statystyki

Nowa tendencja w sektorze bankowym: Stary klient to dobry klient

autor: Łukasz Wilkowicz21.09.2017, 07:56; Aktualizacja: 21.09.2017, 09:50
W skali całego systemu bankowego liczba kont obcokrajowców jest niewielka

W skali całego systemu bankowego liczba kont obcokrajowców jest niewielkaźródło: ShutterStock

Jest nowa tendencja w sektorze finansowym. Bankowcy zaczynają doceniać to, co mają, bo rynek jest nasycony i o nowe konta coraz trudniej.

Liczba rachunków osobistych w bankach zwiększyła się w końcu marca (to najnowsze, właśnie opublikowane dane) do 41,9 mln – podaje Narodowy Bank Polski. Biorąc pod uwagę, że liczba dorosłych Polaków nieznacznie przekracza 30 mln, a jedna piąta z nas jest wciąż nieubankowiona, średnio co drugi klient banku ma już co najmniej dwa konta. Może to oznaczać, że pęd do otwierania nowych osłabnie. Chodzi nie tylko o klientów, którym będzie mniej zależało na posiadaniu kolejnego rachunku. Także o banki.

Liczba rachunków osobistych w bankach

Liczba rachunków osobistych w bankach

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sygnałem, że podejście ulega zmianie, może być nowa deklaracja Banku Zachodniego WBK. – Nie chcemy bić się na procenty, ale przede wszystkim zadbać o naszych dotychczasowych klientów – mówił na ubiegłotygodniowym spotkaniu z dziennikarzami Artur Sikora, szef marketingu BZ WBK. Dotychczas instytucje finansowe nastawione były przede wszystkim na przyciąganie nowych klientów, a oferta dla nich była zazwyczaj bardziej korzystna niż dla osób, które korzystały już z usług. – Zauważyliśmy, że wyczerpał się pewien model sprzedaży, model produktu – dodał Marcin Pawłowski, dyrektor odpowiedzialny za bankowość detaliczną w BZ WBK.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane