Solidarność: Składka emerytalna płacona od każdej złotówki

autor: Bożena Wiktorowska14.03.2018, 07:16; Aktualizacja: 16.03.2018, 17:29
Pracodawcy także uważają, że potrzeba jest pilna reforma systemu emerytalnego.

Pracodawcy także uważają, że potrzeba jest pilna reforma systemu emerytalnego.źródło: ShutterStock

W 2020 r. 662 tys. osób będzie pobierać świadczenia z tytułu obniżenia wieku emerytalnego. Będzie to kosztować FUS ponad 15 mld zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Voxveritas(2018-03-14 13:56) Zgłoś naruszenie 302

    Aby repartycyjny system emerytalny stał się zbilansowany nalezy natychmiast wprowadzić jedną równą składkę dla wszystkich ale wszystkich pracujących co pozwoli po równym okresie płacenia na godne świadczenie emerytalne dla wszystkich, to nie tylko krok w stronę sprawiedliwego i przyzwoitego państwa, likwidacji obrzydliwego systemu przywilejów emerytalnych, które tamta oligarchia i każda następna będąca udziałowcem władzy, chętnie rozdawała za wierność władzy i różne usługi oddane rządzącym, to oczywiście szkoła stalinowskiej metody tworzenia kasty zasłużonych towarzyszy bez skrupułów żerujących na pracy niewolników. Która patologia zwalnia parę milionów służebników od placenia składek wogóle oraz dzieli swiadczenia tak, że ci co pracowali krótko i nic nie wplacali dostaja od 4- do 20 tys a ci co ciezko pracowali przez 40 lat i więcej po 1500 zł.. A brednie podszyte hipokryzją a opowiadane przez takie typy jak Mordasewicz, czy knoty ze związków zawodowychi wiecznie podłaczonych pod żerwoanie na systemie kompromitują państwo i naród który wierzy w ich opowieści.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ubezpieczony(2018-03-14 14:23) Zgłoś naruszenie 220

    Składka emerytalna płacona od każdej złotówki?Ale wypłata tej składki też do każdej złotówki.

    Odpowiedz
  • ciekawe(2018-03-14 11:07) Zgłoś naruszenie 220

    panie henryku nakonieczny, chetnie zaplace proporcjonalnie jak mi panstwo zagwarantuje platne urlopy wg moich dochodow i platne zwolnienia w 80% i emeryture taka jak sobie sam odloze zamiast dawac na zus

    Odpowiedz
  • Zwykły Polak(2018-03-14 15:36) Zgłoś naruszenie 183

    Dobra zmiana zapewnia 1900-2200zł po 40 latach harówki w warunkach szczególnych i niebezpiecznych gdy delikwent dożyje 60 lat!!!!A sami ******i po 2 latach dają sobie nagrody po 65 tys zł - 85 tys zł.Gdzie można spotakć jeszcze na świecie takich złodziei jak nie w Polsce??????

    Odpowiedz
  • qwerty(2018-03-14 11:49) Zgłoś naruszenie 151

    I zlikwidować emerytury minimalne. Jak ktos ma mało, niech idzie do MOPS. A tam - zweryfikować stan posiadania a nie dawać za sam świstek emerytalny z ZUS !!!

    Odpowiedz
  • konrad(2018-03-14 14:06) Zgłoś naruszenie 141

    Problem z ZUSem jest taki że jednym daje a drugim zwraca. Jak za dużo da z wspólnego wora tym co do niego nie wrzucali to nie ma na zaspokojenie słusznych postulatów wrzucających.

    Odpowiedz
  • fisher(2018-03-14 15:38) Zgłoś naruszenie 121

    Pan Henryk Nakonieczny, zdaje sie nie rozrozniac przychodu i dochodu wiec o czym tu rozmawiac. wywalic zwiazki z zakladow pracy niech sie utrzymuja ze sklade3k.

    Odpowiedz
  • adrianna woś(2018-03-14 13:35) Zgłoś naruszenie 122

    Płacę od każdego grosza podatek i to wielokrotnie, płaca opodatkowana, konto z wypłatą podatek Belki, zakupy w sklepie opodatkowane, media opodatkowane, itd. Na co podatki idą nie wiem bo rządzący się nie rozliczają czasami widać, że są wysokie premie. Płacąc takie podatki ok 80% państwo musi dawać emerytury wszystkim co pracują i płacą podatki. Jak nie płacą to napewno rządzą komuniści .

    Odpowiedz
  • kaja(2018-03-14 16:19) Zgłoś naruszenie 70

    Panie Nakonieczny chętnie zapłacę składki wedle Pana pomysłu, ale chcę mieć takie same uprawnienia jak pracownik i oczywiście jak mi Pan zapłaci część składki, którą pracodawcy płacą za pracownika.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • i(2018-03-14 12:03) Zgłoś naruszenie 61

    o tutaj pójdą pieniądze z zus http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-19/kukiz15-pyta-minister-rafalska-o-finansowanie-emerytur-pracownikom-z-ukrainy/

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ela(2018-03-15 17:43) Zgłoś naruszenie 20

    Jaki jest aktualny skład Rady W październiku 2017 r. Prezes Rady Ministrów powołała pierwszych członków Rady Nadzorczej ZUS nowej kadencji, rozpoczynając tym samym bieg kadencji przypadającej na lata 2017-2022. Dotychczas do składu Rady nowej kadencji powołani zostali: Marcin Zieleniecki – powołany na wniosek ministra do spraw zabezpieczenia społecz­ne­­go; Elżbieta Ostrowska – powołana na wniosek Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów; Iwona Sroka – powołana na wniosek Pracodawców RP; Grzegorz Baczewski – powołany na wniosek Konfederacji Lewiatan; Bogdan Grzybowski – powołany na wniosek OPZZ; Jan Klimek – powołany na wniosek Związku Rzemiosła Polskiego; Wojciech Nagel – powołany na wniosek Związku Pracodawców BCC; Dariusz Trzcionka – powołany na wniosek Forum Związków Zawodowych. Marcin Zieleniecki, wraz z powołaniem do składu Rady Nadzorczej ZUS nowej kadencji, został powołany przez Prezes Rady Ministrów na stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Kadencja rozpoczęta w 2017 r. jest piątą kadencją licząc od wejścia w życie ustawy sys­temowej. Pan Jaremi Mordasiewicz już nie jest w Radzie Nadzorczej ZUS-u więc niech nie zabiera głosu i nie sieje zamętu.

    Odpowiedz
  • ela(2018-03-15 09:09) Zgłoś naruszenie 20

    ,,Składka emerytalna płacona od każdej złotówki,,Nie rozumiem tego tytułu,przecież już teraz płacimy składkę emerytalną od każdej złotówki.Chyba,że chodzi o,,święte krowy,,ale wtedy tytuł powinien być zupełnie inny,prawda? A ,,święte krowy,,jak były tak są.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gum(2018-03-15 10:49) Zgłoś naruszenie 20

    Pan Nakonieczny powinien prowadzić działalność gospodarczą i zrozumieć ile trzeba zarobić, żeby zapłacić składki ZUS, nie tylko emerytalne. Przechód i dochód to widzę pojęcia obce. A starta? Domyślam się, że łatwiej pan ogarnie: "z pustego to i Salomon nie naleje". Teraz jasne? A może jak panowie ze swych wygodnych związkowych posadek ruszycie tyłeczki, zaczniecie pracować kończąc tą fikcję zatrudnienia i wypracujecie w ramach solidarności społecznej jakiś grosz dla emerytów?

    Odpowiedz
  • Olo(2018-03-15 11:39) Zgłoś naruszenie 20

    Po skoku na kasę OFF-e przez PO i PIS nikt rozsądny nie uwierzy już w rzadne obietnice rządu . OFF-e to były PRYWATNE KONTA EMERYTALNE OBYWATELI , które zostały bezczelnie i bezceremonialnie ukradzione obywatelom . Ludzie decydowali się na nie bo tylko ta składka była prywatnymi pieniędzmi obywateli dziedziczona przez rodzinę gdyby beneficjent nie diżył emerytury . I co ? Te pieniądze zostały ludziom odebrane i natychmist wypłacone obecnym emerytom . Czy tak wygląda państwo prawa??? To zwykle złodziejstwo . Dziś PiS tak zagałsxowł wpłacanie składek emerytalnych że za parę lat nikt już nie będzie wiedział ile uxbierał na swój system emerytalny . Z resztą jakie to ma znaczenie skoro system jest oparty na bierzących finansów państwa.

    Odpowiedz
  • Matka polka50+(2018-03-29 22:35) Zgłoś naruszenie 10

    PRZEZ OSTATNIE 12 LAT LOBBING PRYWACIARŻY, LEWIATANOW, KORPORACJI I AGENCJI PROWADZILY TAKA POLITYKE ZE NIE ODPROWADZALY OD LUDZI PRACUJACYCH NA ZLECENIACH PELNYCH SKŁADEK DO ZUSU A NAWET I ZDROWOTNYCH.!!!TO TERAZ TE ORGANIZACJE I PRYWACIARZE NIECH ODDADZĄ LUDZIOM TE SKŁADKI ZALEGŁE NA ICH KONTA BO PRZECIEŻ PRACOWALI LATAMI UCZCIWIE NIE MAJĄC ZADNEGO INNEGO WYBORU BO BYŁY NA PROWINCJI I W MALYCH MIASTECZKACH TYLKO UMOWY-ZLECENIA.!!!!ZRESZTA PRZODUJEMY W CALEJ EUROPIE W TYCH NIE LUDZKICH UMOWACH!!!TO PRYWACIARZE, LEWIATANY,KORPORACJE, AGENCJE PRACY CZERPALI NAJWIĘKSZY ZYSK PRZEZ LATA Z TANIEJ NIEOSKLADKOWANEJ SIŁY ROBOCZEJ W NASZYM KRAJU A TRWAŁO TO LATAMI DO ROKU 2015!!!I NIECH NIE OPOWIADA TU MORDASEWICZ,ZE TO WINA OBNIZONEGO WIEKU TYLKO GLODOWYCH PENSJI ZLECENIBIORCOW I TANICH "NAJEMNIKOW "AGENCYJNYCH BO TE SKŁADKI LICZONE SĄ %OD ZAROBKOW!!!A JAK GŁODOWE PENSJE TO I GŁODOWE SKŁADKI TO I GŁODOWA EMERYTORA BĘDZIE! !.NAWET CI LUDZIE NIE PODLEGALI LATAMI POD KODEKS PRACY KTÓRY TO POWINIEN CHRONIĆ LUDZI PRACY W POLSCE !!A GDZIE URLOPY,CHOROBOWE,STABILIZACJA PRACY,BRAK WYSŁUGI LAT,BRAK ZALICZANIA JAKO PEŁNE OKRESY SKLADKOWE W ZUSIE.,TO BYŁ I JEST DALEJ WYZYSK LUDZI PRACY.

    Odpowiedz
  • Grześ(2018-03-15 10:08) Zgłoś naruszenie 11

    Ten temat płacenia składek od każdej zarobionej złotówki od pracodawcy był już analizowany przez PO. I co ? Analizy pokazały że pracodawcy w kilka lat takiego płacenia osiągną emerytury po kolkanaście a nawet kilkaet tys zł miesięcznie . Wtedy pracodawca zamist zapioszać do końca życia i płacić podatki ODEJDĄ NA EMERYTURĘ JAK TYLKO OSIĄGNĄ WIEK EMERYTALNY . Bo po co pracować , ryzykować zdrowiem i majątkiem hak można za taką kasę spokojnie żyć do śmierci . Państwo zdaje sobie doskonale sprawę z faktu że ludzi którzy potrafią skutecznie prowadzić biznes jest zaledwie kiła procent społeczeństwa i to właśnie prywatny biznes utrzymuje cały ten bałagan . Kto wieć będzie dalej zarabiać pieniądze na utrzymanie państwa i wszystkich struktur typu ; wojsko , policja , infrastruktura , drogi , szkolnictwowia , służba zdrowua , wszelki służby , straż pożarna , graniczna , celna górnictwo ( do którego dopłacamy od 70 lat) i reszta budżetówki . Tak więc pracodawcy są KURĄ ZNOSZĄCĄ ZŁOTE JAJA DLA GOSPODARKI . JUŻ DZIŚ OBCIĄŻENIA PODATKOWE SIĘGAJĄ 80% DOCHODÓW . Wszystko ma swoje granice . Komunę już przerobiliśmy i sięgnęliśmy dna . Ludzie z głosu i skrajnej biedy wyszli na ulice . Jeśli wprowadzą ten pomysł to zapewniam że niemal każdy pracodawca odejdzie na emeryturę następnego dnia gdy isiągnie wiek emerytalny . Nie mówiąc o tym że kilka lat przed emeryturą zacznie wygaszać firmę aby ją zamknąć bez kredytôw . A co za tym idzie powoli zacznie zwalniać ludzi i wysprzeda majątek co będzie dodatkowym zabezpieczeniem za starość. Niewolnictwo ma swoje granice .

    Odpowiedz
  • Grześ(2018-03-15 10:39) Zgłoś naruszenie 11

    Gdyby pomysł płacenia składek od KAŻDEJ ZROBIONEJ ZŁOTÓWKI BYŁ TRAFIONY TO WPROWADZŁY BY GO NIEMAL WSZYSTKIE KRAJE ŚWIATA !!!!! Tak więc choćby z tego powodu pomysłodawcom tego projektu powinna zapalić się czerwona lamka . Skoro najbogatsze kraje świata nie korzystają z takiego projektu to musi być ciś na rzeczy . A zapewniam że potrafią liczyć co pokazuje w bogactwo tych krajów i miejsce w szeregu polski

    Odpowiedz