Waloryzacja emerytur 2019. Świadczenia wzrosną o 66 zł miesięcznie

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki15.05.2018, 06:57; Aktualizacja: 15.05.2018, 12:32
emerytura

Inflacja w tym roku może być niższa, niż zakłada rząd. To sprawia, że pytanie „jak podnosić emerytury” znowu staje się politycznie aktualne.źródło: ShutterStock

O tyle wzrośnie w przyszłym roku przeciętne świadczenie. Najniższe – 0 31 zł. Pod warunkiem że wskaźniki dotyczące inflacji i płac będą takie, jak prognozuje rząd.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (67)

  • Emeryt 75(2018-09-17 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za polityka senioralna. Mam 75 lat ,dostalem do emerytury dodatek pielegnacyjny i prawdopodobnie dostanę jakieś leki za darmo,choć rządzący chwala się tym programem to tych lekow jest niewiele i to najtańszych i do tego mowia,ze zrealizowali swe obietnice,tak to można obiecać zlote gory.To samo jest z kwota wolna od podatku itd. po prostu obiecanki cacanki.Ja nie chce zasiłku pielegnacyjnego,ani leków za darmo,nie chce aby ktoś coś mi dawał. Nie zabierajcie mi podatku od emerytury,bo po co ta farsa,zabieracie i udajecie,ze dajecie.

    Odpowiedz
  • pracujący emeryt optymista(2018-08-07 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Liczę na wywiązanie się Premiera z obietnicy o zniesieniu składki emerytalnej od pracujących emerytów. Emeryci nie powinni mieć potrącanej składki emerytalnej bo swoją emeryturę już wypracowali. Pensja pracującego emeryta była by większa o wysokość pobieranej przez Państwo składki emerytalnej. Emeryta stać by było na więcej i więcej uśmiechniętych emerytów poszło by z uśmiechem do wyborów a wybrany Rząd dalej realizowałby śmielej ambitne plany rozwojowe

    Odpowiedz
  • Sabina(2018-08-01 11:22) Zgłoś naruszenie 01

    Przepracowałam 44 lata wychowałam 4 dzieci imam emeryturę2 tyś.zł. A mamuśki które przepracował po20 lat mają dostać dodatki do emerytur lub emerytury kwotowej,A gdzie były wcześniej

    Odpowiedz
  • emerytka Ela(2018-07-16 18:21) Zgłoś naruszenie 03

    Przepracowałam 45 lat w budżetówce, w tym 42 lata bez zwolnień lekarskich i mam 2.500 zł, emerytury. Nie zgadzam się na waloryzację kwotową, ktoś kto przepracował 20 lat krzyczy o waloryzację kwotową bo ma mało trzeba było pracować drugie 20 lat. Dołączam się do tych, którzy chcą zniesienia podatku od emerytur, byłoby to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Wszelkie 500+, 300+ proszę dać niepełnosprawnym,

    Odpowiedz
  • emerytka(2018-07-06 08:15) Zgłoś naruszenie 20

    dlaczego panstwo nie daje emerytury wdowie po mezu w calosci?? to okradanie ludzi

    Odpowiedz
  • nie mam sklerozy(2018-06-25 08:01) Zgłoś naruszenie 21

    Za PO było 1,20.....a w POrywach 10 zł. To info dla lemingów lub tych, którzy mają krótka pamięć ew. są złośliwi.

    Odpowiedz
  • Gość(2018-06-09 08:14) Zgłoś naruszenie 10

    "" Jas_naiwny(2018-05-16 16:43) Zgłoś naruszenie 09 Właśnie! Żądamy też sprawiedliwych emerytur. W kwotach jednakowych dla każdego. "" ----------------------------------------------------------- Może więc "Jasiu_naiwny" pochwalisz się, ile to już latek tak uczciwie pracowałeś, i ile przez ten czas uskładałeś na swoją przyszłą emeryturę. Tylko bez łgarstw. Czy w ramach twoich "sprawiedliwych bo równych emerytur", mógłbym sobie zakupić najnowszy model Maybacha za ok. 5000 złotych ?. Żądam jednakowo niskich cen na najbardziej luksusowe samochody. Tak, aby było i mnie na nie stać., czyli w cenach co najwyżej 5000 zł.

    Odpowiedz
  • nigdywiecej(2018-06-01 17:27) Zgłoś naruszenie 02

    moja podwyżkę oddaje JARKOWI niech se naprawi te zgnite zębska i ktos mu w koncu kupi kakis garnitur bo wyglada ten mąz stanu obłednie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dziunia(2018-05-28 13:37) Zgłoś naruszenie 01

    Skandal to sie do hasioka nadaje

    Odpowiedz
  • janusz(2018-05-27 22:53) Zgłoś naruszenie 10

    Dochody ZUS wzrosły w ostatnich latach do 261mld. zl., tj., wzrost o 30%, w/g Uścińskiej. Na waloryzację wydano 5mld. zł., koszty obniżki wieku emerytalnego to 10-12mld.zl., i co, nie mozna dać porządnej, min. 5% waloryzacji. Jak dlugo jeszcze Polacy mają być żebrakami?. 1% wal. to koszt 1.6-1.8mldzł.

    Odpowiedz
  • PAPROTKA(2018-05-27 21:45) Zgłoś naruszenie 11

    NAJLEPSZA WALORYZACJA EMERYTURY TO JESLI MIALAM 85PROCENT SREDNIEJ KRAJOWEJ W 2002 ROKU TO PROSZE ZWALORYZOWAC TAK BYM MIALA 85 PROCENT SREDNIEJ KRAJOWEJ W 2019 ROKU I WTEDY NIE BEDZIE ZADNYCH KOMENTARZY NIEPOTRZEBNYCH GDY TAK NIE BEDZIE TO JAK DOZYJE DO 100 LAT TOOKAZE SIE ZE EMERYTURA ZNIKLA A MNIE CZEKA EUTANAZJA SP

    Odpowiedz
  • PAPROTKA(2018-05-27 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    do uzyskania kwoty dodatkowej biora dodatek pielegnacyjny i dolicxzaja do emerytury a dodatek to jest oddzilne swiadczenie i nie powinien byc brany do uzyskania kwoty dodatkowejnp 400zl czy 500zl poza tym czemu tylko najubozsi dostaja podwyzszona kwote od podatku pracowalam 40 lat i dzisiaj mam byc karana p kaCZYNSKI POCZYTAJ TYM CO SIE ZAJMUJA TYM NALICZANIEM BO COS IM NIE WYCHODZ VPOPIERAM PIS ALE Z EMEWRYTURAMI COS IM NIE WYCHODZI WSZYSCY NIE BEDZIEMY STRAJKOWAC ALEW LOGICZNIE TRZEBA MYSLEC A NIE JAKIES PROCEDURY SOBIE WYMYSLAJA

    Odpowiedz
  • WANDA(2018-05-22 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    JAK TEN TEMAT MA SIĘ DO ZACHĘCANIA NAS DO DŁUGIEGO STAŻU PRACY, BĘDZIEMY MIEĆ WYSOKIE EMERYTURY... JAK WIDAĆ NIE MOŻNA UFAĆ RZĄDOM .

    Odpowiedz
  • magda(2018-05-20 14:14) Zgłoś naruszenie 40

    A kiedy zostaną zlikwidowane podatki od emerytur ? , ?????

    Odpowiedz
  • Wieslawa(2018-05-17 19:31) Zgłoś naruszenie 50

    Dlaczego tylko w Polsce wdowa przechodząc na rentę rodzinną otrzymuje 85 % a oddaje swoja emeryturę wypracowana we wszystkich krajach unijnych nawet Litwa wdowa pobiera swoją emeryturę i60% po mężu to skandal jeśli zasiłek pogrzebowy wypłaca się tak jak w uni 4000 zł to proszę się zastanowić gdzie tu jest oszustwo ja pracowałam do emerytury i oplacalam składki i gdzie one są a taki co nic nie robił też żąda godziwej emerytury wstyd jeśli PiS poprawia błędy po peo to niech nas nie krzywdzi bo sld taki projekt złożyła tylko go trzymajcie w szufladzie fstyd Mi Dodaj

    Odpowiedz
  • as 70(2018-05-17 06:33) Zgłoś naruszenie 20

    panowie redaktorzy piszcie rzetelnie ja kilkanascie lat przeszedl na emeryture 43lata pracy i do sredniej krajowej moja emerytura byla 85-90% a dzis to nie cale 45% prosze wytlumaczyc co ja zlego zrobilem ze mnie kolejne rzady okradly jeszcze wczesniej moglem dorobic a dzis jeszcze wiecej mi potrzeba na medykamenty i dietetyczne jedzenie zus to drugi amber-gold a rewoloryzacja i podwyzki powinny byc zalezne od stazu pracy a rafalska liczy na glosy nierobów a oni i tak na wybory nie chodza tylko sie smieja z takich jak ja

    Odpowiedz
  • gość(2018-05-16 13:06) Zgłoś naruszenie 50

    Kiedy rzetelnie wyliczy się emeryturę wszystkim seniorom, którzy mieli to nieszczęście mieć ja wyliczoną w czerwcu co oznacza dla nich emeryrurę niższą o kilkaset złotych. Mając tyle samo lat pracy i takie same wynagrodzenie logicznym jest,że emeryci powinni mieć taką samą wysokość świadczenia. Niestety tak nie jest, róznica może sięgać kilkaset złotych!!!!! Rzecznik Praw Obywatelskich podnosił ten problem w roku ubiegłym, ale w tej materii cisza. W pierwszej kolejności należy wyliczyć prawidłowo tym seniorom emerytury a nie powoływać się na przepisy, które nie istnieją. Interepretacja to nie przepis.

    Odpowiedz
  • Gregory.(2018-05-16 10:47) Zgłoś naruszenie 50

    Nie wiem czy się śmiać czy płakać z tej pseudo podwyżki dla emerytów z zastrzeżeniem że jak wskaźnik będzie dotyczył inflacji i pracy ,przy prognozach rządu .Jakoś była premier B.Szydło , nie miał kaca moralnego dać premie i nagrody dla ministrów w rządzie którym rządziła , sobie również i nie brała inflacji pod uwagę ,ale dla emerytów i rencistów , inflacja była , tylko nie dla swoich , to ,co to za ekonomia w wykonaniu Pis-u ?Za pytam się jeszcze ile rządy Pis-u przeznaczyły na pomoc ,od 2016 roku ,redemptorystom i T.Rydzykowi , jakie to są kwoty , czy to jest 58,3 mln ,zł. czy może 94 mln zł ,z naszych podatków? , zamiast dla dzieci niepełnosprawnych , służbę zdrowia , emerytów , i na wojsko polskie , na śmigłowce , to nie ważniejsze ,są ,świątynie , kościoły i księża żeby rozbijali się samochodami , jak w przypadku tego hipokryty T.Rydzyka , ma wysokiej klasy samochody , luksusowe , typu MAYBACH. A gdzie potrzebujący wy pisowcy , tylko liczy się dla was tu i teraz , teraz nasza kolej się nachapać , to jak taką partię nazwać , oszuści , kłamcy czy kradnący i okradający społeczeństwo z podatków, jak ładnie i premier Morawiecki i minister Rachwalska mówili o daninie , jest podatek wzięty ze średniowiecza zwykły haracz , którym był obowiązkowy , w naturze lub w pieniądzach , więc rząd pis-u wprowadza co chwila jakieś nowe podatki dla społeczeństwa, jak to ładnie brzmi danina , jak się nie panuje nad budżetem , tylko szat prast na głupie cele , to później wprowadzić trzeba różne , różniste podatki pod postacią podatku solidarnościowego , daniny , lub inny pod stołem , lub nad stołem ,a ludowi mówić że to jest dobra zmiana .?!

    Odpowiedz
  • as 70(2018-05-16 04:37) Zgłoś naruszenie 338

    rewaloryzacja powinna dotyczyc tylko tych co maja przepracowane 25 kobity i 30 chlopy i tu powinno sie duzo dokladac a reszta 2% z zasada jak sobie poscielisz tak sie wyspisz zus to nie caritas

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz