« Powrót do artykułu

Obniżenie wieku emerytalnego: Gminy pokryją składki za opiekę nad członkiem rodziny

Dotyczy to jednostek wypłacających kobietom świadczenia o charakterze opiekuńczym. Po obniżeniu wieku emerytalnego nie może to trwać dłużej niż 20 lat.

emeryt

żródło: ShutterStock

Do 31 grudnia 2012 r. staż ubezpieczeniowy wymagany do podwyższenia emerytury do kwoty najniższego świadczenia wynosił co najmniej 20 lat dla kobiet oraz 25 lat dla mężczyzn.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy(2018-04-12 11:27) Zgłoś naruszenie 112

  Nie było czegoś takiego jak obniżenie a przywrócenie. Ponadto nie wszystkim przywrócono. Było na 500+ ale na zatrudnionych kiedyś w szkodliwych i nieb warunkach pracy w pyle ,halasie ,rteci nieb napięciach ,wysokich cisnieniach i wysok temp ,pyłach i gazach wybuchowych ,promieniowaniu izotopowym .--w soboty i swieta od 15r zycia bez feri i wakacji ,bez dni zamiennie wolne za swiąteczne nadgodziny ,na wszystkich zmianach --nie ma.

  Odpowiedz
 • ja(2018-04-12 22:25) Zgłoś naruszenie 41

  Składki emerytalne od 520 zł... PiS skazuje opiekunów na totalną biedę.

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-04-13 06:27) Zgłoś naruszenie 14

  Powiem coś smutnego i oczywistego. Matematyka królową nauk. Już teraz realny wiek emerytalny jest wyższy, niż ów obniżony/przywrócony. Z wczorajszego artykułu dowiedzieliśmy się, że pracownicy nie przechodzą na emeryturę, kiedy dowiadują się o jej szczątkowej wysokości. A ZUS i tak kroczy w stronę bankructwa i podwyzki wieku emerytalnego do 80 lat. Matematyki się nie oszuka.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!