statystyki

Rzecznik ubezpieczonych: Wysokie opłaty likwidacyjne to niedozwolone postanowienia

autor: Joanna Kowalska20.08.2014, 07:59; Aktualizacja: 20.08.2014, 08:43
Kolejne zapisy uznane za klauzule abuzywne.

Kolejne zapisy uznane za klauzule abuzywne.źródło: ShutterStock

48 kolejnych niedozwolonych postanowień umownych opisał i wyjaśnił rzecznik ubezpieczonych w najnowszej publikacji. To aneks do wydanego w 2012 r. raportu poświęconego klauzulom abuzywnym w działalności ubezpieczeniowej, zawierającego opis 80 niedozwolonych zapisów.

reklama


reklama


– Nasze opracowania powstały przede wszystkim po to, by pokazać ubezpieczycielom, jak i dlaczego Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów negatywnie ocenia poszczególne postanowienia umowne – wyjaśnia Aleksander Daszewski, radca prawny z biura rzecznika ubezpieczonych.

– Mamy nadzieję, że dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli zweryfikować swoje wzorce pod tym kątem i wyeliminować z nich postanowienia tożsame co do treści i celu z tymi, które przez sąd uznane zostały za niedozwolone. Podobnie mogą na tym skorzystać konsumenci, dowiadując się, które postanowienia ich umów są abuzywne – podkreśla ekspert.

Wszystkie opisane klauzule znajdują się w rejestrze prowadzonym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wydany aneks w przeważającej części zawiera zapisy, które w ostatnich latach były przedmiotem masowych sporów konsumentów z ubezpieczycielami.


Pozostało jeszcze 67% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 zł
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

Komentarze FB:

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

reklama