« Powrót do artykułu

Ukryte koszty arbitralnych ustaw frankowych

Obciążenia finansowe dla banków to niejedyne konsekwencje systemowego rozwiązania problemu.

Frank Szwajcarski

żródło: ShutterStock

Sejmowa podkomisja ds. kredytów walutowych czeka na wyliczenia KNF dotyczące kosztów wprowadzenia trzech projektów ustaw mających na celu pomoc kredytobiorcom.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • qba(2017-03-15 19:08) Zgłoś naruszenie 230

  Czy przypadkiem pan autor Tomasz Ostrowski nie jest pracownikiem firmy prawniczej White & Case, firmy obsługującej banki ...?? Kolejny niezależny ekspert ....

  Odpowiedz
 • Chudy byk(2017-03-15 18:57) Zgłoś naruszenie 200

  Chyba sam Pietraszkiewicz dyktował wam ten tekst. Macie problemy,to zobaczcie jak poradziły sobie w tej sprawie inne kraje europejskie. Przez takie cackanie się z banksterką próbujemy załatwić tą sprawę jako ostatni,zabierając się do niej jak pies do jeża.

  Odpowiedz
 • marek(2017-03-15 22:17) Zgłoś naruszenie 150

  Trupy z szafy banksterskiej dopiero się zaczynają wysypywać, a już ich agencje pr-owe muszą pracować pełną parą publikując kolejne dezinformacje. Nieuczciwe banki będą się tłumaczyć z manipulacji kursem walutowym transakcjami CIRS / FX SWAP wpływających na ryzyko walutowe i koszty kredytu. Banksterzy, mamy da was jedno słowo do powiedzenia: PROKURATOR.

  Odpowiedz
 • rstyczynski(2017-03-16 08:55) Zgłoś naruszenie 140

  Hmm...w sprawie arbitrażu międzynarodowego napisałem ocenę tej ścieżki: http://styczynski.blogspot.co.uk/2017/03/stratedzy-czy-pionki-czyli-o-taktyce.html Rząd nie powinien mówić o "pomocy" tylko o przestrzeganiu prawa. Skoro banki złamały prawo to muszą za to ponieść konsekwencje. Polska jest państwem prawa. To jest aż tak boleśnie proste.

  Odpowiedz
 • Pablo(2017-03-16 09:19) Zgłoś naruszenie 130

  Przecierz to jest artykuł sponsorowany- myślałem, że gazeta prawna to coś więcej niż bankowa agencja PR. Żenada

  Odpowiedz
 • okradana(2017-03-15 20:47) Zgłoś naruszenie 80

  To proszę o odpowiedź. Czy kredytobiorca w PLZ na przeliczany kredyt jeszcze raz w całości , czyli z ratami,i które już zapłacił, ,jak wzrosną stopy procentowe, czy jak zapłacił to ma zapłacone??? Bo ja m am cały czas przeliczany cały kredyt, jak oddałam franki, gdy kurs był po np. 3 zł. , to dzisiaj okazuje się,, że oddałam ale po kursie 4 zł. Czy w końcu ktoś rzetelnie napisze w czym problem, czy nadal będzie się wmawiać, że frankowicze chcą coś komuś zabrać, co do nich nie należy.

  Odpowiedz
 • ZłoBanksterskie(2017-03-16 12:35) Zgłoś naruszenie 60

  W całym zamieszaniu chodzi tylko o przestrzeganie prawa przez prywatne korporacje bankowe. Państwo powinno pilnować przestrzegania prawa a niestety banki im się wymknęły z mozliwosci kontrolowania przestrzegania prawa i juz z dekadę działaja na zasadzie bezprawia łamiac bezkarnie prawa konsumenckie, prawa swoich klientów, prawo bankowe, Kodeks cywilny i wiele innych zapisów ustawowych. Niestety sprawa łamania praw nie dotyczy tylko tzw frankowiczów ale równie łamane sa prawa kredytobiorców złotówkowych.....co niestety nie przebija sie jeszcze w mediach bo banki robią wszystko aby ukryć poziom swoich naduzyć wobec własnych kredytobiorców.....taqk kredytobiorcy złotówkowi równiez sa oszukiwani przez nieuczciwe banki i zarabiają na tym procederze lichwiarskie kwoty. Musimy wiec uswiadomić oszukiwanym kredytobiorcom złotówkowym jak są oszukiwani przez konkretne z nazwy nieuczciwe banki (sa wśród nich PKOBP. Millenium, Raifeisen, BGŻ,mBank. BZWBK i inni ...około 20 banków)

  Odpowiedz
 • Duda(2017-03-15 18:16) Zgłoś naruszenie 42

  Cmoknijcie mnie w pompe ja już siedze w pałacu i mam was głeboko mośki

  Odpowiedz
 • Elika(2017-03-30 06:28) Zgłoś naruszenie 01

  Ja też mam kredyt we frankach i też mam już dość tego jak ciągle odmawiają nam pomocy. Jeśli jesteście w podobnej sytuacji to polecam kontakt z Panem Pawłem Handke z Kancelarii Prawnej Primus to namiar na niego p.handke@franki.biz tel : 728 288 595 . Kancelaria ta pomaga między innymi w przewalutowaniu kredytów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama