Waloryzacja emerytur 2019. Świadczenia wzrosną o 66 zł miesięcznie

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki15.05.2018, 06:57; Aktualizacja: 15.05.2018, 12:32
emerytura

Inflacja w tym roku może być niższa, niż zakłada rząd. To sprawia, że pytanie „jak podnosić emerytury” znowu staje się politycznie aktualne.źródło: ShutterStock

O tyle wzrośnie w przyszłym roku przeciętne świadczenie. Najniższe – 0 31 zł. Pod warunkiem że wskaźniki dotyczące inflacji i płac będą takie, jak prognozuje rząd.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (47)

  • WANDA(2018-05-22 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    JAK TEN TEMAT MA SIĘ DO ZACHĘCANIA NAS DO DŁUGIEGO STAŻU PRACY, BĘDZIEMY MIEĆ WYSOKIE EMERYTURY... JAK WIDAĆ NIE MOŻNA UFAĆ RZĄDOM .

    Odpowiedz
  • magda(2018-05-20 14:14) Zgłoś naruszenie 10

    A kiedy zostaną zlikwidowane podatki od emerytur ? , ?????

    Odpowiedz
  • Wieslawa(2018-05-17 19:31) Zgłoś naruszenie 40

    Dlaczego tylko w Polsce wdowa przechodząc na rentę rodzinną otrzymuje 85 % a oddaje swoja emeryturę wypracowana we wszystkich krajach unijnych nawet Litwa wdowa pobiera swoją emeryturę i60% po mężu to skandal jeśli zasiłek pogrzebowy wypłaca się tak jak w uni 4000 zł to proszę się zastanowić gdzie tu jest oszustwo ja pracowałam do emerytury i oplacalam składki i gdzie one są a taki co nic nie robił też żąda godziwej emerytury wstyd jeśli PiS poprawia błędy po peo to niech nas nie krzywdzi bo sld taki projekt złożyła tylko go trzymajcie w szufladzie fstyd Mi Dodaj

    Odpowiedz
  • as 70(2018-05-17 06:33) Zgłoś naruszenie 20

    panowie redaktorzy piszcie rzetelnie ja kilkanascie lat przeszedl na emeryture 43lata pracy i do sredniej krajowej moja emerytura byla 85-90% a dzis to nie cale 45% prosze wytlumaczyc co ja zlego zrobilem ze mnie kolejne rzady okradly jeszcze wczesniej moglem dorobic a dzis jeszcze wiecej mi potrzeba na medykamenty i dietetyczne jedzenie zus to drugi amber-gold a rewoloryzacja i podwyzki powinny byc zalezne od stazu pracy a rafalska liczy na glosy nierobów a oni i tak na wybory nie chodza tylko sie smieja z takich jak ja

    Odpowiedz
  • gość(2018-05-16 13:06) Zgłoś naruszenie 50

    Kiedy rzetelnie wyliczy się emeryturę wszystkim seniorom, którzy mieli to nieszczęście mieć ja wyliczoną w czerwcu co oznacza dla nich emeryrurę niższą o kilkaset złotych. Mając tyle samo lat pracy i takie same wynagrodzenie logicznym jest,że emeryci powinni mieć taką samą wysokość świadczenia. Niestety tak nie jest, róznica może sięgać kilkaset złotych!!!!! Rzecznik Praw Obywatelskich podnosił ten problem w roku ubiegłym, ale w tej materii cisza. W pierwszej kolejności należy wyliczyć prawidłowo tym seniorom emerytury a nie powoływać się na przepisy, które nie istnieją. Interepretacja to nie przepis.

    Odpowiedz
  • Gregory.(2018-05-16 10:47) Zgłoś naruszenie 40

    Nie wiem czy się śmiać czy płakać z tej pseudo podwyżki dla emerytów z zastrzeżeniem że jak wskaźnik będzie dotyczył inflacji i pracy ,przy prognozach rządu .Jakoś była premier B.Szydło , nie miał kaca moralnego dać premie i nagrody dla ministrów w rządzie którym rządziła , sobie również i nie brała inflacji pod uwagę ,ale dla emerytów i rencistów , inflacja była , tylko nie dla swoich , to ,co to za ekonomia w wykonaniu Pis-u ?Za pytam się jeszcze ile rządy Pis-u przeznaczyły na pomoc ,od 2016 roku ,redemptorystom i T.Rydzykowi , jakie to są kwoty , czy to jest 58,3 mln ,zł. czy może 94 mln zł ,z naszych podatków? , zamiast dla dzieci niepełnosprawnych , służbę zdrowia , emerytów , i na wojsko polskie , na śmigłowce , to nie ważniejsze ,są ,świątynie , kościoły i księża żeby rozbijali się samochodami , jak w przypadku tego hipokryty T.Rydzyka , ma wysokiej klasy samochody , luksusowe , typu MAYBACH. A gdzie potrzebujący wy pisowcy , tylko liczy się dla was tu i teraz , teraz nasza kolej się nachapać , to jak taką partię nazwać , oszuści , kłamcy czy kradnący i okradający społeczeństwo z podatków, jak ładnie i premier Morawiecki i minister Rachwalska mówili o daninie , jest podatek wzięty ze średniowiecza zwykły haracz , którym był obowiązkowy , w naturze lub w pieniądzach , więc rząd pis-u wprowadza co chwila jakieś nowe podatki dla społeczeństwa, jak to ładnie brzmi danina , jak się nie panuje nad budżetem , tylko szat prast na głupie cele , to później wprowadzić trzeba różne , różniste podatki pod postacią podatku solidarnościowego , daniny , lub inny pod stołem , lub nad stołem ,a ludowi mówić że to jest dobra zmiana .?!

    Odpowiedz
  • as 70(2018-05-16 04:37) Zgłoś naruszenie 175

    rewaloryzacja powinna dotyczyc tylko tych co maja przepracowane 25 kobity i 30 chlopy i tu powinno sie duzo dokladac a reszta 2% z zasada jak sobie poscielisz tak sie wyspisz zus to nie caritas

    Odpowiedz
  • emerytka 985zł(2018-05-15 22:47) Zgłoś naruszenie 1310

    Najlepiej emerytury do 2000 zł zwolnić z podatku, Również wyrównać obliczanie emerytury 1 filaru kwotu bazowej ,mnie wychodzi niska emerytura bo kwote bazową mam obliczaną z przed 15lat tj.1280zł ,a obecni emeryci z3477zł jest to duża róznica 24% z1280zł a 24% z 3477zł jest duża różnica

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oszukany na 8 emerytur -emeryt 1949(2018-05-15 21:40) Zgłoś naruszenie 264

    Kiedy swoje emerytury odzyska większość z 670 tys emerytów ograbionych w okresie 1.1.2013-30.9.2017 z wielu emerytur, wskutek reformy emerytalnej rządu Tuska?

    Odpowiedz
  • max(2018-05-15 19:05) Zgłoś naruszenie 373

    Z tego co mówi rzad wynika ,ze w następnej waloryzacji emeryci trochę zamożniejsi ,będą sponsorować ze swojej waloryzacji tych którzy maja najniższe świadczenia-gdyż maja być pozbawieni 20% wzrostu plac,czyli średnio 1% waloryzacji-to jest kuriozum

    Odpowiedz
  • xxx(2018-05-15 17:49) Zgłoś naruszenie 326

    Niech spadają na drzewo ze swoimi podwyżkami rozwalają państwo, inflacja szleje kartofle po 4 zł. jablka po 5 zl.

    Odpowiedz
  • czechmar(2018-05-15 17:35) Zgłoś naruszenie 315

    podnosza nierobom ktorym nie chcialo sie pracowac ,a pracujacych maja w d...ie bo szukaja do wyborów a taki nierob i tak pójdzie do wyborów ,bo wie ze cos za to dostanie

    Odpowiedz
  • I znów ...(2018-05-15 16:34) Zgłoś naruszenie 1032

    .... komin rośnie. Najbiedniejsi zawsze w d..ę bici !

    Odpowiedz
  • 40 lat pracy (2018-05-15 14:52) Zgłoś naruszenie 1813

    A kiedy wprowadzicie ustawę by przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 35 lat kobieta i 40 lat pracy mężczyzna skoro podnosicie wysokość emerytury czyli my pracujący od 16 roku życia bez wolnych sobót i na trzy zmiany dalej mamy tyrać choć mamy już przez 40 lat pracy odłożone pieniądze na emeryturę a innym tylko podnosicie czkamy na tą uchwałę a wybory idą szybkim krokiem .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • miś_puszapek(2018-05-15 14:04) Zgłoś naruszenie 6210

    dlaczego Ktoś co kombinował i płacił najniższe składki do ZUS-u ma być teraz faforyzowany i ma dostawać więcej od Tego który płacił uczciwe składki od każdej zarobionej złotówki ? przykładem mogą być " artyści "zarabiający w dziesiątkach tysięcy złotych jeżdżących wypasionymi furami mającymi pokaźne posiadłości i lichą emeryturę bo i tu cytat pewnej skarżącej się na niską emeryturę aktorki " bo nikt nie powiedział Nam że mamy oszczędzać " ale bale i rauty się podobały i składki od minimalnej kwoty odprowadzali do ZUS-u

    Odpowiedz
  • kolo(2018-05-15 13:49) Zgłoś naruszenie 527

    Porąbane pomysły. Według ZUS najniższe emerytury odbierają biznesmeni, bo płacili najniższe z możliwych składek. Teraz PIS będzie ich nagradzał za to i dawał dodatki, zamiast sprawiedliwie, proporcjonalnie podwyższać świadczenia. Czy ci co więcej pracowali i płacili okazali się jeleniami. Ci co oszukiwali mają nagrodę. To bardzo niesprawiedliwe i głupie państwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Viktoria(2018-05-15 12:50) Zgłoś naruszenie 485

    Seniorom trzeba coś dać !!! Powiada Rafalska. Najlepiej coś na kształt jałmużny, niech sobie gęby pozatykają suchymi bułkami czy kartoflami. Na tyle im starczy. Sobie premie po 60 - 80 tysięcy złotych a emerytom średnio po 60 złotych. My wynagrodzenia z kwotą wolną od podatku jak należy a emerytom obietnice. Istotnie dobra to zmiana, ale zmieniacie dobrze sobie już ostatni raz. Trzeba nie mieć wstydu by tak doić Państwo i jego obywateli. Wyszło "Szydło" z wora.

    Odpowiedz
  • qwerty(2018-05-15 12:05) Zgłoś naruszenie 374

    Kwotowy przykład dla fanatyków kwotowej waloryzacji ? Proszę bardzo. ? Bułki są po 1zł. Masz 2 zł a ja 1zł. Ciebie stać na 2 szt a mnie na 1szt. Ale bułki drożeją o 1zł do 2zł. . Z naszych 3 bułek mamy 3zł do dyspozycji. Dzielimy kwotowo i równo, tak jak chcesz, po 1,50zł. Ja mam wiec 2,50zł, stać mnie na 1 bułkę po 2zł i jeszcze zostaje mi 50 gr a ty masz 3,50zł i też stać cię tylko na 1 bułkę, bo brakuje ci 50 gr na drugą. Co to się stało ? Kwotowa waloryzacja okradła cię z 1 bułki ?

    Odpowiedz
  • Afferaaa(2018-05-15 11:24) Zgłoś naruszenie 1511

    niema jak za pełó, psl było rowno- g-ow-n-o

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz