« Powrót do artykułu

Przepisy przepisami, ale trzeba zrozumieć chorego człowieka

Nie można wymagać od chorej osoby, z wysoką gorączką, by szła do ubezpieczyciela i wykupywała polisę OC. Choć jest to ustawowy obowiązek, to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny powinien uwzględnić szczególne okoliczności – uznał sąd.

ubezpieczenie

żródło: ShutterStock

Prawnicy UFG zwracali na rozprawie uwagę, że mężczyzna, jako emerytowany policjant, powinien tym bardziej zdawać sobie sprawę z ciążącego na nim obowiązku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • axZ(2018-03-09 09:03) Zgłoś naruszenie 10

  Kara, która jest podana była w 2015 roku dla samochodów ciężarowych w roku 2015. Po drugie, brakuje istotnej informacji z jakiego powodu nastąpiła przerwa w ubezpieczeniu: 1. Pan kupił samochód z ważnym ubezpieczeniem do danego dnia, i tu polisa faktycznie się nie wznawia. 2. Pan nie opłacił całej polisy(nawet maleńka zaległość sprawia, że polisa się niewznawia) 3. Jakiś błąd ze strony TU, systemu informatycznego do wystawiania polis i stąd dziwna sytuacja.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • cooooo(2018-03-09 08:29) Zgłoś naruszenie 00

  co za bzdury!?!?! Najwyższa kara to na samochód osobowy zaczyna się od 4tys nie od 5tys i jest dla osób które nie dopełniły obowiązku ubezpieczenia auta powyżej 14 dni. Do 3 dni kara jest szczuplejsza i oscyluje w granicach 800zł

  Odpowiedz
 • banda zlodzieji(2018-03-21 09:27) Zgłoś naruszenie 00

  zlodziej czeka i dziala nic go nie obchodzi kogo dobija byle kasa i tylko kasa sie liczy nie czlowiek

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!