Ubezpieczenia

25 maja 2017 r.

Sawicki poinformował, że wynik techniczny ubezpieczycieli z ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest w tym roku dodatni.

Zwiększenie odpowiedzialności ubezpieczycieli powoduje wzrost cen OC25 maja 2017 r.

Każdorazowe rozszerzenie zakresu odpowiedzialności zakładów ubezpieczeń oraz zwiększenie wysokości wypłacanych odszkodowań i zadośćuczynień, bezpośrednio wpływa na wzrost cen obowiązkowych ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych - poinformował w czwartek na posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Publicznych Paweł Sawicki dyr Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych w KNF.

30 kwietnia 2017 r.

Polisy dla zwierząt domowych chronią właścicieli pupili przed kosztami nagłych zachorowań lub, gdy zwierzę wyrządzi jakąś szkodę w obcym mieniu

Ubezpieczenie dla psa lub kota. Jak to działa?30 kwietnia 2017 r.

To nadal mało popularne, by pies (rzadziej kot), miał swoją polisę. Jednak w wielu sytuacjach może się to okazać rozsądne i potrzebne. Ubezpieczyciele oferują różne pakiety, które obejmują zazwyczaj pokrycie kosztów opieki i leczenia u weterynarza w przypadku choroby lub nagłego wypadku. Właściciel pupila może liczyć także na pokrycie szkód, jakie zwierzę może wyrządzić innym osobom lub w obcym mieniu (np. zniszczenie mebli, ugryzienie). Ochrona ubezpieczeniowa może obejmować także m.in. wypłatę odszkodowania po śmierci psa lub w sytuacji, gdy zwierzę zostanie skradzione lub otrute. Ceny polis zależą głównie od rasy i wieku zwierzęcia. Ubezpieczenie może wykupić prawny właściciel zwierzęcia, wpisany do rodowodu lub książeczki zdrowia.

26 kwietnia 2017 r.

Sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych na nowych, korzystniejszych dla rolników zasadach rozpoczęto w wielką sobotę, 15 kwietnia (tylko jeden ubezpieczyciel uruchomił sprzedaż 10 kwietnia). Tymczasem przymrozki wystąpiły już następnej nocy, powodując straty w uprawach jabłek, czereśni i warzyw.

Ubezpieczyciele zaspali, rolnicy stracą26 kwietnia 2017 r.

Pomimo błyskawicznego przepchnięcia przez parlament nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych rolnicy nie zdążyli zapewnić sobie ochronnego parasola przed wiosennymi przymrozkami. Winą obarczają zarówno rząd, jak i same towarzystwa ubezpieczeniowe.

20 marca 2017 r.

Ubezpieczyciele nie chcą ujawniać, na jakie ewentualnie podwyżki kierowcy powinni się przygotować.

Ubezpieczyciele znowu utopili miliard w odszkodowaniach z OC20 marca 2017 r.

Zła wiadomość dla kierowców: polisy będą drożały. Dobra: tempo podwyżek będzie mniejsze. Niemal 1,1 mld zł straciły w 2016 r. towarzystwa na komunikacyjnych polisach OC. To druga tak wysoka strata z rzędu. I to mimo drastycznych podwyżek cen ubezpieczeń. Według danych multiagencji CUK średnia składka na OC w 2016 r. wzrosła o 56 proc., do nieco ponad 700 zł.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama