Kredyty

14 lutego 2017 r.

Frank szwajcarski

Czasem krok w tył, to dobra decyzja14 lutego 2017 r.

Kredyty hipoteczne denominowane w obcych walutach nie zostaną ustawowo – i z korzyścią dla dłużników – przeliczone na kredyty złotowe – tak można podsumować to, co powiedział na temat pomocy dla frankowiczów Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

7 lutego 2017 r.

Rodziny, które ledwie wiązały koniec z końcem, odkładają pieniądze

500 plus pomaga spłacić stare długi7 lutego 2017 r.

Maleje pula zaległości małej i średniej wartości. To może być kolejny efekt nowego świadczenia – oceniają biura informacji gospodarczej. Według danych Krajowego Rejestru Długów wartość długów w przedziale od 1000 do 2000 zł i między 2000 a 3500 zł spadła w ubiegłym roku o 2 proc. i 1,7 proc.

3 lutego 2017 r.

frank szwajcarski

Frankowicze walczą z bankami w sądach. Czy mają szanse na wygranie spraw?3 lutego 2017 r.

Kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim wzięło w Polsce kilkaset tysięcy osób. Po gwałtownym wzroście jego kursu, wiele osób znalazło się w pułapce kredytowej. Często koszt kredytu znacznie przewyższa wartość domu lub mieszkania. Tzw. frankowicze postanowili bronić się w sądach. - Wzrosła świadomość ile zapisów w umowach jest bardzo wątpliwych prawnie - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Jacek Czabański, adwokat. Jak potoczyła się sprawa sądowa Moniki Stasiak, która nadal procesuje się z bankiem? W studiu programu radca prawny Barbara Garlacz i adwokat dr. Jacek Czabański wyjaśnili m.in., ile kosztuje obsługa prawna takiego procesu. - Banki nie ułatwiają procedowania - zaznaczył Czabański.

18 stycznia 2017 r.

Zdaniem urzędu zapisy te są abuzywne, ponieważ stawiają konsumenta w gorszej pozycji względem banku.

UOKiK po stronie kredytobiorcy walczącego z mBankiem18 stycznia 2017 r.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił istotny pogląd w sprawie klienta mBanku kwestionującego przed Sądem Okręgowym w Warszawie zapisy umowy o kredyt we franku szwajcarskim (sygn. akt XXVII Ca 3477/16). Konsument domagał się zwrotu nadpłaty w spłacie rat kredytu powstałej – jego zdaniem – w wyniku zastosowania w umowie klauzul abuzywnych.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama