Energetyka tradycyjna

28 maja 2017 r.

Przypomnijmy, że przedsiębiorca może stosować postanowienia wzorca umownego określające zasady odpowiedzialności finansowej konsumenta w przypadku wcześniejszego wypowiedzenia umowy, jednak zasady tej odpowiedzialności muszą pozostawać w związku z kosztami i ryzykiem przedsiębiorcy.

Konsument na rynku gazu nadal jest narażony na nieuczciwe praktyki28 maja 2017 r.

Federacja Konsumentów w badaniu dot. charakterystyki konsumenta na rynku gazu nadal zauważa, że w każdej przebadanej umowie można doszukać się nieprawidłowości. Jednak wieloletnia obserwacja rynku wskazuje, że część przedsiębiorców stara się polepszyć standard kontaktu z klientem. Mimo wszystko potrzebne są zmiany przepisów oraz wyeliminowanie nieuczciwej konkurencji.

22 maja 2017 r.

Po uzgodnieniach międzyresortowych sporym zmianom uległ też sam projekt ustawy o rynku mocy, czyli mechanizmu, w ramach którego elektrownie otrzymują wynagrodzenie nie tylko za dostarczoną energię, lecz także za gotowość do jej zapewnienia w razie zapotrzebowania w sytuacjach kryzysowych

Rynek mocy będzie otwarty na zagranicę22 maja 2017 r.

2,2 mld zł – takie koszty w pierwszym roku funkcjonowania polskiego rynku mocy poniesie sektor małych i średnich przedsiębiorstw. W ciągu dekady obciążenia te sięgną blisko 15 mld zł. Tak wynika ze zrewidowanych wyliczeń przedstawionych właśnie przez Ministerstwo Energii (wcześniej szacowano, że firmy niebędące odbiorcami przemysłowymi zapłacą w sumie 10,7 mld zł).

26 kwietnia 2017 r.

Czy będziemy uczestnikiem wielkiej gazowej Ukraina to odbiorca z ogromnym potencjałem. PGNiG zaczęło sprzedawać tam gaz w ubiegłym roku. Od sierpnia do grudnia udało się wyeksportować ponad 370 mln m sześc. surowca, a spółka liczy na podwojenie wolumenu, w czym może pomóc właśnie podpisany kontrakt.

PGNiG będzie sprzedawało rosyjski gaz Ukrainie26 kwietnia 2017 r.

Polska spółka wygrała przetarg na dostarczanie gazu dla spółki Ukrtransgaz. To kolejny kontrakt z naszymi wschodnimi sąsiadami. W tym i w przyszłym roku ukraiński operator kupi 218 mln m sześc. surowca. Wartości transakcji nie ujawniono. Polska spółka startowała w zmaganiach o tę umowę razem z ERU Trading, spółką należącą do ERU Corporation, koncernu, który jest jednym z głównych graczy na ukraińskim rynku energetycznym.

Prawo na co dzień

Reklama