Energetyka tradycyjna

13 lipca 2017 r.

Nie wiadomo, ile węgla do Elektrowni Opole miałoby docelowo trafiać Odrą.

Węgiel popłynie rzeką. Trzy razy drożej niż koleją13 lipca 2017 r.

27 zł może kosztować transport tony węgla kamiennego Odrą – z Górnego Śląska do Opola. To trzy razy więcej niż koleją. Jesienią tego roku pierwsze transporty węgla ze śląskich kopalń do Elektrowni Opole (należącej do Polskiej Grupy Energetycznej – PGE) mogą zostać wysłane transportem rzecznym.

4 lipca 2017 r.

Budynki wciąż zużywają za dużo energii, choć unijne kraje zobowiązały się do poprawy efektywności energetycznej w perspektywie 2030 r. o 15 proc.

Ekoinwestycje są kosztowne, ale dają gigantyczne korzyści4 lipca 2017 r.

Mieszkańcy Unii w 2030 r. mogą zaoszczędzić ponad 67 mld euro na rachunkach za prąd. Efektywność energetyczną budynków w ciągu 13 lat można poprawić o ok. 30 proc., jeśli kraje Unii Europejskiej zainwestują w zmniejszenie zużycia energii 322,4 mld euro – wynika z raportu firmy doradztwa energetycznego Ecofys. Dzięki temu z roku na rok będą rosły korzyści – zarówno finansowe, jak i dla środowiska naturalnego.

28 czerwca 2017 r.

Po stronie inwestycji jest większość dużych krajów UE

Unijna rozgrywka o Nord Stream 228 czerwca 2017 r.

Szefowie resortów energii państw UE zgodzili się, aby Komisja Europejska rozpoczęła rozmowy ze stroną rosyjską w sprawie drugiej nitki gazociągu pod Bałtykiem. Choć KE nie kryje swojej niechęci do projektu, jego utrącenie wydaje się mało realne.

28 czerwca 2017 r.

Nieczynny zakład w Bytomiu może przejść w prywatne ręce. Inwestor Carbo Veneco złożył pierwsze dokumenty w resorcie środowiska – wynika z informacji DGP.

Drugie życie kopalni Centrum28 czerwca 2017 r.

Spółka Carbo Veneco z Bytomia rozważa wznowienie wydobycia z zamkniętej dwa lata temu kopalni – wynika z informacji DGP. To, co nie opłacało się państwowej firmie, może kalkulować się prywatnej

Prawo na co dzień

Reklama