statystyki

Podobne emerytury z OFE i ZUS. Jak sprawdza się oszczędzanie w otwartych funduszach emerytalnych?

autor: Grzegorz Osiecki29.05.2013, 08:37; Aktualizacja: 29.05.2013, 08:41
  • Wyślij
  • Drukuj
Opłacalność oszczędności w OFE

Opłacalność oszczędności w OFEźródło: DGP

Rząd będzie wkrótce oceniał, czy OFE dobrze zarabiają. My już dziś analizujemy, jak sprawdza się ten sposób gromadzenia kapitału emerytalnego i co można zrobić, by działał lepiej.

reklama


Oceniając system emerytalny, rząd musi brać pod uwagę trzy kwestie: jego opłacalność dla przyszłych emerytów, jego bezpieczeństwo i wreszcie wpływ na finanse publiczne. My chcemy pokazać, jak sprawdza się obecny sposób gromadzenia kapitału z punktu widzenia przyszłych emerytów.


Pozostało jeszcze 95% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 17

  • 1: /////??? z IP: 195.90.127.* (2013-10-31 12:17)

    SKĄD TYLU KRETYNÓW NA TYM FORUM NALATUJACYCH NA OFE ??? CZY PRZYPADKIEM NIE SA TO WPISY ZAMÓWIONE I OPŁACONE PRZEZ OSZUKAŃCZA I ZAKŁAMANA WŁADZE Z NASZYCH PODATKÓW. PŁACE PODATKI I MAM WRAŻENIE ŻE WŁADZA WYKORZYSTUJE MOJĄ KASĘ DO OSZUKIWANIA I OKŁAMYWANIA MNIE .CZY TO JEST W PORZĄDKU ???

  • 2: Niuniek z IP: 84.205.11.* (2013-06-02 12:22)

    Durni i jeleni nie sieją , sami się rodzą i to w nadmiernej ilości , czego dowodzą również fora emerytalne i zamieszczane na nich wpisy takich autorów jak Viki , Barbary i im podobne.

  • 3: VIKI z IP: 77.255.58.* (2013-05-31 20:35)

    do 13 Real 1953
    człowieku lecz się może jeszcze nie jest za późno.

  • 4: Do 13 coś u ciebie z szarymi komórkami kiepsko?? z IP: 91.233.199.* (2013-05-31 09:16)

    skoro prostych spraw nie rozumiesz;
    - to ten rząd zmniejszył prowizję dla OFE z 7% do 3,5%,
    - to ten rząd wziął pod lupę DEGRENGOLADĘ OFE - OKRADANIE PRZYSZŁYCH EMERYTÓW.

  • 5: Real 1953 z IP: 195.90.127.* (2013-05-31 07:43)

    Ta ogromna ilość głupków na forach internetowych wołających o likwidację OFE zupełnie nie rozumie jak działa ZUS , OFE - kto tak naprawdę generuje dług publiczny ( nieudolna władza ). Tych głupków jest tyle , że aż poraża ich ilość - zupełnie nie rozumieją jak widać że sami pchają się na rzeź . Kłamcy , manipulatorzy informacją i polityczni oszuści pokroju Rostowskiego , Tuska i im podobni zacierają swoje obmierzłe łapska na myśl o tym jak wielu głupków udaje im się wywieźć na manowce.

  • 6: Zgadzam się z 11 prywatne OFE - prywatna decyzja z IP: 91.233.199.* (2013-05-30 15:30)

    Chcesz wpłacać, wpłacaj sobie prywatnie na własną odpowiedzialność.
    Wszyscy politycy, też niech sobie wpłacają, razem z panem "prof." Balcerowiczem - ALE ZARZĄDZENIE USTAWOWE WPŁAT, JEST ZŁAMANIEM PRAWA.

  • 7: Barbara z IP: 77.255.58.* (2013-05-30 15:06)

    zlikwidpwac ofe jak najszybciej aby już dłużej nie okradali przyszłych emerytów. A jak ktoś chce zostać w OFE to niech zostaje jego wola.

  • 8: Nie miałbym nic przeciwko OFE, z IP: 91.233.199.* (2013-05-30 14:40)

    gdyby wynikała z tego jakaś korzyść, nawet mała, ale korzyść, a to nic innego, jak kolejne STADO PASOŻYTÓW urządziło sobie biesiadę z pieniędzy PRZYSZŁYCH EMERYTÓW - ZALEGALIZOWANĄ PRZEZ RZĄDZĄCYCH IDIOTÓW.

  • 9: cd z IP: 87.205.100.* (2013-05-30 10:35)

    OFE TO GIGANTYCZNE OSZUSTWO WPROWADZONE NIEZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ - ZMUSZANIE DO WPŁACANIA SKŁADEK PRYWATNYM BCYM FIRMOM BEZ GWARANCJI ZWROTU. POSŁUCHAJCIE AKURAT TERAZ WYPOWIEDZI NA TEMAT EMERYTUR PROF W TV TRWAM

  • 10: Do tez mgr. ekonomii z IP: 92.46.119.* (2013-05-29 14:18)

    A CO NAM DALI KAPITALISCI(NAJWIEKSI ZŁODZIEJE-PRACE ZA 1600BRUTTO I TYRAC JAK WOŁY DO ŚMIERCI)!!!
    KAPITALISCI POTRAFIA TYLKO LICZYC SWOJE ZYSKI KOSZTEM NASZEGO BIEDNEGO SPOLECZENSTWA!!!
    DLA KAPITALISTOW LICZA SIE TYLKO ZYSKI A NIE CZLOWIEK!!!
    ZA PODWYZSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO MOZEMY PODZIEKOWAC KAPITALISTĄ!!!
    TO SA ICH POMYSLY!!!
    OFE TO TAKZE ICH POMYSL - ZEBY PIENIADZE PRZYSZLYCH EMERYTOW PRZECHODZILY PRZEZ ICH PRYWATNE ŁAPSKA(POBIERAJAC SOBIE PROWIZJE TAK NAPRAWDE ZA NIC)!!!
    PRECZ Z OFE!!!
    KAPITALISCI POTRAFIA TYLKO ZABIERAC!!!A SOBIE TYLKO DOGADZAC!!!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie