Pomysł "emerytury bez podatku" powraca. PSL zgłasza projekt obywatelski

14.04.2018, 16:40; Aktualizacja: 14.04.2018, 16:50
Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej po Radzie podkreślił, że sprawą priorytetową dla PSL jest projekt "Emerytura bez podatku". "On został złożony w Sejmie, niestety przez większość rządzącą - odrzucony" - podkreślił.

Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej po Radzie podkreślił, że sprawą priorytetową dla PSL jest projekt "Emerytura bez podatku". "On został złożony w Sejmie, niestety przez większość rządzącą - odrzucony" - podkreślił.źródło: ShutterStock

Nie udało się projektu "Emerytura bez podatku" przeforsować w Sejmie jako projekt poselski, dlatego zgłaszamy ten projekt jako projekt obywatelski - oświadczył w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał PSL rozpoczyna też zakładanie komitetu inicjatywy obywatelskiej w tej sprawie.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • Zyga(2018-04-14 17:40) Zgłoś naruszenie 874

    Jak najbardziej popieram ten postulat. Już dawno zgłaszałem na różnych forach, że emeryci płacą nienależny podatek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Agi(2018-04-14 18:31) Zgłoś naruszenie 794

    Popieram Emerytura bez Podatku

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sołtys(2018-04-15 09:16) Zgłoś naruszenie 635

    Dlaczego tego nie wprowadzili jak rządzili??????Przez 8 lat mogli to zrobić.Obiecali również dla sołtysów po 1000,00 zł a dla ochotników strażaków po 400,00 zł do emerytury i tego też nie wprowadzili.A teraz skrzeczą i domagają się.Trzeba było to zrobić.Teraz byście mieli ogromne poparcie a tak to macie prawie ZERO poparcia.

    Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-04-14 21:25) Zgłoś naruszenie 605

    Nie wierzę w dobre intencje szubrawców z ZSL-u. Ale rzeczywiście jednym z kryterium wyborczej porażki PO-wców, wcześniej SLD-owców i wszystkich poprzednich oligarchii rządzących w Polsce, było właśnie utrzymywanie patologicznego systemu emerytalno-rentowego w postaci chorych przywilejów emerytalnych dla wszelkiej maści służebników aktualnej i byłych oligarchii, kosztem najbiedniejszych i najgorzej zarabiających, którym w imię "solidarności społecznej" podnoszono wiek emerytalny. Patologiczny ten system jest jedną z przyczyn właśnie upadku wszystkich band rządzących, co prawda mało kto kojarzy te fakty, ale społeczeństwo polskie jest coraz bardziej świadome i zaczyna rozumieć, że to jest właśnie główna przyczyna bezrobocia, niskich płac i demoralizacji społecznej kombinatorów emerytalnych oraz wszelkiej maści kombinacji z umowami o pracę a w konsekwencji upokarzających świadczeń emerytalnych. I ostrzegam PIS; jeśli nie zmieni tej patologii, nie zlikwiduje wszystkich ale wszystkich przywilejów emerytalnych, wprowadzając zdrowy i sprawiedliwy system składek emerytalno-rentowych, to za 4 lata albo dużo szybciej odejdzie w niebyt polityczny jak geniusze z PO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Agi(2018-04-14 18:31) Zgłoś naruszenie 593

    Popieram Emerytura bez Podatku

    Odpowiedz
  • Ewcia(2018-04-14 20:19) Zgłoś naruszenie 508

    Jeżeli to nie są puste obietnice, to popieram na 100%

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xxx(2018-04-15 09:30) Zgłoś naruszenie 382

    Dlaczego się nie pisze, że projekt PSL jest przewidziany przede wszystkim dla emerytur najniższych do 1200 zł. - rolniczych jest to typowa kiełbasa wyborcza i socjal - mało składek placiłes ale dostaniesz więcej. Inicjatywa szkodliwa bo narusza zdrową zasadę tyle dostaniesz emerytury ile jej wypracowałeś.

    Odpowiedz
  • korekta(2018-04-14 22:46) Zgłoś naruszenie 341

    hehe to będzie dot. tylko emerytów i rent do 2100 zł. brutto . populizm w stylu 500 +. Panie Kamysz prawda czy fałsz ?

    Odpowiedz
  • Emerytka(2018-04-15 08:25) Zgłoś naruszenie 302

    Narazie jak widać wszystko kręci się wokół dzieci to dla nich rząd zapowiada dodatkowe pieniądze Jednym słowem młodzi O emerytach nic!!!!! Oczywiście jeżeli PSL dotrzymać słowo??? Popieram emerytury bez podatku

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wizerunek PSL,jest jeden =oszukańcy?????????(2018-04-14 17:26) Zgłoś naruszenie 2510

    oszukaliście i okradliście z emerytur robotników a rolnikom daliście pięcioletni okres przejściowy.Różnica wtym działaniu była taka :robotnik na śmietniku a rolnikowi lata/kaczka,kura i już zatkana dziura/chodzi o egzystencję w wieku przedemerytalnym.Teraz rządacie dla braci rolników podwyższenia emerytur o podatek ,bo nie wypracowali emerytur sobie---nawet średnich,gdyż odprowadzali małe składki.Więc p.Kościmak nie zasiewaj pan niesprawiedliwości społecznej wywołanej przez waszą PSL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mst(2018-04-14 20:50) Zgłoś naruszenie 258

    Pieniędzy nima panie Kosiniak - Kamysz bo kradliście przez 8lat.

    Odpowiedz
  • vvvv(2018-04-14 21:48) Zgłoś naruszenie 244

    zlikwidować 500+ za darmo a dać pieniądze ludziom pracy, popieram

    Odpowiedz
  • OBYWATEL WRESZCIE (2018-04-15 00:44) Zgłoś naruszenie 214

    zsL a gdzie wy ****** sejmowe byliście od 1990 roku?????? obudzili się gady was już za 1.5 roku nie będzie w sejmie i NAAAREEESZCIEEEE

    Odpowiedz
  • Inspktor Pracy (2018-04-15 12:26) Zgłoś naruszenie 182

    Nie widziałem bardziej bezczelnej ,żerującej na innych partii jak PSL. -całe życie Was biedniejsi mają utrzymywać . Dobrze wiecie że skąłdki na Emerytury były odprowadzone przed odliczeniem podatku! czyli czekacie aby Was nie wykazujących dochodów mających teraz niskie emeryty forować! KRUSEM się zajmijcie!

    Odpowiedz
  • Ten który pamięta kolaboranta platformy(2018-04-14 19:12) Zgłoś naruszenie 176

    Idze PSL przez wieś , pełen worek obiecanek niesie . Jak im PIS przy****doli to się już nie podniesie

    Odpowiedz
  • olał(2018-04-14 18:49) Zgłoś naruszenie 1511

    durnowata inicjatywa, a co z składką zdrowotną, która jest skanlizowana i płacona z podatku!

    Odpowiedz
  • EMERYTKA(2018-04-14 21:43) Zgłoś naruszenie 1430

    będę głosować na PSL

    Odpowiedz
  • mst(2018-04-14 20:46) Zgłoś naruszenie 132

    A pieniędze są?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czesmur(2018-04-15 11:23) Zgłoś naruszenie 1211

    byc moze zlikwiduja podatek od emerytur bo dodatkowo placimy wszyscy ,tu juz nie ma komu wierzyc bo to wszyscy jedna banda ,ale zaglosuje na PSL,moze jednak dotrzymaja slowa

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-04-15 07:52) Zgłoś naruszenie 114

    "Vox populi, vox Dei",tak zapewniał poseł Kaczyński, ja mówię sprawdzam.

    Odpowiedz