« Powrót do artykułu

Od marca emeryci i renciści dostaną więcej pieniędzy

Dziesięć milionów Polaków otrzyma wyższe emerytury i renty, niż przewidywał rząd. Z wyliczeń „DGP” wynika, że wzrosną one o 3,3 proc., a nie o 2,7 proc, jak zakładano. Budżet musi znaleźć dodatkowo miliard złotych.

 • Wzrost średniej płacy i kwoty bazowej
statystyki

Komentarze (43)

 • emerytka(2011-01-19 12:19) Zgłoś naruszenie 00

  Jaka waloryzacja, takie głosowanie. PO nie docenia emerytów i się na tym przewiezie podczas wyborów.

  Odpowiedz
 • nina(2011-01-25 07:48) Zgłoś naruszenie 00

  Kochani!
  Było tak i będzie Ci co dobrze zarabiali maja dobra Emeryturę. Wszystkie ustawy sa pod rządzących zatwierdzane.
  Może w końcu ktoś by sie obudził i zmienił zasady -,,ja przepracowałam uczciwie 42 lata i mam 1200,- zł emerytury,choruję i naleki dorabiam pilnując dzieci(powinnam całkowicie odpoczywać,a nie naleki szukać forsy) . Za lata pracy powinna być już jakaś godziwa emerytura(okradano nas wtedy gdyż przy korytach brali kasę a robol zasuwał i całe życie grosze dostawał i dalej dostaje.Cwaniaki przy korytach brali i dalej biorą wspóklczynnikiem po równo.Za lata pracy są grosze,zarobki sie liczą ,wtedy masz dobra emeryturę.Powinien ktoś nad tym sie zastanowić,wszystkie przepisy od lat sa dla tych przy korytach a nie dla ludzi przecietnych -białych murzynów,

  Odpowiedz
 • BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ WSZYSTKIM POs.rańcom!!!(2011-01-19 11:58) Zgłoś naruszenie 00

  Za PiSu była prawdziwa waloryzacja a w roku,w ktorym nie mogla jeszcze wejsc w życie były naprawde wysokie jednorazowe dodatki i to bez latania ze swistkami o dochodzie jak za sld! ZUS automatycznie wysyłał na konto! PiS TO PRAWDZIWY PRZYJACIEL EMERYTÓW, W OGÓLE POLAKÓW I POLSKI!! DOCEŃCIE TO WRESZCIE! NIE WSZYSCY W POLSCE MAJĄ SKLEROZĘ I SĄ AGENTURĄ LUB ZŁODZIEJAMI,BY SIĘ PiSu BAĆ!!! UCZCIWI OBYWATELE SIĘ NIGDY PiSu NIE BALI I NIE BOJĄ,BO TO NAJLEPSZA PARTIA JEST,NAJLEPSI I NAJUCZCIWSI LUDZIE! I NAJMĄDRZEJSI A NIE TAKIE DU.PKI,NIEUDACZNIKI JAK TERAZ Z PEŁO! TO JEST RYŻA MAFIA,ZŁODZIEJE I MORDERCY!!!

  Odpowiedz
 • do "kulturalnej" wypowiedzi post 25(2011-01-19 12:43) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo kulturalnie się wypowiedziałeś jak na prawdziwego pisowskiego katolika przystało.

  Dlaczego piszesz dużymi literami ?

  Odpowiedz
 • Joannes I(2011-01-18 15:31) Zgłoś naruszenie 00

  narzekaliśmy na komunę a te hitlersyny co robią-przydałby się stalin to by trochę porządku zrobił ztympo-pisem

  Odpowiedz
 • pracujący emeryt(2011-01-23 15:41) Zgłoś naruszenie 00

  Brawo BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ WSZYSTKIM !!! 25 - słusznie zauważasz, że za PIS były podwyżki emerytór ale zapominasz, że to skutek ówczesnej inflacji. Ten twój PIS zmniejszył też podatki o cały 1 % dla robotników i emerytów, co odpowiada 12 czy 17 zł. i przy okazji zmniejszył też sobie i innym o najwyższych dochodach o 8 %, co z pewnością pozwoliło im zaoszczędzić skromne kilka czy kilkanaście tysięcy zł. miesięcznie, powodując braki w budżecie. Dzisiaj dla ratowania budżetu zabiera się becikowe, zmniejsza zasiłki pogrzebowe, zawiesza emerytury ale za wyjątkiem praw nabytych u mundurówki i z pominięciem KRUS. Panie SENIOR warto o tym pamiętać i proszę nie przekonywać, "że czarne nie jest czarne a białe nie jest białe"

  Odpowiedz
 • hera(2011-01-24 13:02) Zgłoś naruszenie 00

  mam staz pracy 34 lata obecnie jestem na rencie chorobowej (2 operacje na kregoslup) wysokosc mojej renty to 730 zloty netto ,jest po prostu super,jesli podziele na 30 dni to na dzien mam 24 zlote,niech mi ktos doradzi jak kupic leki ,zywnosc, nie wspominam o oplatach,a ta podwyzka od marca szumnie zapowiadana, to mysle przeslac TUSKOWI,niech ta bida kupi sobie cos,bo mnie ani nie ratuje,a mlodym ludziom doradzam pakowac walizki i wyjezdzac z tego zlodziejskiego kraju..

  Odpowiedz
 • 3,3% czy 2,7%(2011-01-24 13:41) Zgłoś naruszenie 00

  Prasa po 18.01. doniosla, ze senat i parlament zatwierdzily wskaznik waloryzacji proponowany przez rzad w wysokosci 2,7%.
  To w koncu wskaznik waloryzacji , ile bedzie wynosil, 3,3% czy 2,7%?

  Odpowiedz
 • edek(2011-01-24 22:55) Zgłoś naruszenie 00

  do 30
  chłopie tobie brak podstawowych wiadomości
  od kiedy to % waloryzacji ustala parlament
  i tacy mają potem głosują a na kogo na PO bo tak powiedzieli w TVN i gazecie i tak potem mówią że PISu wina że źle się dzieje w Polsce
  o tempo o mores

  Odpowiedz
 • jodyna2000(2011-01-29 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  Na konto tych podwyżek będą podwyżki opłat

  Odpowiedz
 • iga(2011-01-25 08:08) Zgłoś naruszenie 00

  Po co takie zakłamanie!!! -W końcu dać dobra pracę i stanowiska młodym i będzie praca dla młodych.
  Emeryt ma się w piatek zwolnić a w poniedziałek zatrudnić,ktos będzie miał znowu durnąa robotę,i się oczy mydli głupim,jaka tu będzie praca dla młodym. .Kto zatrudnia emeryta i mu na nim zależy będzie dalej zatrudnial (bo to na ogół dobry fachowiec z doświadczeniem)
  Jeśli ma być praca dla młodych (aby za granice nie uciekali)godziwie zarabiali,jakieś ulgi mieszkaniowe to i może dzieci by sie rodzili(a tak jaka przyszłośćich czeka- klepanie biedy.
  Jeśli młodzi nie maja godziwej pracy ,dac prawo dorobić emerytowi ale do najniższego wynagrodzenia(tu by mieli prace ci co mają grosze emerytury),Jeśli by to nie odpowiadało niech zakłada własną działalnośc i sam jeszcze zatrudnia ludzi.Wszyscy z wysokich stołków pozbyli sie pracy (młodzi by mieli miejsca pracy),wtedy okazało by się ilu emerytów z wysokimy dochodamy by chciało tak bardzo pracować.
  II SPOSÓB: Pracować moze osoba o bardzo niskiej emeryturze,ci co maja wysoką emeryturę -tylko mógłby zakładac działalność gospodarczą -ma doswiadczenie -niech się dalej rozwija. -ile by było miejsc pracy wtedy dla młodych i to na dobrych stanowiskach ,,dać szansę młodym"

  Odpowiedz
 • szary polak(2011-01-18 23:43) Zgłoś naruszenie 00

  Z całym szacunkiem, ale news w postaci 10 zlotych więcej miesięcznie to tylko w tak kretyńskim kraju może byc trąbiony jako sukces partii rządzącej. Zawsze myślałem, że tutaj jest moje miejsce, ale im jestem starszy tym bardziej mi wstyd za kolejne rządy i społeczeństwo, któremu wystarczy byle igrzyska.
  I zamiast rozliczać rządzących za np. emerytury, to zaledwie news wyżej mamy aferę na cały świat bo "oskarzamy Rosjan o tragedie smoleńską"

  Odpowiedz
 • .asia(2011-01-25 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  Ważne!!! -aby w końcu za lata pracy była godziwa podstawa naliczania .zarobki swoja drogą,a nie jak do tej pory po znajomości na wysokim stanowisku wystarczy 10 lat i żyje na emeryturze jak paczek w maśle a robol z najniższym wynagrodzeniem przez 50 lat pracy go nie doścignie chociażby o połowę.

  Odpowiedz
 • zibi(2011-01-29 14:22) Zgłoś naruszenie 00

  Wtym roku media trabia o OFE !A o czym bylo przed dwoma latami?PRZYPOMNE! Ocieplenie klimatu,kary za nadmierna emisje gazow cieplarnianych!Straszenie dziesieciokrotnym podwyzszeniem cen pradu itd! A JAKI BYL FINAL? PAMIETAM I PRZYPOMNE! Pojechal minister ochrony srodowiska prof.NOWICKI do Brukseli gdzie przedstawil naklady Polski na spalanie ekologiczne wegla brunatnego w podkoninskich elektrowniach i przyznano Polsce limity na emisje gazow cieplarnianych! Prof.NOWICKI PO ZALATWIENIU SPRAWY PRZESZEDL NA EMERYTURE A RZAD SKRZETNIE SPRZEDAL LIMITY PRAWA DO EMISJI GAZOW CIEPLARNIANYCH DWOM KRAJOM ZA OLBRZYMIA CENE! ZAPYTANIE! Kto podjal pieniadze ,jaka to byla kwota i w jaki sposob sie z nich rozliczyl! Pamietam jak urzedujacy dzis premier zapewnial,ze bedzie wymienial okna i ocieplal budynki wiejskich szkol! NAJWIEKSZA SCIEMA DZISIEJSZYCH CZASOW!

  Odpowiedz
 • rencista(2011-01-26 19:02) Zgłoś naruszenie 00

  Znowu dostanę 10 zł podwyżki renty a rachunki pójdą 50 zł

  Odpowiedz
 • obserwator(2011-01-27 13:43) Zgłoś naruszenie 00

  Nasze polskie rządy to jest jedno wielkie bagno.Wstyd żeby ludzie po kilkudziesięciu latach ciężkiej pracy mieli jałmużniane emerytury.Nigdzie na świecie tak nie jest.Wstyd wstyd wstyd.Niech rządzący się z nami zamienią swoimi wynagrodzeniami ,bo czasami im odbija od nadmiaru pieniędzy,i niech żyją za nasze ubogie emerytury.

  Odpowiedz
 • Helenka(2011-02-01 16:04) Zgłoś naruszenie 00

  Zdrozaly wszystkie media i to przewaznie od stycznia .Podwyzka rent i emerytur groszowa zreszta niestety poglebi biede tycze ludzi.To jest smieszna kwota ,bo ci co maja duzo dostaja duzo a biedak jest zawsze bity ze wszystkich stron.To wielki klam ze rencista lub emeryt zyskuje,on poprostu ubozeje po kazdej waloryzacji.Polak nie jest glupi jak sie wydaje rzadzacym!!!

  Odpowiedz
 • Ryszard/1945(2011-02-13 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  Mój brat jest na emer. już 6 rok w tym czasie jego eme. wzrosła netto o całe 200 zł. teraz ceny z roku przejścia na eme. i teraz?. Jak tak dalej pójdzie to Polak emeryt będzie biegał do MOPS-u po zasiłek i na zupkę, i tak dla ciekawości brat przepracował w naszym kochanym kraju tylko w państwowych firmach 38 lat.

  Odpowiedz
 • zibi(2011-02-27 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  I jak to wynika z wyliczen DGP emerytury i renty wzrosna od marca 2011 o 3,3 proc.Jednak juz dzis wiadomo,ze inflacja za styczen 2011 wyniosla 3,8 proc! PYTAM SIE? kto zabral emerytom i rencistom o,5 proc Wy to nazywacie PODWYZKA? To kpina z tych ludzi w bialy dzien! Zawsze okradaliscie tych najslabszych bo oni nie potrafia sie obronic przed waszym cynizmem i bezdusznoscia!

  Odpowiedz
 • ASSANTE(2011-03-09 10:47) Zgłoś naruszenie 00

  A co z tymi co nigdy nie pracowali bo zdrowie nie pozwala, np tych co są od urodzenia chorzy neurologicznie lub ci którzy są sparaliżowani tylko leząc i do tego muszą mieć stałą opiekie, co z nimi czy im sie nie należy godne życie !!! im sie w dupie po przewracało co to za rząd, najniższa renta powinna wynosić co najmniej 1000 zł na ręke bo szczerze, za sume 500 pare zł nie da sie wyżyć zwłaszcza że wszystko drożeje a leczyć sie trzeba. PANIE TUSK RENCIŚCI NIE MAJĄ NORMALNEGO ŻYCIA TO NIE ŻYCIE, TO WEGETACJA to los a nie człowiek wybrał takim jakim jest acha jeszcze jedno. DLACZEGO NIE CHCĄ PRZYZNAWAĆ RENT STAŁYCH TYLKO OKRESOWE SOCJALNE, przestałem wierzyć w ten kraj i ludzi który go reprezentują żądzą tym krajem ludzie którzy nie myślą o innych tylko o swoich interesach , tusk był zwyczajnym człowiekiem zwykłym robotnikiem dobrał sie do koryta i teraz ciągnie odbiera biednym oddaje bogatym, a tak w ogóle z kąt ta dziura w budżecie co stalo sie z tymi pieniędzmi panie premierze łatajcie tą dziure za swoje pieniądze to wy to wasza wina że jest dziura w budżecie a macie czelność okradać biednych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!