« Powrót do artykułu

Jeden podatek PO oznacza niższe emerytury. Seniorzy rozliczaliby się nadal na starych zasadach

Gdyby pomysł jednolitego podatku forsowany przez PO wszedł w życie, oznaczałoby to pogorszenie sytuacji seniorów. Dlatego rozliczaliby się oni dalej na starych zasadach – zapewnia Ministerstwo Finansów.

emeryci, komputer, dokumenty,

żródło: ShutterStock

Teoretycznie istnieją trzy możliwości, by ten problem rozwiązać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (34)

 • ewa(2015-09-29 13:07) Zgłoś naruszenie 10

  Niech to PO z PSL w końcu zakończą tę niechlubne kadencje , juz wystarczająco narobili złego np. podniesie wieku emerytalnego, brak podwyżek w budżetowcze, niekorzystny kodeks pracy dla pracowników, a zarazem podnoszenie płac dla kadry kierowniczej kosztem pracowników !!! zmiany umów o prace tak by koszty przejazdu, dojazdu zarówno prywatnie ja k i służbowe ponosili pracownicy !!! Ponadto chamstwo. arogancja itd

  Odpowiedz
 • Kolejny złoty pomysł PO - jak ograbić obywatela ..(2015-09-30 21:10) Zgłoś naruszenie 10

  Mam nadzieję, że PO przerżnie wybory i ich kolejny "złoty pomysł" upadnie ... przez osiem lat ich rządów było tylko gorzej, dla emerytów nie uczynili nic dobrego - tylko w sposób paskudny, łamiąc Konstytucję zabrali należną waloryzację procentową w 2012 zaniżając świadczenia na stałe (...)

  Odpowiedz
 • Marysia(2015-09-29 13:19) Zgłoś naruszenie 00

  Niech mi ktoś poda choć jeden przykład by coś, co wymyślili miłościwie nam panujący dyletanci z korporacji polityczno- urzędniczych; co by nie było bublem.Jedyne ich zmartwienie to napełnienie swojego koryta i utrzymanie przywilejów.

  Odpowiedz
 • Piotr(2015-10-13 15:14) Zgłoś naruszenie 00

  Tak czy owak złodziejstwo emeryci płacą podatek od wypracowanych na emeryturę i opodatkowanych juz pieniędzy

  Odpowiedz
 • niuniek(2015-10-05 13:08) Zgłoś naruszenie 00

  Każdy ruch Platfusów w sprawie emerytur i podatków był ( jak dowodzą tego wszystkie przykłądy ) zawsze niekorzystny dla zwykłych szarych obywateli . Tak tez jest i tym razem . Platfusy to patologiczni kłamcy , oszuści , nikczemni i obłudni ludzie. To szemrane towarzystwo powinniśmy jak najszybciej pogonić od władzy - tylko w ten jeden sposób możemy ograniczyć ilość krzywd , które wyrządzają Polsce i Polakom .

  Odpowiedz
 • Emeryt(2015-09-30 21:56) Zgłoś naruszenie 00

  A co z emerytami i rencistami dorabiającymi do głodowych emerytur?

  Odpowiedz
 • Filippo Zappata(2015-09-29 19:47) Zgłoś naruszenie 00

  i jak zwykle w dupę ma dostać emeryt, bo jego najłatwiej jest okraść. szybciej opuści wtedy ten świat i dla rządzących będzie kolejny zysk, nie będzie trzeba w ogóle płacić emerytury

  Odpowiedz
 • EU(2015-09-29 17:49) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Osiecki ,bądź Pan precyzyjny i podaj Pan definicję "seniora" ,czy to emeryt czy np. Pan Żelichowski i Zych z PSL.

  Odpowiedz
 • Cwaniacki chwyt(2015-09-29 16:35) Zgłoś naruszenie 00

  Cwaniacki chwyt podatkowy ładnie tylko brzmi i cofniemy się do PRL-u, po co masz wiedzieć ile zarabiasz brutto dostaniesz 1/4 i zapłacisz podatek 10% , a popaprańce na obiadki latać będą do Monako Paryża i Londynu.

  Odpowiedz
 • Nono(2015-09-29 16:00) Zgłoś naruszenie 00

  Co by tu jeszcze zakombinować by ich wykończyć , a nam żyło się lepiej ? Ale numer z obrazem wydał się cholewa.

  Odpowiedz
 • qwerty do ja(2015-09-29 15:28) Zgłoś naruszenie 00

  Nie powielaj BREDNI, że emerytura jest już wczesniej opodatkowana. Składkę emerytalną pobiera sie z kwoty wynagrodzenia PRZED jego opodatkowaniem. Skąd taka duża ilość osób twierdzi, że emerytura jest 2 razy opodatkowana ? Gdzie to usłyszeli ?

  Odpowiedz
 • ad(2015-09-29 15:04) Zgłoś naruszenie 00

  No i ma rację jjw - PO uparła się żeby przegrać wybory. Uległa Unii wbrew woli większości Polaków w kwestii tzw. uchodźców. Wyskoczyła z pomysłem nowego, niezrozumiałego sposobu liczenia podatków. Od początku ogłoszenia tego" rewolucyjnego" pomysłu było wiadomo, że na pewno nie po to został wymyślony aby był z korzyścią dla ludzi.
  Od początku też było wiadomo, że poszkodowani najbardziej zostaną emeryci. Choćby nie wiem co, nie zagłosuje na PO. Nie chcę zmniejszenia emerytury, nie chcę dyktatu UE i nie chcę histerycznego i chimerycznego premiera.

  Odpowiedz
 • Dziadek z Wermachtu.(2015-10-01 12:32) Zgłoś naruszenie 00

  Einen fuhrer aus Kaszub in Bruksel...Eine Kopacz Premierin...ine Mite PO.
  Sie machen uns w balona.

  Odpowiedz
 • Sciagnelismy...(2015-09-29 14:50) Zgłoś naruszenie 00

  Sciagnelismy wiek emerytalny z Niemiec /67 r,z./, ale bez mozliwosci przejscia na wczesniejsza emerytura conaimniej 5 lat wczesniej tak jak w Niemczech.

  Teraz sciagamy rozwiazanie francuskie systemu podatkowego bez kwoty wolnej od podatku, dla wszystkich , czy tylko dla emerytow?
  We Francji kwota wolna od podatku wynosi okolo 10 tys. euro rocznie.

  Dziwne rozwiazania systemowe proponuje sie dla Polski.

  Odpowiedz
 • Instytut Segregacji Rasowej PO , im. J Goebbelsa(2015-09-29 14:30) Zgłoś naruszenie 00

  Co by tu jeszcze spieprzyć?
  Za wyjątkiem uprzywilejowanych wczesnych emerytów TUSKOeBUZKA górników i mundurowych.
  Na których reszta hołoty robić ma średnio aż o 24 lata dłużej!!!
  Mogą też wcześniej uderzyć w kalendarz.

  Odpowiedz
 • Instytut Segregacji Rasowej PO , im. J Goebbelsa(2015-09-29 14:30) Zgłoś naruszenie 00

  Co by tu jeszcze spieprzyć?
  Za wyjątkiem uprzywilejowanych wczesnych emerytów TUSKOeBUZKA górników i mundurowych.
  Na których reszta hołoty robić ma średnio aż o 24 lata dłużej!!!
  Mogą tez wcześniej uderzyć w kalendarz.

  Odpowiedz
 • kaja(2015-09-30 07:42) Zgłoś naruszenie 00

  Przez takie durne pomysły PO straciło swoich wyborców Frekwencja będzie niska przez PO bo dużo ludzi, którzy mieli zagłosować na PO wcale nie pójdzie na wybory.

  Odpowiedz
 • km(2015-09-29 08:13) Zgłoś naruszenie 00

  Znowu poronione wymysły Mam jedno pytanie W przyszłym roku idę na emeryturę Jaki system będzie mnie dotyczył? Znowu dostanę w d...? Bo mam to "szczęście" że zaczynam niedograny system i obrywam. Dzięki wam PELOWCY

  Odpowiedz
 • lena(2015-09-29 09:53) Zgłoś naruszenie 00

  emerytów zwolnić z płacenia podatku tak chłopów którzy go nie płacą

  Odpowiedz
 • Igor(2015-09-29 08:32) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli mamy system kapitałowy, czyli emeryturę finansujemy z tego co odłożyliśmy, to co państwo ma do tego kiedy pójdziemy na emeryturę ? Możemy pójść i w wieku 40 lat jeżeli zgromadziliśmy wystarczający kapitał żeby utrzymać się z niego do końca życia. Warunek powinien być tylko jeden - spełniamy wymóg emerytury minimalnej do której państwo nie dokłada. Jeżeli tego warunku nie spełniamy to dopiero wtedy powinno zadziałać kryterium wiekowe po którym i tak otrzymamy emeryturę minimalną finansowaną z budżetu. Koniec, kropka. O co więc chodzi z wygibasami nad systemem emerytalnym ? Ano o to żeby okraść jednych i dać innym, uprzywilejowanym, którzy składek nie płacą lub płacą je symbolicznie - mundurowym, rolnikom, górnikom. Co się dzieje z kapitałem ludzi którzy nie dożywają ? Nie jest przecież dziedziczony a powinien bo to nasze pieniądze. W interesie utrzymania dotychczasowego systemu jest żeby nikt nie dożywał a zgromadzony kapitał przywłaszczał budżet i rozdawał po uważaniu. Ot i cała tajemnica podwyższania wieku emerytalnego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!