statystyki

Producenci prądu i ich elektryzujące wyniki finansowe. Nie wszyscy zwiększyli przychody

autor: Karolina Baca-Pogorzelska09.11.2017, 07:53; Aktualizacja: 09.11.2017, 09:48
Prąd

Poznańska Enea prognozuje, że po trzech kwartałach jej przychody wyniosą prawie 8,4 mld zł, a wynik netto – 838 mln złźródło: ShutterStock

Nie wszyscy z wielkiej czwórki zwiększyli przychody. Za to zarobki netto wszystkich spółek z tego sektora są po dziewięciu miesiącach znacznie większe niż rok wcześniej.

Dobre wyniki energetyka zawdzięcza większemu zapotrzebowaniu na prąd. – Odnotowaliśmy 6-proc. wzrost wytwarzania energii elektrycznej, głównie dzięki większej produkcji z węgla brunatnego – powiedział wczoraj Henryk Baranowski, prezes PGE, która po dziewięciu miesiącach odnotowała ok. 3 mld zł zysku netto.

PGE ujawniła, że w poniedziałek przejmie za 4,5 mld zł polskie aktywa EDF (m.in. elektrownię w Rybniku i kilka elektrociepłowni). Na połowę grudnia planowane jest ogłoszenie strategii dla ciepłownictwa. Połączone moce dadzą PGE największy, bo 15-proc. udział w krajowym rynku ciepła. Budowa dwóch bloków na węgiel kamienny (każdy po 900 MW) w Elektrowni Opole jest zaawansowana w 86 proc., a bloku 450 MW na węgiel brunatny w Turowie w 40 proc. Generalny wykonawca prac w Opolu zapewnił – zdaniem prezesa – że opóźnienie w harmonogramie (cztery i pięć miesięcy) ma być ostateczne.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie