Waloryzacja emerytur w 2019 roku. Sprawdź, o ile wzrosną świadczenia

12.06.2018, 13:34; Aktualizacja: 12.06.2018, 15:00
Zaznaczyła, że propozycja ta została skierowana do Rady Dialogu Społecznego.

Zaznaczyła, że propozycja ta została skierowana do Rady Dialogu Społecznego.źródło: ShutterStock

Koszt waloryzacji emerytur w 2019 r. przy proponowanym wskaźniku 3,26 wyniesie 6,86 mld zł - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Inspektor Pracy(2018-06-12 16:09) Zgłoś naruszenie 284

    "Zaproponowaliśmy wskaźnik waloryzacji na poziomie 3,26. --a co proponujecie Tym co mają 45 lat i więcej pracy w tym w szkodliwych i nieb ukradionych Ustawą Pomostową ,zatrudnianym nagminnie za Komuny w soboty ,swieta i nadgodziny bez dni zamiennie wolnych!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-06-12 16:34) Zgłoś naruszenie 718

    A o ile wzrosną ceny żywności i wszelkie opłaty? Zapewne przekroczą kwotę waloryzacji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jan(2018-06-12 16:44) Zgłoś naruszenie 566

    Kiepsko, bardzo kiepsko. Potrzeby emerytów są dużo większe od proponowanych pieniędzy. Idą wybory więc zobaczymy kto zagłosuje za partią która daje takie małe podwyżki emerytur.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • A kiedy waloryzację(2018-06-12 17:00) Zgłoś naruszenie 403

    obejmie procentowy wzrost PKB. A poza tym waloryzacja jest do tyłu, czyli niby ma rekompensować rok zeszły, a nie obecny. Zatem tak czy siak się obrócisz i tak masz tyłek zawsze z tyłu.

    Odpowiedz
  • młodzież(2018-06-12 18:53) Zgłoś naruszenie 583

    Ci co pracują ciężko 40 i więcej lat nie mogą przejść na wypracowaną emeryturę.Emeryci i renciści którzy pracowali ,,klepią biedę,,.Pracujący i emeryci i renciści płacą podatki.Jest natomiast grupa społeczeństwa która żyje na ich koszt.Dawanie tym którzy sami nie chcą zadbać należycie o swoje rodziny prowadzi do patologii i nieróbstwa.Pokrzywdzeni są tez rodzice jedynaków.

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-06-12 20:05) Zgłoś naruszenie 662

    A KIEDY WALORYZACJA KWOTY"WOLNEJ OD PODATKU?. PRZED WYBORAMI OBIECALI PODNIEŚĆ NIEWALORYZOWANA PRZEZ PO ,PRZEZ 8 LAT KWOTĘ WOLNA OD PODATKU DO 8 TYS PLN, DLA KAŻDEGO PODATNIKA.TERAZ O TYM "ANI MRU MRU", CHOCIAŻ EMERYTOM POWINNI PODNIEŚĆ./ DLA "pozoru" .."podnieśli dla tych ,których dochody roczne są do wysokości 11 tys PLN./

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EMERYT(2018-06-12 20:54) Zgłoś naruszenie 1234

    BRAWO PIS ........TAK TRZYMAĆ

    Odpowiedz
  • zgroza(2018-06-12 21:59) Zgłoś naruszenie 368

    e, cieście się emeryci, nie dadzą wam umrzeć z głodu po ok. 40 latach pracy, dostaniecie ok. 30 zł podwyżki a młodym zdrowym za seks i rozmnażanie sie dają po 500+ od zrobienia jednego dziecka. No i po co dojeżdżać codziennie do pracy i ********** tyle lat. A teraz mają jeszcze patologi co naklepią 4 bachorów dawać emeryturę za darmo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emerytka (2018-06-12 22:40) Zgłoś naruszenie 3211

    Emerytury i renty do kwoty minimalnego wynahrofxrnia uwolnić od pofatku dochodowego i nir trzeba by bylo tyle biurokracji oraz łaski mpops

    Odpowiedz
  • emerytka(2018-06-13 06:20) Zgłoś naruszenie 401

    Należy zmniejszyc podatek dla emerytów,bo waloryzacja nie bardzo im pomaga skoro pracujący dostają co roku wyzsza stawke minimalną.Nigdy emeryt w takim układzie nie skorzysta z tej waloryzacji bo juz np.,a masło musi wydać miesięcznie więcej niz wynosi waloryzacja.tylko mniejszy podatek może im pomóc.Emeryci po długim stażu pracy dostaja małe emerytury i nie jest absolutnie prawda,że długi okres pracy to większa emerytura.Wieksza emeryture ma ten kto miał wysokie stanowisko i duzo zarabiał tylko,że on miał dużą kase dzięki tym mniej zarabiającym bo z nich zył i korzystał.

    Odpowiedz
  • xyz(2018-06-13 12:26) Zgłoś naruszenie 186

    Te propozycje dotyczą tylko i wyłącznie osób otrzymujących najniższe świadczenia{do 1500 zł brutto] Emeryci otrzymujący wyższe świadczenia otrzymają tylko podwyżkę w wysokości inflacji,która wg.ekonomistów ma wynieść 1,7 -2,0 %. Tak,że nie ma się co podniecać podwyżka realnie będzie inna,zbliżają się wybory więc trzeba zadbać o swój elektorat.

    Odpowiedz
  • florcia 67(2018-06-14 21:55) Zgłoś naruszenie 232

    Myślicie,że może być kiedyś sprawiedliwie ,bo ja nie.Pracowałam od 17 roku życia,wychowałam sama córkę,wykształciłam,dziś ona pracuje ,a ja oczekuję na emeryturę,którą ZUS wyliczył 1600 po 39 latach pracy,ja się pytam a gdzie mój dodatek ?

    Odpowiedz
  • Emeyt oszukany na 8 emerytur(2018-06-23 14:25) Zgłoś naruszenie 73

    Rząd jak poprzednie udaje,że emerytura to jest pomoc społeczne, i po Janosiku, zabiera - bo nie waloryzuje należycie ich emerytury - wyliczonej z uczciwie odłożonych składek emerytalnych i kapitału początkowego -tytm nieco -"?bogatszym" emerytom, a daje najwięcej, nie proporcjonalnie do ich składek -tym "najbiedniejszym z reguły z ich to własnej winy - tym -co wiele lat nie pracowali, bo nie chcieli, alb siedzieli w pace, albo pracowali na czarno, albo byli leniami i pijakami. Ten co uczciwie zasuwał i płacił podatki, składki emerytalne i rentowe w PRL i po 1989 - już ma -albo niebawem będzie miał tyle samo emerytury -co ten/ta, co większość życia siedział w pace, albo pił na umór i zachorował na stare lata- ale zdążył 5 lat siedzieć na jakiejś portierni, albo karnie (za niespłacone mandaty) - sprzątać miejskie trawniki i place, -i stąd załapał się na najniższą rentę - zaledwie po 5 latach takiego sprzątania. Kiedy rząd PiS odda ok. 670 tys. osobom- seniorom -"zagrabione" im przez przez PO/PSL- w latach 1.1.2013-30.9.2017 -po kilka-kilkanaście emerytury, oszukanym na wydłużeniu wieku emerytalnego, reformą Tuska? Bogatym rozdaje się po 500+ oraz po 300 na wyprawki szkolne dzieci milionerów polskich a- oszukanym wcześniej emerytom -nie oddaje się ich zagrabionych emerytur?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • SromotnikBezwstydny(2018-06-23 19:52) Zgłoś naruszenie 101

    Podatek od emerytury-to rozbój! Składki na ZUS też płaciliśmy całe życie!!! Chłopi- własciciele firm-gospodarstw rolnych nie są uznawani za przedsiębiorców, nie płacą VAt itp a korzystają z ubezpieczeń jak zwykły robotnik, mimo że mają wielomilionowe obroty i zyski. Kupują dzieciom domy w miastach i jeżdżą najdroższymi samochodami! Oto kacza PRLka!!!!

    Odpowiedz
  • SromotnikBezwstydny(2018-06-23 22:04) Zgłoś naruszenie 141

    Podatek od emerytury-to rozbój! Składki na ZUS też płaciliśmy całe życie!!! Chłopi- własciciele firm-gospodarstw rolnych nie są uznawani za przedsiębiorców, nie płacą VAt itp a korzystają z ubezpieczeń jak zwykły robotnik, mimo że mają wielomilionowe obroty i zyski. Kupują dzieciom domy w miastach i jeżdżą najdroższymi samochodami! Oto kacza PRLka!!!!

    Odpowiedz
  • Kajtek(2018-06-25 15:07) Zgłoś naruszenie 82

    Co z emeryturą po zmarłym współmałżonku? Dajcie nam chociaż 50 % emerytury zmarłego , a nie wiecznie wam mało i mało . Przestanie nas okradać. W unii emeryt dostaje nawet 70% emerytury po zmarłym.A wam jest wiecznie mało i mało ,bo wam się należały dodatkowe pensje nawet p 70.000,00/Jaśnie Wielmożna Pani Szydło która sama powiedziała że" wyszło szydło z worka" i dlatego sama sobie przyznała ileś tan tysięcy.Wstyd i hańba. Matka Księdza a taka pazerna.

    Odpowiedz
  • Zdzich(2018-06-25 17:15) Zgłoś naruszenie 51

    Mówi się że nie bezrobocia? Mój sąsiad mieszkaniec śląska 56 - letni bezrobotny 8 lat z kwalifikacjami spawacza wszystkich kategorii na darmo szuka pracy.gdy go się zapytano ile ma lat to dostał odpowiedż że starców nie potrzebują.I co wy na to?

    Odpowiedz
  • Joanna 66(2018-07-11 08:09) Zgłoś naruszenie 11

    Wszystko jest w kwotach brutto czyli 1/3 odpada z tej marnej groszowej podwyzki.Emeryt nawet nie odczuje,że cos mu sie zwiększylo czyli będzie płacił za zywność dziennie tyle ile dostanie za miesiąc.Będzie zebrakiem po wielu latach składania na ZUS i co mu to dało?Po co tak długo pracował odkładając składki?A te były wysokie pobierane z pensji.Rząd nie powinien lekcewazyc emerytów i zmienic kwoty naliczane procentowo.A przede wszystkim zwiększyc wolna kwote od podatku lub zmniejszyc podatek emerytom.nie chcemy być żebrakami na stare lata.

    Odpowiedz
  • jaja63(2018-07-14 11:55) Zgłoś naruszenie 11

    po co nam 30zl lepiej zlikwidować podatek emerytom i nam będzie może godniej żylo np brutto od 2500-2700

    Odpowiedz