Ile wyniesie renta socjalna w 2018 roku

autor: Agnieszka Brzostek01.01.2018, 12:00; Aktualizacja: 21.03.2018, 10:49
Pobierając rentę socjalną można także dorabiać.

Pobierając rentę socjalną można także dorabiać.źródło: ShutterStock

Od marca 2018 roku renta socjalna będzie wyższa, obejmie ją bowiem coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (134)

  • XX(2018-01-02 00:25) Zgłoś naruszenie 15610

    Chyba ktoś źle skojarzył pojęcie socjalna i gdyby czytał ze zrozumieniem to zauważyłby, że warunkiem uzyskania takowej renty jest choroba powstała przed 18 r.ż lub w trakcie trwania nauki. Dlatego pisanie, że taką rentę pobieraja alkoholicy i lenie jest krzywdzące dla osób chorych, które chciałby pracować a ze względu na stan zdrowia nie mogą.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Ona(2018-01-03 02:13) Zgłoś naruszenie 8910

    Powtarzam ta renta jest dla chorych niepełnosprawnych od urodzenia np umysłowo czyli taka osoba wymaga opieki drugiej osoby do starości bo jest niezdolny do pracy przy takiej osobie muszę się opiekować 24 godz umyć nakarmić a nawet tyłek wytrzeć bo sam nie potrafi planujcie się ludzie za nim coś napiszecie ta osoba jest niezdolna całkowicie do egzystencji

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwerty(2018-01-01 14:03) Zgłoś naruszenie 71105

    862zł dla alkoholika bez wątroby z ani jednym dniem pracy i 1000zł dla płacącego przez 40 lat składki ZUS. To jest ta wasza ukochana sprawiedliwość SPOŁECZNA. Dobra, gdy wy z niej korzystacie kosztem innych, prawda ? Ale jeśli nie, no to sprzeciw ! Gdyby była normalna sprawiedliwość, ten alkoholik miałby ZERO zł.

    Pokaż odpowiedzi (13)Odpowiedz
  • Anna.str1@wp.pl (2018-01-16 03:31) Zgłoś naruszenie 644

    Ludzie zacznijcie czytać ze zrozumieniem renta socjalna z ZUS jest przyznawana tylko osobom które ukończyły 18 a przed ukończeniem 18 lat powstała znaczna niepełnosprawność czyli osoba ta jest ciężko chora i całkowicie niezdolna do pracy.Myliczę pojęcia? Większość z Was pisze tu bzdury mając na myśli renty które przyznaje MOPS i takie renty dostają czasem ludzie którzy nigdy nie pracowali są alkocholikami choć nie wkładam wszystkich do jednego worka. Nie życzę nikomu żeby urodziło mu się niepełnosprawne dziecko które nie jest w stanie samo funkcjonować tym bardziej po ukończeniu 18 lat nie będące w stanie podjąć pracy. Czytając to co tu wypisujecie mam wrażenie ze większość osób poprostu nie potrafi czytać ze zrozumieniem l Żenada ręce opadają kiedy to się czyta !!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jola(2018-01-25 08:06) Zgłoś naruszenie 562

    Ludzie najwyraźniej nigdy nie mieliście styczności z ludźmi niepełnosprawnymi , oni marzą żeby być zdrowym iść do pracy i być samodzielnymi a nie prosić ZUS o rentę. Bez renty tacy ludzie nie maja ubezpieczenia. Zastanowcie co piszecie. Ja jestem po 7 operacji na kręgosłup i nie mam szans na prace. Dostaje 724 zł. Nawet na rehabilitację mnie nie stać. A z NFZ muszę czekać rok a na sanatorium 3 lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mama córki na rencie socjalnej *(2018-02-03 21:16) Zgłoś naruszenie 534

    Czytajcie ze zrozumieniem renta socjalna wypłacana jest osobom niepełnosprawnym kturych niepełnosprawność powstala od urodzonia lub w wieku szkolnym. Nie sa to nieroby i darmozjady ani alkocholicy. Rok pracą nie zbrudzili bo nie są zdolni do pracy ale rodzice tych osob płacili składki albo jeszcze płacą. Mam córke leżąca, zapampersowaną całkowicie zależną od mojej opieki. Z miłą chęcią oddamy rentę socjalną i zasiłek pielegnacyjny, za zdrowie i możliwość pójścia do pracy. Mąż tyrał na delegacji i uczciwie płacił składki ale emerytury nie doczekał, zmarł w wieku 61 lat. Wiec zanim nazwiecie nierobem lub alkocholikem osoby niepełnosprawne od urodzenia zastanowcie sie czy nie warto pomyslec o wizycie u psychiatry.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wia60(2018-01-17 11:23) Zgłoś naruszenie 446

    Może któryś w urzędników powie takiemu renciście jak utrzymać się z 680 zł? Nawet jeśli dojdzie to tego zasiłek pielęgnacyjny 153 zł , to i tak jest to bieda z nędzą. Renta socjalna powinna być przynajmniej wysokości płacy minimalnej , bo to nie wina osób niepełnosprawnych że nie mogą pracować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mania(2018-02-22 19:19) Zgłoś naruszenie 383

    renta socjalna pobieraja niepelnosprawni a nie pijaki

    Odpowiedz
  • Anka(2018-01-01 15:42) Zgłoś naruszenie 3611

    Jeśli nie renta socjalna to i tak kasa pójdzie z kieszeni podatnika tylko będzie się inaczej nazywać stały zasiłek z MOPS czy coś innego.Takie są koszty społeczne.możemy też inaczej czyli ludzie będą umierać z głodu albo kraść i kasa pójdzie na policje i ochronę .Naprawdę czasem ludziom warto za nic dać na tą kromkę chleba bo nic się nie zaoszczędzi. W najbardziej rozwiniętych krajach już to zrozumieli i wprowadzają stały dochód gwarantowany.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bożena (2018-02-20 22:52) Zgłoś naruszenie 362

    Aż mnie krew zalewa jak widzę takie komentarze na temat renty socjalnej od ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia komu ona się należy. Sami piszą o swoich małych emeryturach i pensjach, ale przy takim poziomie intelektualnym nie może być inaczej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polka(2018-01-01 14:27) Zgłoś naruszenie 3481

    Żyjemy w patologicxnym społeczeństwie, gdzie Państwo płaci niepracującym, a pracujących obciąża podatkami. Taka sytuacja prowdzi do kombinatorstwa i stworzy sytuację, gdzie będzie coraz więcej osób bez pracy, którzy z czasem staną się wyborcami

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Adriana Socha(2018-01-18 12:54) Zgłoś naruszenie 315

    ta renta to kwota 724 zł i kilka groszy,a nie 840zł...

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Emerytka(2018-01-01 22:17) Zgłoś naruszenie 1681

    Ludzie którzy się nie schanbili pracą bo im smierdziała dostaną socjalne a ja przepracowałam 40 lat i mam o 600 zł więcej skandal

    Pokaż odpowiedzi (14)Odpowiedz
  • Daro.(2018-01-02 07:40) Zgłoś naruszenie 147

    p.ON.chociarz są ludzie znający zagadnienie, Szacun.

    Odpowiedz
  • S K A N D A L (2018-01-01 19:56) Zgłoś naruszenie 1390

    TO SKANDAL DLA PIJAKA SPOD SKLEPU I LESERA KTÓREMU NIE CHCE SIE PRACOWAĆ RENTA SOCJALNA 840 ZŁOTYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DLA WDOWY RENTA PO ZMARLYM MĘŻU + 882 ZŁOTE I TO JEST S P R AW I ED L I WO Ś Ć ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (12)Odpowiedz
  • Daro.(2018-01-02 07:30) Zgłoś naruszenie 124

    p.skandal nie wszystkich jedną miarką,może sam jesteś łatwjzna krętacz nizantrop.

    Odpowiedz
  • krysta(2018-03-15 19:58) Zgłoś naruszenie 101

    CHETNIE ODDAM RENTE SOCJALNA KTÓRA OTRZYMUJE MÓJ NIEPEŁNOSPRAWNY SYN A MARZENIE MOJE JEST JEDNO ABY BYŁ ZDROWY I NIE POTRZEBOWAŁ MOJEJ POMOCY I WŁASNYMI RĘKAMI ZARABIAŁ NA SWOJE UTRZYMANIE LEPIEJ BYC ZDROWYM I MNIEJ ZAROBIC I PROSZE NAS RODZICÓW NIE OBRAZAC ZE CHCEMY WIĘCEJ BO PRACE MOZNA ZMIENIC JESLI SIĘ MAŁO ZARABIA A ZDROWIA JUZ NIE KUPI SIE ZA ŻADNE PIĘNIADZE WIĘC TRZEBA ODRÓZNIC PIJAKÓW A NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z POWAZANIEM MAMA NIEPEŁNOSPRAWNEGO SYNA.

    Odpowiedz
  • MANIA(2018-02-22 19:32) Zgłoś naruszenie 91

    WZIELI BY TYM DZIECIA OSTATNI PIENIADZ NA CHLEB

    Odpowiedz
  • Karolina(2018-01-27 20:18) Zgłoś naruszenie 81

    Rozumiem że Zus ustala wysokość wg procentów. Powinni choć połowę kwoty bazowej. Kpina z rencistów

    Odpowiedz
  • Anka(2018-01-01 15:40) Zgłoś naruszenie 812

    Jeśli nie renta socjalna to i tak kasa pójdzie z kieszeni podatnika tylko będzie się inaczej nazywać stały zasiłek z MOPS czy coś innego.Takie są koszty społeczne.możemy też inaczej czyli ludzie będą umierać z głodu albo kraść i kasa pójdzie na policje i ochronę .Naprawdę czasem ludziem warta za nic dać na tą kromkę chleba bo nic się nie zaoszczedzi. W najbardziej rozwiniętych krajach już to zrozumieli i wprowadzają stały dochód gwarantowany.

    Odpowiedz