalizacja szansą dla biznesu9 czerwca 2015 r.

Nawet 25 mld zł z Funduszy Europejskich może zasilić w najbliższych latach projekty rewitalizacji gmin. Kluczem do sukcesu jest kompleksowość, współpraca urzędów z obywatelami i tworzenie warunków dla przedsiębiorczości.

26 maja 2015 r.

Miejsce i rola reprezentatywnych partnerów społecznych w systemie dystrybucji Funduszy Europejskich 201426 maja 2015 r.

Zapewne obco może brzmieć termin reprezentatywni partnerzy społeczni, ale jeśli pojawią się określenia: Ogólnopolska Organizacja Związków Zawodowych (OPZZ), Forum Związków Zawodowych (FZZ), Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP), Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Business Centre Club (BCC) czy NSZZ „Solidarność”, większość czytelników nie tylko uzna nazwy tych organizacji za brzmiące znajomo, ale będzie w stanie wskazać liderów poszczególnych z nich. Dlaczego zatem posługujemy się tak dziwnie (na pierwszy rzut oka) brzmiącą nomenklaturą?

27 stycznia 2015 r.

Unijne pieniądze na lata 2014-2020

Innowacyjność znaczy sukces27 stycznia 2015 r.

Proces ustalania zasad ubiegania się o środki z nowej unijnej perspektywy finansowej 2014–2020 dobiega końca. Wiadomo już, że do polskiej gospodarki zostanie wtłoczone ponad 82,5 mld euro. Z tego aż 20 mld ukierunkowanych będzie na różne formy wsparcia przedsiębiorstw

20 stycznia 2015 r.

Dla kogo i na co unijne dotacje

Dotacje dla firm i otoczenia biznesu20 stycznia 2015 r.

Jednym z głównych celów Funduszy Europejskich jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. Jego osiągnięcie wymaga dużej aktywności przedsiębiorstw, również w podejmowaniu dość ryzykownych decyzji

20 stycznia 2015 r.

Na rozwój i podnoszenie innowacyjności polskiej gospodarki w latach 2014–2020 przeznaczone jest ok. 20 mld euro.

Dotacje unijne nie tylko na rozwój firmy20 stycznia 2015 r.

Dotacje są podstawową formą korzystania z Funduszy Europejskich. Najczęściej kojarzone są z dofinansowaniem różnego rodzaju inwestycji. Jednak nie zawsze ich celem jest rozwój tego, kto po nie sięga. Istotną grupę dotowanych projektów stanowią te, których realizacja służy przede wszystkim wsparciu osób trzecich.

Webinar - 22 listopad

Webinar - 25 październik

Webinar - 27 września

Webinar - 21 czerwca

Webinar - 7 czerwca

Prawo na co dzień

Polecane