Waloryzacja emerytur 2019. Świadczenia wzrosną o 66 zł miesięcznie

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki15.05.2018, 06:57; Aktualizacja: 15.05.2018, 12:32
emerytura

Inflacja w tym roku może być niższa, niż zakłada rząd. To sprawia, że pytanie „jak podnosić emerytury” znowu staje się politycznie aktualne.źródło: ShutterStock

O tyle wzrośnie w przyszłym roku przeciętne świadczenie. Najniższe – 0 31 zł. Pod warunkiem że wskaźniki dotyczące inflacji i płac będą takie, jak prognozuje rząd.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • pracujący emeryt optymista(2018-08-07 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Liczę na wywiązanie się Premiera z obietnicy o zniesieniu składki emerytalnej od pracujących emerytów. Emeryci nie powinni mieć potrącanej składki emerytalnej bo swoją emeryturę już wypracowali. Pensja pracującego emeryta była by większa o wysokość pobieranej przez Państwo składki emerytalnej. Emeryta stać by było na więcej i więcej uśmiechniętych emerytów poszło by z uśmiechem do wyborów a wybrany Rząd dalej realizowałby śmielej ambitne plany rozwojowe

    Odpowiedz
  • Sabina(2018-08-01 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Przepracowałam 44 lata wychowałam 4 dzieci imam emeryturę2 tyś.zł. A mamuśki które przepracował po20 lat mają dostać dodatki do emerytur lub emerytury kwotowej,A gdzie były wcześniej

    Odpowiedz
  • emerytka Ela(2018-07-16 18:21) Zgłoś naruszenie 01

    Przepracowałam 45 lat w budżetówce, w tym 42 lata bez zwolnień lekarskich i mam 2.500 zł, emerytury. Nie zgadzam się na waloryzację kwotową, ktoś kto przepracował 20 lat krzyczy o waloryzację kwotową bo ma mało trzeba było pracować drugie 20 lat. Dołączam się do tych, którzy chcą zniesienia podatku od emerytur, byłoby to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Wszelkie 500+, 300+ proszę dać niepełnosprawnym,

    Odpowiedz
  • emerytka(2018-07-06 08:15) Zgłoś naruszenie 10

    dlaczego panstwo nie daje emerytury wdowie po mezu w calosci?? to okradanie ludzi

    Odpowiedz
  • nie mam sklerozy(2018-06-25 08:01) Zgłoś naruszenie 11

    Za PO było 1,20.....a w POrywach 10 zł. To info dla lemingów lub tych, którzy mają krótka pamięć ew. są złośliwi.

    Odpowiedz
  • Gość(2018-06-09 08:14) Zgłoś naruszenie 10

    "" Jas_naiwny(2018-05-16 16:43) Zgłoś naruszenie 09 Właśnie! Żądamy też sprawiedliwych emerytur. W kwotach jednakowych dla każdego. "" ----------------------------------------------------------- Może więc "Jasiu_naiwny" pochwalisz się, ile to już latek tak uczciwie pracowałeś, i ile przez ten czas uskładałeś na swoją przyszłą emeryturę. Tylko bez łgarstw. Czy w ramach twoich "sprawiedliwych bo równych emerytur", mógłbym sobie zakupić najnowszy model Maybacha za ok. 5000 złotych ?. Żądam jednakowo niskich cen na najbardziej luksusowe samochody. Tak, aby było i mnie na nie stać., czyli w cenach co najwyżej 5000 zł.

    Odpowiedz
  • nigdywiecej(2018-06-01 17:27) Zgłoś naruszenie 01

    moja podwyżkę oddaje JARKOWI niech se naprawi te zgnite zębska i ktos mu w koncu kupi kakis garnitur bo wyglada ten mąz stanu obłednie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dziunia(2018-05-28 13:37) Zgłoś naruszenie 01

    Skandal to sie do hasioka nadaje

    Odpowiedz
  • janusz(2018-05-27 22:53) Zgłoś naruszenie 10

    Dochody ZUS wzrosły w ostatnich latach do 261mld. zl., tj., wzrost o 30%, w/g Uścińskiej. Na waloryzację wydano 5mld. zł., koszty obniżki wieku emerytalnego to 10-12mld.zl., i co, nie mozna dać porządnej, min. 5% waloryzacji. Jak dlugo jeszcze Polacy mają być żebrakami?. 1% wal. to koszt 1.6-1.8mldzł.

    Odpowiedz
  • PAPROTKA(2018-05-27 21:45) Zgłoś naruszenie 10

    NAJLEPSZA WALORYZACJA EMERYTURY TO JESLI MIALAM 85PROCENT SREDNIEJ KRAJOWEJ W 2002 ROKU TO PROSZE ZWALORYZOWAC TAK BYM MIALA 85 PROCENT SREDNIEJ KRAJOWEJ W 2019 ROKU I WTEDY NIE BEDZIE ZADNYCH KOMENTARZY NIEPOTRZEBNYCH GDY TAK NIE BEDZIE TO JAK DOZYJE DO 100 LAT TOOKAZE SIE ZE EMERYTURA ZNIKLA A MNIE CZEKA EUTANAZJA SP

    Odpowiedz
  • PAPROTKA(2018-05-27 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    do uzyskania kwoty dodatkowej biora dodatek pielegnacyjny i dolicxzaja do emerytury a dodatek to jest oddzilne swiadczenie i nie powinien byc brany do uzyskania kwoty dodatkowejnp 400zl czy 500zl poza tym czemu tylko najubozsi dostaja podwyzszona kwote od podatku pracowalam 40 lat i dzisiaj mam byc karana p kaCZYNSKI POCZYTAJ TYM CO SIE ZAJMUJA TYM NALICZANIEM BO COS IM NIE WYCHODZ VPOPIERAM PIS ALE Z EMEWRYTURAMI COS IM NIE WYCHODZI WSZYSCY NIE BEDZIEMY STRAJKOWAC ALEW LOGICZNIE TRZEBA MYSLEC A NIE JAKIES PROCEDURY SOBIE WYMYSLAJA

    Odpowiedz
  • WANDA(2018-05-22 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    JAK TEN TEMAT MA SIĘ DO ZACHĘCANIA NAS DO DŁUGIEGO STAŻU PRACY, BĘDZIEMY MIEĆ WYSOKIE EMERYTURY... JAK WIDAĆ NIE MOŻNA UFAĆ RZĄDOM .

    Odpowiedz
  • magda(2018-05-20 14:14) Zgłoś naruszenie 40

    A kiedy zostaną zlikwidowane podatki od emerytur ? , ?????

    Odpowiedz
  • Wieslawa(2018-05-17 19:31) Zgłoś naruszenie 50

    Dlaczego tylko w Polsce wdowa przechodząc na rentę rodzinną otrzymuje 85 % a oddaje swoja emeryturę wypracowana we wszystkich krajach unijnych nawet Litwa wdowa pobiera swoją emeryturę i60% po mężu to skandal jeśli zasiłek pogrzebowy wypłaca się tak jak w uni 4000 zł to proszę się zastanowić gdzie tu jest oszustwo ja pracowałam do emerytury i oplacalam składki i gdzie one są a taki co nic nie robił też żąda godziwej emerytury wstyd jeśli PiS poprawia błędy po peo to niech nas nie krzywdzi bo sld taki projekt złożyła tylko go trzymajcie w szufladzie fstyd Mi Dodaj

    Odpowiedz
  • as 70(2018-05-17 06:33) Zgłoś naruszenie 20

    panowie redaktorzy piszcie rzetelnie ja kilkanascie lat przeszedl na emeryture 43lata pracy i do sredniej krajowej moja emerytura byla 85-90% a dzis to nie cale 45% prosze wytlumaczyc co ja zlego zrobilem ze mnie kolejne rzady okradly jeszcze wczesniej moglem dorobic a dzis jeszcze wiecej mi potrzeba na medykamenty i dietetyczne jedzenie zus to drugi amber-gold a rewoloryzacja i podwyzki powinny byc zalezne od stazu pracy a rafalska liczy na glosy nierobów a oni i tak na wybory nie chodza tylko sie smieja z takich jak ja

    Odpowiedz
  • gość(2018-05-16 13:06) Zgłoś naruszenie 50

    Kiedy rzetelnie wyliczy się emeryturę wszystkim seniorom, którzy mieli to nieszczęście mieć ja wyliczoną w czerwcu co oznacza dla nich emeryrurę niższą o kilkaset złotych. Mając tyle samo lat pracy i takie same wynagrodzenie logicznym jest,że emeryci powinni mieć taką samą wysokość świadczenia. Niestety tak nie jest, róznica może sięgać kilkaset złotych!!!!! Rzecznik Praw Obywatelskich podnosił ten problem w roku ubiegłym, ale w tej materii cisza. W pierwszej kolejności należy wyliczyć prawidłowo tym seniorom emerytury a nie powoływać się na przepisy, które nie istnieją. Interepretacja to nie przepis.

    Odpowiedz
  • Gregory.(2018-05-16 10:47) Zgłoś naruszenie 50

    Nie wiem czy się śmiać czy płakać z tej pseudo podwyżki dla emerytów z zastrzeżeniem że jak wskaźnik będzie dotyczył inflacji i pracy ,przy prognozach rządu .Jakoś była premier B.Szydło , nie miał kaca moralnego dać premie i nagrody dla ministrów w rządzie którym rządziła , sobie również i nie brała inflacji pod uwagę ,ale dla emerytów i rencistów , inflacja była , tylko nie dla swoich , to ,co to za ekonomia w wykonaniu Pis-u ?Za pytam się jeszcze ile rządy Pis-u przeznaczyły na pomoc ,od 2016 roku ,redemptorystom i T.Rydzykowi , jakie to są kwoty , czy to jest 58,3 mln ,zł. czy może 94 mln zł ,z naszych podatków? , zamiast dla dzieci niepełnosprawnych , służbę zdrowia , emerytów , i na wojsko polskie , na śmigłowce , to nie ważniejsze ,są ,świątynie , kościoły i księża żeby rozbijali się samochodami , jak w przypadku tego hipokryty T.Rydzyka , ma wysokiej klasy samochody , luksusowe , typu MAYBACH. A gdzie potrzebujący wy pisowcy , tylko liczy się dla was tu i teraz , teraz nasza kolej się nachapać , to jak taką partię nazwać , oszuści , kłamcy czy kradnący i okradający społeczeństwo z podatków, jak ładnie i premier Morawiecki i minister Rachwalska mówili o daninie , jest podatek wzięty ze średniowiecza zwykły haracz , którym był obowiązkowy , w naturze lub w pieniądzach , więc rząd pis-u wprowadza co chwila jakieś nowe podatki dla społeczeństwa, jak to ładnie brzmi danina , jak się nie panuje nad budżetem , tylko szat prast na głupie cele , to później wprowadzić trzeba różne , różniste podatki pod postacią podatku solidarnościowego , daniny , lub inny pod stołem , lub nad stołem ,a ludowi mówić że to jest dobra zmiana .?!

    Odpowiedz
  • as 70(2018-05-16 04:37) Zgłoś naruszenie 298

    rewaloryzacja powinna dotyczyc tylko tych co maja przepracowane 25 kobity i 30 chlopy i tu powinno sie duzo dokladac a reszta 2% z zasada jak sobie poscielisz tak sie wyspisz zus to nie caritas

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytka 985zł(2018-05-15 22:47) Zgłoś naruszenie 1617

    Najlepiej emerytury do 2000 zł zwolnić z podatku, Również wyrównać obliczanie emerytury 1 filaru kwotu bazowej ,mnie wychodzi niska emerytura bo kwote bazową mam obliczaną z przed 15lat tj.1280zł ,a obecni emeryci z3477zł jest to duża róznica 24% z1280zł a 24% z 3477zł jest duża różnica

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oszukany na 8 emerytur -emeryt 1949(2018-05-15 21:40) Zgłoś naruszenie 379

    Kiedy swoje emerytury odzyska większość z 670 tys emerytów ograbionych w okresie 1.1.2013-30.9.2017 z wielu emerytur, wskutek reformy emerytalnej rządu Tuska?

    Odpowiedz