Pomoc frankowiczom w wersji low-cost

autor: Łukasz Wilkowicz04.10.2017, 07:56; Aktualizacja: 04.10.2017, 11:31
Ustawa spreadowa, która zakładała zwrot zbyt dużych różnic kursowych pobieranych od klientów przy wypłacie kredytów i ich spłacie, oznaczałaby dla banków wydatek rzędu przynajmniej 8–9 mld zł

Ustawa spreadowa, która zakładała zwrot zbyt dużych różnic kursowych pobieranych od klientów przy wypłacie kredytów i ich spłacie, oznaczałaby dla banków wydatek rzędu przynajmniej 8–9 mld złźródło: ShutterStock

W życie wejdą przepisy dające najmniej korzyści kredytobiorcom. Ustawa spreadowa i pomysł na przewalutowanie zostały zarzucone.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • ABZ(2017-10-04 09:37) Zgłoś naruszenie 181

    Pis będzie więc pomagał bankom. Błędne jest samo założenie, że problem ten należy rozwiązać selektywnie, tylko tym, którzy są w „trudnej sytuacji”. Takie postawienie sprawy zawsze oznacza, że oddalamy się od rozwiązania problemu jako takiego, tylko staramy się pomóc kredytodawcom, którzy mogą mieć kłopoty z wyegzekwowaniem swoich, w końcu wątpliwych, wierzytelności i, co bardzo ważne, pomagając kredytobiorcom w spłaceniu trudno ściągalnych czy nieściągalnych wierzytelności bankowych. Błędne założenie powoduje, że problem staje się wręcz nierozwiązywalny. Może o to chodzi?

    Odpowiedz
  • kaka(2017-10-04 11:17) Zgłoś naruszenie 161

    zarzucenie ustawy spreadowej to czyste k....stwo.

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2017-10-04 09:36) Zgłoś naruszenie 162

    500+ nie na każde ,tylko na drugie dziecko, 8000 wolna kwota od podatku,dla ludzi mających dochody na poziomie połowy najniższej krajowej, a teraz ta wirtualna pomoc frankowiczom. SZOK,jak daliśmy się zrobić w bambuko.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • stratny(2017-10-04 11:36) Zgłoś naruszenie 151

    PIS straci miliony głosów frankowiczów i ich rodzin, osób z wynagrodzeniem 3000-3500 zł ( ulga podatkowa).

    Odpowiedz
  • Iwona(2017-10-04 14:26) Zgłoś naruszenie 150

    Bardzo poważna wpadka prezydenta. Szkoda. Spready to nienależny zarobek banków

    Odpowiedz
  • Realista(2017-10-04 09:59) Zgłoś naruszenie 145

    ok., pożyjemy, zobaczymy, jak pis skorzysta na tym kolejnym oszustwie wyborczym

    Odpowiedz
  • maxxxx(2017-10-04 09:14) Zgłoś naruszenie 139

    znowu nas oszukuja..katole piuer..lone

    Odpowiedz
  • kredytobiorca złotówkowy(2017-10-04 09:45) Zgłoś naruszenie 627

    A pamiętacie frankowicze jak to śmialiście się ze złotówkowych i nazywaliście nas nieudacznikami. Teraz płacicie za tę chytrą "zaradność" i mi wcale was nie żal. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • CHF(2017-10-13 15:32) Zgłoś naruszenie 30

    Jedno wielkie oszustwo oraz przyzwolenie na dalsze dojenie polaków przez zachodni kapitał. Dobra zmiana tylko dla rządzących. Do zobaczenia na kolejnych wyborach.

    Odpowiedz
  • Tttttt(2017-10-04 15:02) Zgłoś naruszenie 218

    Bzdurą jest jak czytam, że ktoś koniecznie chciał wziąć kredyt w PLN lecz nie było wymaganej zdolności kredytowej, a w CHF już zdolność występowała. Pokładam się aktualnie ze śmiechu. Czy nie jest prościej przyznać, że przy ówczesnym kursie PLN-CHF było po prostu korzystniej przynajmniej o ładnych kilka setek na każdej racie wziąć kredyt we frankach mając z tyłu głowy świadomość, iż nie jest to polska waluta i wiele nieprzewidywalnych sytuacji może mieć miejsce???? Hipokryzja czy kolejny lament biednego obywatela uciemiężonego i oszukanego przez system, bzdura!!!! Biorąc kredyty po 400 500 tysięcy lub więcej w obcej walucie to oczywista oczywistość, że jest to świadome samobójstwo z premedytacją. Mi też wmawiano, że brak mi zdolności złotówkowej lecz ja nie zaryzykowałem ( właśnie, ponieważ mam rodzinę), przemęczyłem parę lat i mieszkanie kupiłem w kredycie PLN, który de facto do dziś spłacam i zastanawiam się czy pokrzyczeć aby nasz rząd solidarnie pomógł mi również w spłacie powyższego. Zawsze było, jest i będzie, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i kropka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • marek(2017-10-15 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Duda obiecał !!!!! kpi sobie z nas !!!!! i emerytów też !!!!! nasze głosy maja z głowy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz