Energetyka tradycyjna

13 lipca 2018 r.

Rynek mocy zakłada przecież przede wszystkim wsparcie bloków węglowych

Energia z węgla: Polska w unijnym potrzasku. Gra o wysoką stawkę dopiero się zaczyna13 lipca 2018 r.

Nasza strategia związana z rynkiem mocy jest zagrożona. Wszystko przez unijne rozporządzenie, nad którym pracuje właśnie Bruksela. Projektowane przepisy są restrykcyjne – oczywiście w myśl idei dekarbonizacji Wspólnoty. Wygląda więc na to, że mamy nie tylko energetyczny, ale też polityczny problem, i ostra walka o węgiel znowu przed nami.

3 lipca 2018 r.

Jak mówił minister energii Krzysztof Tchórzewski, deklarujący zainteresowanie kopalnią brytyjski inwestor to spółka z kapitałem założycielskim zaledwie stu funtów, której wsparcie kwotą 90 mln dol. deklaruje – jednak jak dotąd bez potwierdzających to dokumentów – brytyjski fundusz Greenstone Capital

Brytyjska spółka z kapitałem założycielskim w wysokości 100 funtów interesuje się reaktywacją polskiej kopalni3 lipca 2018 r.

Złoże węgla, którym interesuje się brytyjska spółka Tamar Resources w kontekście potencjalnego zakupu likwidowanej kopalni Krupiński, jest w dyspozycji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która prowadzi tam badania, a w przyszłości może rozpocząć eksploatację węgla – podał minister energii Krzysztof Tchórzewski.