Kredyty

30 sierpnia 2017 r.

ZBP: Wartość kredytów hipotecznych może przekroczyć 40 mld zł w 2017 r. 30 sierpnia 2017 r.

- Wartość nowych kredytów hipotecznych, udzielonych przez banki w II kw. br. wzrosła o 6,14% w skali kwartału do 11,69 mld zł, zaś liczba zawartych umów kredytowych zmniejszyła się o 0,82% w porównaniu z I kw. 2017 roku. Dobre wyniki I półrocza, a szczególnie pierwszego kwartały pozwalają prognozować, że w całym 2017 roku łączna wartość kredytów przekroczy 40 mld zł, poinformował szef centrum AMRON-SARFIN Jacek Furga. 

11 sierpnia 2017 r.

Prezydent Andrzej Duda skierował na początku sierpnia br. do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

Fitch: Ustawa dot. kredytów walutowych bez większego wpływu na ratingi banków11 sierpnia 2017 r.

Straty polskich banków, które mogą być skutkiem wdrożenia najnowszej propozycji dotyczącej przewalutowania kredytów hipotecznych zaciągniętych w walutach obcych nie powinny mieć znaczącego wpływu na ratingi tych instytucji, ponieważ proces ten będzie rozłożony w czasie, uważa Fitch Ratings. Plany te są zgodne z obecnymi ratingami polskich banków.

7 sierpnia 2017 r.

Moody's ocenia, że projekt prezydencki nie będzie miał wpływu na rozwój banków oraz na ich zdolność do prowadzenia akcji kredytowej

Moody's: Prezydencki projekt wsparcia kredytobiorców negatywny dla ryzyka kredytowego banków 7 sierpnia 2017 r.

Prezydencki projekt wsparcia kredytobiorców jest negatywny dla ryzyka kredytowego polskich banków ponieważ może obniżyć ich zyskowność - oceniła w raporcie z 7 sierpnia agencja ratingowa Moody's. Jednocześnie wskazano, że projekt prezydencki nie powinien mieć wpływu na rozwój banków oraz na ich zdolność do prowadzenia akcji kredytowej.

Galerie

Reklama