statystyki

Pracodawcy domagają się uproszczenia procedury przyznawania świadczeń przedemerytalnych

autor: Bożena Wiktorowska23.02.2015, 07:53; Aktualizacja: 23.02.2015, 08:07
emeryt-świadczenia

Prawo do skorzystania ze świadczenia powinno zależeć wyłącznie od spełnienia kryterium wiekowego i składkowego.źródło: ShutterStock

Organizacje pracodawców domagają się uproszczenia procedury przyznawania świadczeń przedemerytalnych. Ich zdaniem trzeba zlikwidować przymusowe wysyłanie ubezpieczonych na bezrobocie.

– Zgłaszają się do nas starsze osoby, które z powodu trudnej sytuacji na rynku musiały zlikwidować swoje firmy i nie mają z czego żyć. Tymczasem nie mogą zwrócić się do ZUS o świadczenie przedemerytalne, jeśli wcześniej nie były zarejestrowane jako bezrobotni – tłumaczy Dorota Wolicka, dyrektor Biura Interwencji i Organizacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • sztuczna luka w prawie(2015-02-25 07:30) Zgłoś naruszenie 00

  Byłem taksówkarzem w małym mieście,mam za soba 46 lat pracy a tym samym opłacania składek na zus.Nie stac mnie było na wymine auta bo to moje narzędzie pracy jak tez utrzymać sie z tej profesji.Zlikwidowałem działalność i maja 64 lata nie moge z niczego skorzystac m,in,z wczesniejszej emerytury,świadczenia przedemerytalnego,pomostówki,został mi tylko po tylu latach zasiłek dla bezrobotnych,bardzo tej wolnej Polsce za takie poszanowanie człowieka dziekuję!!!Jestem traktowany jak przedsiębiorca i musiałbym ogłosic upadłość firmy której nie posiadam bo taksówka nie jest firmą tylko ruchomością.Koszt upadłości wyniósłby kwotę kilku samochodów,dziękuję ci Polsko że tak mnie szanujesz!!!

  Odpowiedz
 • wreszcie ?????pracodawcy rozumieją beznadzieję....(2015-02-23 19:09) Zgłoś naruszenie 00

  zatrudnienia ludzi długo pracujących w wieku 60+...bo minister pracy jeszcze tego nie zdołał zauwarzyć i reszta POgrzebaczy praw pracowniczych.

  Odpowiedz
 • piszczek stefan(2015-02-24 20:34) Zgłoś naruszenie 00

  Witam pani Doroto.Aktualnie jestem w trakcie załatwiania świadczenia przedemerytalnego.Zamykając działalność gospodarczą należy przede wszystkim zatrudnić się w innej nie rodzinnej firmie na okres przynajmniej pół roku,i dopiero z redukcji stanowisk trzeba zgłosić się do rejestracji bezrobotnych na kolejne pół roku bo więcej nie ma w tym chorym kraju. PO tym okresie obywatel taki jak ja który przepracował 46 lat i ma 61 lat łaskawie może starać się o świadczenie przedemerytalne, nie mając grosza w kieszeni.Oto podziękowanie państwa "demokratycznego " za lata opłacania haraczu.Nie mogę zwrócić się nawet o pomoc do ZPP bo nie jestem już członkiem.Kto przyjmie do pracy człowieka który ma 61lat? Pozdrowienia pani Doroto.

  Odpowiedz
 • zosia(2015-06-09 20:05) Zgłoś naruszenie 00

  Polecam ,, Barki demokracji ,, na YouTube

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane