Emerytury powszechne

15 września 2017 r.

Rewolucja w emeryturach – kto skorzysta na zmianach?

Rewolucja w emeryturach. Kto skorzysta na zmianach?15 września 2017 r.

Już od 1 października będzie można wcześniej przechodzić na emeryturę. Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat i 65 lat dla kobiet stanie się faktem, ale to nie jedyna korzystna zmiana wprowadzona nowymi przepisami. Dzięki tym regulacjom kobiety uzyskają minimalną emeryturę przy niższym stażu, a dorabiający emeryci wcześniej otrzymają wypłatę pełnego świadczenia.

7 września 2017 r.

Wbrew pozorom kwestia szybszej emerytury jako formy dyskryminacji nie jest nowym zagadnieniem i została już podniesiona na krajowym podwórku.

Różny wiek emerytalny: Dyskryminacja kobiet, a może jednak... mężczyzn7 września 2017 r.

W sierpniu do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wpłynęło pismo komisarzy Komisji Europejskiej w sprawie odmiennego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn. Zdaniem KE niższy wiek wymagany dla pań jest formą ich dyskryminacji, bo w efekcie wypycha je wcześniej niż mężczyzn z rynku pracy. Resort pracy opublikował na swojej stronie internetowej informację o tym, że odpowiedź jest przygotowywana. Z jej treści wynika, że ministerstwo argumenty za wprowadzeniem ostatnich zmian oprze na polskiej tradycji i oczekiwaniach społecznych.

Reklama