Nawet rok trzeba czekać na dokumenty do emerytury

autor: Bożena Wiktorowska09.08.2018, 07:12; Aktualizacja: 09.08.2018, 08:37
Archiwum podejmuje działania mające na celu usprawnienie obsługi klientów, między innymi zatrudniając dodatkowe osoby.

Archiwum podejmuje działania mające na celu usprawnienie obsługi klientów, między innymi zatrudniając dodatkowe osoby.źródło: ShutterStock

Kolejka oczekujących na akta z Archiwum Państwowego Dokumentacji Osobowej i Płacowej jest coraz dłuższa. A będzie jeszcze gorzej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Mural(2018-08-10 18:18) Zgłoś naruszenie 80

    Kasiu, nie wszystkie kobiety są matkami, biorą zwolnienia. Popieram jednak, że mają zaniżone pobory, a emerytury z czapy liczone. Czy jak któraś nie dożyje statystycznych 83 lat, to zwrócą rodzinie różnicę z konta emerytalnego??\NIE

    Odpowiedz
  • Seba(2018-08-10 10:17) Zgłoś naruszenie 110

    Jakie dokumenty, których trzeba szukać w archiwach??Chyba do kapitału początkowego. Bo do emerytury 60/65 tylko świadectwo pracy, w którym rozwiązuje się stosunek pracy. Jest to warunkiem przyznania emerytury. Chyba, że chodzi o świadczenia przedemerytalne, np.pomostówki i kompensówki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • thadde(2018-08-10 10:11) Zgłoś naruszenie 09

    Możecie pisać co chcecie ale obniżenie wieku emerytalnego kobietom skutkuje dramatycznym spadkiem wyliczonej emerytury. Myślę, że za jakiś czas zostanie wznowiona dyskusja nad podniesieniem wieku emerytalnego dla kobiet bo w przeciwnym razie czeka je głodowa starość.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-08-10 08:03) Zgłoś naruszenie 141

    Protestuje --to jest kłamstwo!!!...............To jest nieprawda że wszystkim ponownie obniżono wiek emerytalny . ........W najgorszej i najPOdlejszej sytuacji zostały osoby zatrudniane za komuny i później od 15r zycia , w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych --ludzi Tych wręcz okradziono cynicznie i bezczelne,wstecznie Ustawą POmostową ze złamaniem wszystkich zasad i praw zawartych w Konstytucji RP --:j aż w 14 punktach bezprawnie (niekonstytucyjnie) robotników z pracy w niebezpiecznych i szkodliwych warunkach lecz dającej Im zamiennie rekompensaty za tą krzywdę jednak pod warunkiem: że dożyją nowego wieku emerytalnego i finansowane z tych potencjalnych emerytur osób co nie dożyją. A gdzie obietnice Dudów -40 lat i finite albo eutanazja.!--chociażby dla Tak kiedys zatrudnianych?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-08-10 06:10) Zgłoś naruszenie 26

    Widzę bolszewickie metody cenzury, mają się w najlepsze, Pachołku, rozumiem ze obecne szkoły niczego nie uczą ale wystarczy IQ dziecka, żeby zrozumieć mój tekst. Dno po prostu.

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2018-08-09 18:08) Zgłoś naruszenie 110

    Ci, którzy nie posiadają swoich kompletnych dokumentów niech czekają.Zawsze pracodawcy wydawali świadectwa pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Czytelnik(2018-08-09 18:06) Zgłoś naruszenie 510

    Gamonie, którzy nie posiadają swoich kompletnych dokumentów niech czekają.Zawsze pracodawcy wydawali świadectwa pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 58+ i nic z ZUS(2018-08-09 15:53) Zgłoś naruszenie 101

    Rok......Już za rok matura.....co to będzie?

    Odpowiedz
  • bonia(2018-08-09 14:40) Zgłoś naruszenie 64

    złożyłam papiery w kwietniu i czekać mam 1 1 miesięcy lub dłużej . poczekam na emeryturę wybieram się za 3 lata.

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-08-09 12:14) Zgłoś naruszenie 173

    Idziemy na emerytury pod palmami - buzkowymi. Swoi się nachapali w OFE kosztem zwykłego Kowalskiego. Emerytury kapitałowe niższe o 30-40% od wyliczanych sprzed reformy Buzka,Balcerowicza,Olechowskiego i "elity" , która dokonuje eutanazji na narodzie , elity" powstałej po transformacji przy korycie.W MOPS-ach będą kolejki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pachoł miejski(2018-08-09 11:10) Zgłoś naruszenie 222

    Nie obniżenie wieku , tylko powrót do starego wieku , a przed nie trzeba było czekać , taka sama propaganda że praca do 67 daje emeryturę wyższą o 500 zł tzn , że o 4 lata daje 2 tys....a o 8 lat 4 tys.odp. a nie tak to nie działa no więc jak to jest.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz