Ubezpieczenia

21 lutego 2018 r.

Resort finansów uważa, że „bezpośrednie działania z zakresu ochrony środowiska, w tym związane z ograniczeniem smogu, pozostają poza jego właściwością”.

Pojazdy na gaz z wyższą składką21 lutego 2018 r.

Właściciel auta z instalacją LPG może zapłacić za polisę OC więcej, niż gdyby chciał ubezpieczyć taki sam samochód napędzany benzyną. Wynika tak z odpowiedzi ministra finansów na interpelację poselską Mirosławy Nykiel (PO).

3 lutego 2018 r.

Brak wypłaty większej kwoty zakład ubezpieczeniowy uzasadnia tym, że auto nie zostało naprawione i nie przedstawiono faktur na tę okoliczność

Wypłata z OC sprawcy nie zależy od naprawy uszkodzonego pojazdu3 lutego 2018 r.

Kierowca jednego z moich firmowych aut miał kolizję, ale z nie swojej winy. Policja uznała, że może być świadkiem. Ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie w wysokości ok. 8 tys. zł z OC sprawcy. Problem w tym, że rzeczoznawca wycenił szkodę na 13 tys. zł, a sprzedałem auto bez naprawy, bo w firmie liczy się czas i nie mogłem na nią czekać 1–2 miesiące. Czy jest szansa na odzyskanie różnicy, czyli 5 tys. zł? Ubezpieczyciel uważa, że nie ma podstaw do jej wypłaty, bo nie naprawiłem auta i nie przedstawiłem potwierdzających to faktur.

Galerie