Lokaty i inwestycje

29 lipca 2016 r.

Z raportu dowiadujemy się, że osoby do 49. roku życia jeżeli już oszczędzają, to te oszczędności chcą przeznaczyć na zakup domu lub mieszkania bądź budowę domu

Zakup mieszkania najlepszą alternatywą dla depozytów?29 lipca 2016 r.

Ta teza staje się coraz bardziej powszechna. Zamiast deponować oszczędności na nisko oprocentowanych lokatach, Polacy wolą bowiem kupować nieruchomości. I to nie na kredyt. Aż 65% nowych mieszkań jest dziś kupowanych za gotówkę. To dobra wiadomość dla deweloperów, którzy w I kwartale br. osiągnęli najwyższą jak dotąd kwartalną sprzedaż nieruchomości (3,6 mld PLN).

19 lipca 2016 r.

18,9 mld zł - o tyle wzrosły depozyty firm.

PKO BP przycina odsetki na lokatach19 lipca 2016 r.

Największy gracz rynkowy daje sygnał do nowej fali obniżek oprocentowania lokat. PKO BP, największy bank w Polsce i lider rynku detalicznego, obniżył oprocentowanie części depozytów. W dół poszły przede wszystkim stawki popularnych wśród klientów lokat półrocznych: oprocentowanie lokaty „3+3” na nowe środki spadło z 1,3 do 1,2 proc., w przypadku lokaty odnawialnej nastąpił spadek z 1,2–1,5 proc. (w zależności od kwoty lokaty) do 1,1–1,3 proc., a lokaty internetowej – z 1,4–1,6 proc. do 1,2–1,45 proc.

25 czerwca 2016 r.

Utracone środki można odzyskać.

Zobacz, jak odzyskać pieniądze z polisolokat25 czerwca 2016 r.

Jeszcze do niedawna jednym z popularniejszych sposobów lokowania oszczędności były tzw. polisolokaty. Instrumenty te, oprócz ubezpieczenia, na ogół gwarantowały też wyższe niż lokaty bankowe oprocentowanie. Problem zaczynał się w momencie, gdy z jakichś powodów musieliśmy wycofać swój kapitał. Przeważnie wiązało się to ze stratą większości wpłaconych środków. Jak się okazuje, pieniądze te można dziś jednak odzyskać.

7 lutego 2016 r.

5 zasad osobistego oszczędania

5 zasad osobistego oszczędzania7 lutego 2016 r.

Domowe oszczędności to najtańszy sposób na finansowanie małych i dużych planów. Niezależnie od przeznaczenia odkładanych pieniędzy jest kilka sprawdzonych zasad, które pomagają w konsekwentnym osiąganiu zamierzonych celów.

17 stycznia 2016 r.

By ułatwić wybór odpowiedniej lokaty, eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się depozytom na 5 000 zł, które można założyć na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy, oferowanym przez banki komercyjne.

Ranking lokat terminowych: Gdzie ulokować swoje pieniądze w 2016 roku?17 stycznia 2016 r.

Początek roku to dobry czas na postanowienia noworoczne. Są też tacy, którzy zamiast nich przygotowują bilans otwarcia, czyli plan swojego domowego budżetu. Jeśli wynika z niego, że w domowym budżecie są wolne środki, to lepiej zamiast trzymać je na koncie, powierzyć bankowi, po to by to on je dla nas pomnożył. Co prawda, lokaty nie są teraz wysoko oprocentowane , ale lepiej zyskać 3% rocznie niż nic.

3 listopada 2015 r.

Pozew wniósł klient towarzystwa ubezpieczeniowego. Domagał się zwrotu opłaty likwidacyjnej. Została ona pobrana przez ubezpieczyciela w momencie rozwiązania umowy przez klienta, a podstawę do jej naliczenia stanowiły postanowienia ogólnych warunków ubezpieczenia.

Polisolokaty: Opłata likwidacyjna jest klauzulą abuzywną3 listopada 2015 r.

Pobierając opłatę likwidacyjną przy rezygnacji z polisolokaty, towarzystwo ubezpieczeniowe przerzuca na klienta ogólne koszty prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dlatego zapis umowny na to pozwalający należy uznać za niedozwolone postanowienie. Do takich wniosków doszedł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama