« Powrót do artykułu

Frankowicz wygrywa przed sądem. Umowa z ING uznana za nieważną

Klient, który w 2008 r. zawarł umowę kredytu hipotecznego, wygrał proces wytoczony ING Bankowi Śląskiemu. Według reprezentującej go kancelarii, katowicki sąd uznał umowę za nieważną, zawierała ona nielegalne zapisy o powiązaniu kredytu z frankiem szwajcarskim.

frank szwajcarski

żródło: ShutterStock

Rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach sędzia Krzysztof Zawała powiedział PAP, że sąd jeszcze nie sporządził uzasadnienia wyroku. Powinno ono być gotowe po dwóch tygodniach od złożenia wniosku.

statystyki

Komentarze (4)

 • Jarcio(2018-06-14 11:35) Zgłoś naruszenie 70

  Czyli jednak banksterka to jest. Sam związek banków w Polsce populistycznymi zakłamanymi hasełkami poił tyle lat. Rozwiązać to dziadostwo ZBP a prezesuff banksterki do więzień a nie tylko oddać plus odszkodowanie ! Oszukał to do paki go - jeszcze może być ciężko w Krakowie - bo tam ponoć w sądzie jakieś układziki, ale t też trzeba posprzątać :)

  Odpowiedz
 • brawo(2018-06-14 07:54) Zgłoś naruszenie 60

  brawo.

  Odpowiedz
 • JFK(2018-06-14 12:48) Zgłoś naruszenie 20

  Obojętnie czym spłacamy kredyt w złotych.Banki zechciały frankiem,równie dobrze można było spłacać zbożem lub śledziami.A,że frank podrozał, to taki zysk dla banku ,że klient szybciej spłaci kredyt .Wypłacali złotówki.Rata podrożała,szybsza spłata.

  Odpowiedz
 • Mis Coralgol(2018-06-19 10:16) Zgłoś naruszenie 00

  a ja się pytam gdzie jest RPO -przeciez sprawa dotyczy ogółu obywateli!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!