Energetyka tradycyjna

14 września 2018 r.

Ukraina konsumuje 2,5 razy tyle gazu co Polska, choć Ukraińców jest ledwie 7 mln więcej niż nas.

Kijów w energetycznych szponach Moskwy14 września 2018 r.

Bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy przypomina kwadraturę koła. Kraj bije rekordy energochłonności. Nawet gdy zużycie błękitnego paliwa spadnie, szanse na dywersyfikację źródeł energii i prawdziwe uniezależnienie się od Rosji będą marne.

12 września 2018 r.

Rządowy program zakłada możliwość dofinansowania docieplenia budynków wraz z wymianą źródeł ogrzewania, które waha się od 40 do 90 proc. kosztów inwestycji (maksymalnie do 53 tys. zł).

Ubóstwo energetyczne: Wciąż nie stać nas na ciepło12 września 2018 r.

Ubóstwo energetycznie, czyli sytuacja, w której gospodarstwa energetycznego nie stać na wydatki związane z energią elektryczną i cieplną, spada powoli. Pięć lat temu dotyczyło 13,9 proc. Polaków. W 2016 r. – 12,2 proc. Wciąż dotyczy ponad 4,5 mln ludzi. A już teraz wydają na energię i ciepło 12 proc. budżetu, (średnia w UE 6 proc.).

4 września 2018 r.

Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG

Gaz z Północy na pewno popłynie do Polski [WYWIAD]4 września 2018 r.

PGNiG Upstream Norway jako pierwsza spółka z naszego kraju otrzymała właśnie zgodę na wykonanie odwiertu na Morzu Norweskim w roli operatora. Tym samym firma weszła do relatywnie wąskiego grona podmiotów o kompetencjach z zakresu tzw. offshore drilling na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.